VRK siūloma tikrinti, ar kandidatai nebendradarbiavo su KGB

Įstatyme siūloma įtvirtinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) funkciją inicijuoti rinkimuose dalyvaujančių kandidatų patikrinimą dėl bendradarbiavimo su užsienio slaptosiomis tarnybomis.

Siūloma, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreiptųsi į instituciją, kuri saugo asmenų, prisipažinusių slapta bendradarbiavus su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, duomenis ir iki rinkimų dienos privalomai patikrintų visų kandidatų (į Respublikos prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybės tarybos nario ar nario-mero pareigas) duomenis.

O paaiškėjus, kad tarp kandidatų yra asmenų, prisipažinusių slapta bendradarbiavus su buvusios SSRS slaptosiomis tarnybomis, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nedelsiant paviešintų tokią informaciją.

Tokį Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo narys konservatorius Arvydas Anušauskas.

„Įstatymo pataisų rengimą paskatino situacija, kuomet prieš 2016 m. Seimo rinkimus nebuvo patikrinti kandidatų į Seimo narius, o prieš 2019 savivaldybių tarybų rinkimus nebuvo patikrinti kandidatų į savivaldybių tarybų narius bei savivaldybių tarybų narius-merus sąmoningo bendradarbiavimo su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis faktai. Atsirado poreikis tiesiogiai įtvirtinti Vyriausiosios rinkimų komisijos funkciją inicijuoti kandidatų patikrinimą dėl bendradarbiavimo su užsienio tarnybomis“, - sako įstatymo pataisas parengęs A. Anušauskas.

Liustracijos įstatyme šiuo metu nurodyta, kad asmuo, keliamas kandidatu į Respublikos prezidento, Seimo, Europos Parlamento ar savivaldybės tarybos nario pareigas ir nepateikęs duomenų Vyriausiajai rinkimų komisijai apie tai, kad jis slapta bendradarbiavo su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, neregistruojamas kandidatu arba išbraukiamas iš kandidatų.

Šiuo metu nėra numatyta, kad Vyriausioji rinkimų komisija kreipiasi į kompetentingą instituciją, saugančią asmenų, prisipažinusių slapta bendradarbiavus su užsienio slaptosiomis tarnybomis (struktūromis), duomenis ir privalomai patikrina kandidatų duomenis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pavelavot

Pavelavot portretas
Pavelavot ponai su savo patsisom bisi buve kgb jsu seniai prisivoge turtu ir savo pslikuonis kisa i valdzia neuzilgo ronkimai i prezidentus ir mes nezinom ka veike kandidatu i prezidentus tevai ir senialiai karbauskio tevas budamas kolukio pirmininku privalejo buti kgb agentu ne agentu pirminiku buti negalejo o jo sunus gal but tevo seselyje uzima dideli posta ir valdo sali kas zino kas buvo skvernelio tevai ar seneliai ir kitu kandidatu kur ju pilnos biografijos jos islys tik po rinkimu kaip ir grybauskaites o paskui visi teks o ir vel ne ta isrinkom tie vaikiski debatai net juokinga ziureti juose sekamos pasakos tik kvailiam vos tik bus isrinktas prezidentas tuoj jis bus pakviestas i vatikana kur visos jo galios baigsis pasidarys paklusnus briuselio ofisui kaip triusiukas pries vilka

cha pirniausiai KGBesnykai ,,,pasiskiepina,,75 metams

cha pirniausiai KGBesnykai ,,,pasiskiepina,,75 metams portretas
save renka ,savus visuose auksciausiuose postuose sukisa [dabar sukise savo vaikus ir anukus su anukem] po to pradeda tikrint ar kiti neturejo rekalu su KGB....... visi buve ir esami konservatlyberastiniai socdemonai ir polit kal;iniai tremtiniai su kunigais ,turejo glaudziu rysiu su KGB...dauguma pasirase kad bendradarbiaus su KGB skunde , rase, ju deka zmones kalejimuose ir durnynuose sukisti sedejo ...o jie karjeros laiptais lipo dabar seime ,prezidenturoj, vyriausybej ,merijose ir visoj be isimties teisinej sistemoj teiseju ,prokuroru, advokatu kresluose su mantijom apsigobe susede sedi.........kiti stukaciai durnynams ir partijoms vadovauja....

Salva

Salva portretas
Kai Anušausko sėbrų garbinama magnolija baigia kadencijas,Anušauskui parūpo kandidatų "skaidrumas".Kodėl šio įstatymo nebandė priimti prie Adamkaus,magnolijos rinkimus?Yra savi ir svetimi kgbistai ir komunistai?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių