VRK: aktyviausi buvo 55–64 metų rinkėjai

Aktyviausiai į Seimo rinkimus atėjo balsuoti rinkėjai, kurių amžiaus grupė – nuo 55 iki 64 metų. Sekmadienį rinkimuose dalyvavo 125 tūkstančiai šios amžiaus grupės moterų ir beveik 95 tūkstančiai vyrų. Tokią statistiką apie Seimo rinkimus pirmadienį pateikė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

VRK duomenimis, pasyviausi rinkėjai buvo jaunimas nuo 25 iki 29 metų.

Pirmajame rinkimų ture savo balsus atidavė 39 tūkstančių jaunų moterų ir beveik 35 tūkstančiai vyrų.

VRK pirmininkės L. Matjošaitytės teigimu, Seimo rinkimuose dalyvavo 1 167 796 rinkėjai, arba 47,52 procento balsavimo teisę turinčių žmonių.

Jos duomenimis, 2020 metais Seimo rinkimuose dalyvavo šiek tiek mažiau rinkėjų negu 2016 metais. „Tačiau, jeigu palygintume išankstinį balsavimą, šiais metais rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto buvo gerokai aktyvesnis negu 2016, 2012 metais“, – spaudos konferencijoje Seime sakė L. Matjošaitytė.

VRK duomenimis, daugiamandatėje rinkimų apygardoje buvo rasta 3,54 proc. negaliojančių biuletenių. „Jeigu palygintume šį skaičių su 2016 metais, matome, kad šiais metais negaliojančių biuletenių yra mažiau – 2016 metais buvo 4,12 proc.“, – sakė L. Matjošaitytė.

Laura Matjošaitytė. D. Labučio / ELTOS nuotr.

Po pirmojo rinkimų turo jau išrinkti 70 kandidatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir 3 kandidatai vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Iš jų 46 kandidatai yra dabartinės kadencijos Seimo nariai, kurie rinkėjų sprendimu galės tęsti darbus ir 2020–2024 m. kadencijoje.

VRK duomenimis, po pirmojo Seimo rinkimų turo Seimo nario mandatus jau iškovojo 49 (67,12 proc.) vyrai ir 24 moterys (32,88 proc.).

VRK preliminariais duomenimis, daugiamandatėje rinkimų apygardoje 23 mandatus gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD), 16 mandatų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), 9 mandatus – Darbo partija, 8 – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), taip pat 8 mandatus pelnė Laisvės partija, 6 – Lietuvos liberalų sąjūdis.

Vienmandatėse rinkimų apygardose kol kas yra tik 3 laimėtojai – Ingrida Šimonytė (TS-LKD), Beata Petkevič ir Česlavas Olševskis (LLRA-KŠS).

Po 2 savaičių, spalio 25 dieną, vyks antrasis Seimo rinkimų turas.

Išrinkus 3 Seimo narius vienmandatėse apygardose pirmajame rinkimų ture, pakartotinis balsavimas nebebus organizuojamas trijose apygardose: Antakalnio, Medininkų ir Šalčininkų-Vilniaus.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Man 64 ir aš nebalsavau. Visvien suklastos kaip jiems reikės.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių