Premjeras Andrius Kubilius, iki šiol tvirtinęs, kad pensijos nebus mažinamos, pirmadienį jau nepaneigė tokios galimybės.
„Aš nesakau, kad reikia mažinti, bet reikia svarstyti visus variantus, o jų jau nėra daug. Tėra išlaidų mažinimas ir pajamų didinimas. Išlaidų mažinime jau lengvų išlaidų nebėra", - pirmadienį Seime žurnalistams sakė A.Kubilius.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) siūlo Lietuvai per porą metų fiskalinį deficitą sumažinti dar 7 mlrd. litų. Anot premjero, norint tai pasiekti „lengvų sprendimų nebus".
"Siūloma pasiekti dar papildomą viešųjų finansų konsolidaciją iki 7 proc. bendrojo vidaus produkto, tai reiškia - reikia sumažinti per artimiausius porą metų deficitus maždaug 7 mlrd. litų", - kalbėjo A.Kubilius.
„Mums reikia apsispręsti, ar imamės tvarkyti savo finansus iš tikrųjų rimtai, net jeigu reikės imtis ir pakankamai skausmingų priemonių. Atskiromis mažomis priemonėmis, neliečiant esminių išlaidų ir pajamų dalies, daug nepasieksime", - sakė premjeras.
Anot jo, tai pastebi ir TVF.
Naujausi komentarai