„Amber Grid“: dujų tiekimas dėl sprogimo Pasvalio rajone gyventojams nebus apribotas

Dėl sprogimo dujotiekyje Pasvalio rajone gamtinių dujų tiekimas nei Pasvalio, nei kitiems Lietuvos gyventojams nebus apribotas, sako Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

„Dujų tiekimas Pasvalio gyventojams nei Lietuvoje nebuvo ir nebus apribotas, šiuo dujotiekiu dujų tiekimas toliau bus vykdomas ir į Latviją, kai tik bus lokalizuoti darbai“, – per spaudos konferenciją penktadienio vakarą sakė N. Biknius.

Dujų tiekimas į Latviją bus atstatytas per kelias valandas. Šiuo metu tiekimas į Latviją yra pristabdytas.

„Mes dirbame, siekiant normalizuoti slėgį, kad tiekimas būtų atstatytas“, – sakė bendrovės vadovas.

Pasvalio rajone eina du lygiagretūs dujotiekiai, vienas pažeistas, kitas ne. Vamzdžio remonto paruošiamuosius darbus ketinama pradėti jau šeštadienį. Per artimiausias kelias dienas sprogimo vieta bus sutvarkyta. 

Pasak N. Bikniaus, abu šie dujotiekiai iš esmės naudojami ir tarptautiniams srautams formuoti, abu dujotiekiai yra požeminiai.

„Šiuo metu dirba „Amber Grid“ specialistai ir specialiosios tarnybos, iškart po įvykio buvo užsuktos dujotiekio sklendės, tarp sklendžių yra 18 kilometrų atstumas. Kol dujos tarp sklendžių išdegs, liepsna bus matoma. Ji ženkliai sumažėjusi“, – teigė N. Biknius.

Pasak jo, tyrimas nustatys, dėl ko dujotiekyje įvyko sprogimas. Pirminiai duomenys rodo, kad dujotiekis piktybinio poveikio nepatyrė, tačiau bus tikrinama, ar penktadienį, kaip sako vietiniai gyventojai, žemės sklype prie dujotiekio nevyko remonto darbai.

„Be abejo, tyrimas apims visus įmanomus variantus“, – sakė „Amber Grid“ vadovas. 

Panevėžio policija apie 17 val. gavo pranešimą, kad Pasvalio Vienkiemių kaime, Joniškėlio gatvėje, sprogo dujotiekio vamzdis, jis dega atvira liepsna, siekiančia apie 50 metrų aukštį.

Sprogus magistraliniam dujotiekiui, dėl šios priežasties ties Valakėlių kaimu uždaryta kelio Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys atkarpa, eismas nukreipiamas žvyrkeliu.

Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra. Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Metanas nėra nuodingos dujos.

„Šiuo metu jis dega ir sudegdamas išskiria CO2. Be abejo, mes suskaičiuosime, kokį poveikį gamtai padarė šis įvykis, pavojaus gyventojams dėl to nėra“, – tikino N. Biknius.

Dujotiekis buvo nutiestas prieš 45 metus – 1978 metais.

„Nors nėra naujas, tačiau buvo prižiūrimas, kaip nustato teisės aktai, prieš keletą metų buvo daryta jo vidinė diagnostika. Šio dujotiekio tolimesnę diagnostiką planuojame daryti ir šiais metais. Dujotiekio būklė nebuvo bloga, bet reikia suprasti, kad tai yra po žeme užkastas objektas ir kiekvieno jo centimetro patikinti neįmanoma. Bet tyrimas tikrai atsakys į klausimus, dėl kokios priežasties galėjo įvykti ši avarija “, – sakė „Amber Grid“ generalinis direktorius N. Biknius. 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu va

Nu va portretas
Risijoje kai kas sprogdina,gal ir cia kai kas?

iojtrfd

iojtrfd portretas
Kur čia Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorė, kai pavadinimas „Amber Grid“? Labai simbolinis pavadinimas - dujų tiekimui bus "ambo" - daugelis supras žargoną (užsirauks), jau dabar tai vyksta

Na,

Na, portretas
kaineles tai dabar "teisetai" uzsisauks,razbaininkai...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių