VTEK: buvęs kultūros viceministras supainiojo interesus

 • Teksto dydis:

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį paskelbė, kad buvęs kultūros viceministras Darius Mažintas nusižengė įstatymui, nenusišalinęs nuo paramos skyrimo savo įkurtai viešajai įstaigai „Culture live“.

Kartu etikos sargai siūlo Kultūros ministerijai įvertinti interesų konfliktų grėsmes administruojant Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamus projektus.

D.Mažintui einant viceministro pareigas jo kuruota Lietuvos kultūros taryba šiemet skyrė 40 tūkst. litų politiko įkurtos viešosios įstaigos „Culture live“ projektams.

Žiniasklaidoje skelbta, kad D.Mažintas šią įstaigą paliko prieš tapdamas viceministru, tačiau, pasak VTEK, šioje įstaigoje dirba D.Mažintui artimi asmenys.

Anot VTEK, D.Mažinto tarnybinis elgesys buvo veikiamas tiesioginio ir akivaizdaus privataus intereso sėkminga „Culture live“ veikla, todėl, siekdamas išvengti net šališkumo regimybės, jis turėjo nusišalinti.

„To nepadaręs D.Mažintas nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (...) nustatytos prievolės vengti interesų konflikto ir tokiais veiksmais pažeidė (...) imperatyvias nuostatas, įpareigojančias nusišalinti“, - aiškina VTEK.

Sulaukęs priekaištų dėl galbūt supainiotų interesų, D.Mažintas šį rudenį atsistatydino.

Įvertinusi tyrimo metu surinktą informaciją VTEK nusprendė kreiptis į Kultūros ministeriją, siūlydama įvertinti galimas interesų konfliktų grėsmes Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų administravimo srityje. Siekiant užtikrinti priimamų sprendimų skaidrumą, nešališkumą bei objektyvumą, siūloma nedelsiant spręsti klausimą dėl šį fondą administruojančios Lietuvos kultūros tarybos pavaldumo bei veiklos reglamentavimo gerinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tokių yra labai daug

Tokių yra labai daug portretas
Su falsifikuotais diplomais iš MRU labai daug po Lietuvą pasklido teisėjų, policininkų, klerkų ministrijose, savivaldoje, o kur dar prokuratūrų idiotai su MRU diplomais, nusipirktais tiesiog pradedant nuo kiekvieno kontrolinio, kursinio, nekalbant jau apie baigiamųjų bakalauro, magitro darbų pirkimą - žr. Matačiūnienė, kiti iš MRU - įskaitant ir disertacijas - kai pantai viena mėgino tapti mokslų daktare su tems apie avaringumo mažinimą keliuose ugdymo, švietimo pagalba...tokia visisška kvakšė, nežinojo net kas yra tyrimo metodologija, kaip atrodo disertacijos struktūra...tokių ten dauguma tame MRU - atsijoti reikia skubiai, mest lauk iš valstybės tarnybos asmenis su MRU pseudodiplomais - teismuose parsidavėlių ir idiotų bataljonai...tai reali grėsmė - dega tas MRU, šis vaikinas tik lašas - tokių dauguma Seime, ministerijose, teismuose, savivaldoje, prokuratūrose, ypač grėsminga padėtis VRM...jie koordinuoja regionų finansavimą su ES fondų lėšomis,tai KATASTROFA. Muzikantėlis yra nulis

Tokių yra labai daug

Tokių yra labai daug portretas
Su falsifikuotais diplomais iš MRU labai daug po Lietuvą pasklido teisėjų, policininkų, klerkų ministrijose, savivaldoje, o kur dar prokuratūrų idiotai su MRU diplomais, nusipirktais tiesiog pradedant nuo kiekvieno kontrolinio, kursinio, nekalbant jau apie baigiamųjų bakalauro, magitro darbų pirkimą - žr. Matačiūnienė, kiti iš MRU - įskaitant ir disertacijas - kai pantai viena mėgino tapti mokslų daktare su tems apie avaringumo mažinimą keliuose ugdymo, švietimo pagalba...tokia visisška kvakšė, nežinojo net kas yra tyrimo metodologija, kaip atrodo disertacijos struktūra...tokių ten dauguma tame MRU - atsijoti reikia skubiai, mest lauk iš valstybės tarnybos asmenis su MRU pseudodiplomais - teismuose parsidavėlių ir idiotų bataljonai...tai reali grėsmė - dega tas MRU, šis vaikinas tik lašas - tokių dauguma Seime, ministerijose, teismuose, savivaldoje, prokuratūrose, ypač grėsminga padėtis VRM...jie koordinuoja regionų finansavimą su ES fondų lėšomis --- tai KATASTROFA
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių