„(Pristatyta bus – BNS) tai, kas buvo dabar paskutinėje koalicinėje taryboje aptarta dėl koalicijos sutarties, tų punktų, kurie, mūsų manymu, yra nevykdomi, ir kokie siūlymai yra iš didžiųjų koalicijos partnerių. Tai ta informacija pasidalinsime ir galbūt priimsime sprendimus. (...) Pagal koalicinę sutartį mums priklauso du viceministrai, o šiuo metu mes turime tik vieną“, – tarybos posėdžio išvakarėse BNS sakė LVŽS pirmininko pavaduotoja Aušrinė Norkienė.
„Valstietė“ pridūrė, kad socialdemokratai vietoje viceministro posto jiems yra pasiūlę patarėjo postą.
„(Taip pat – BNS) norime aptarti savivaldos rinkimus, pasitvirtinti štabą, jau kai kurie skyriai teikia kandidatūras į merus, tiesiog truputį plačiau apie tai pašnekėti, strategiją apsitarti artėjančių rinkimų. Tai vienas iš pagrindinių klausimų“, – kalbėjo ji.
A. Norkienė taip pat sakė, kad su partiečiais ketina aptarti, kaip LVŽS sekasi dirbti koalicijoje su jos partneriais.
„Į krištolinį rutulį, jeigu mokėtume visi pažiūrėti, tai žinotumėme, kaip būtų ateityje, bet aš manau, kad labai normalu, kad taryboje tos nuomonės bus išsakytos ir mums kaip ir frakcijos nariams tai irgi bus kaip ir ženklas, kaip mes toliau dirbame“, – nurodė politikė.
Kaip rašė BNS, konfliktas tarp „valstiečių“ bei „Nemuno aušros“ dėl viceministrų kilo, kai LVŽS deleguotas žemės ūkio viceministras Artūras Pekauskas ir ministro patarėjas Mindaugas Petkevičius turėjo palikti pareigas „Nemuno aušros“ vadovaujamoje Žemės ūkio ministerijoje.
LVŽS lyderis Aurelijus Veryga yra sakęs, jog „Nemuno aušra“ spaudė „valstiečius“ priimti papildomą „aušriečių“ viceministrą į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją bei pradėjo grasinti, kad jeigu ministras Edvinas Grikšas to nepadarys, bus pašalintas „valstiečių“ žemės ūkio viceministras.
A. Verygos teigimu, „valstiečiams“ turės būti rasta viceministro pozicija kitoje ministerijoje.
Pagal koalicijos sutartį „valstiečiai“ bei Krikščioniškų šeimų sąjunga delegavo ekonomikos ir inovacijų bei teisingumo ministrus. „Aušriečių“ atstovai vadovauja Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms. Šiai partijai priklauso ir Energetikos ministerija, nors ministru dirba prezidento Gitano Nausėdos remiamas Žygimantas Vaičiūnas.
LVŽS atstovai Seime dirba kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovais ir yra sudarę Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakciją, kuri turi 11 narių.
Frakcija sudaro valdančiąją koaliciją su 2024-ųjų Seimo rinkimus laimėjusia Lietuvos socialdemokratų partija ir „Nemuno aušra“.
Naujausi komentarai