V. Pranckietis: Lietuvoje turėtų būti 121 Seimo narys

 • Teksto dydis:

Lietuvoje turėtų būti 121 Seimo narys, sako parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Galvočiau, kad koks 121 būtų pakankamas skaičius“, – trečiadienį Žinių radijui sakė jis.

Ministrų kabinetas trečiadienį planuoja diskutuoti dėl siūlymo mažinti parlamentarų skaičių nuo 141 iki 101 bei iš spalio į kovą perkelti Seimo rinkimų datą.

Pasak V.Pranckiečio, Seimo nariai yra numatę ir alternatyvų šiems pasiūlymams.

Pavyzdžiui, svarstoma parlamento rinkimus perkelti ne į pavasarį, o paankstinti mėnesiu, kad naujoji Vyriausybė neturėtų visus metus dirbti su senosios valdžios patvirtintu valstybės biudžetu.

„Taip galvojama, kad to mėnesio galėtų pakakti naujai Vyriausybei pritaikyti savo programai būsimąjį biudžetą“, – sakė Seimo pirmininkas.

Jis taip pat perspėjo, kad Seimo narių negali sumažėti tiek, jog parlamento komitetuose įvairūs klausimai taptų nebesvarstomi, o tiesiog sutariami.

Teisingumo ministerija pateikė pastabų ir dėl siūlymo mažinti Seimo narių skaičių, ir dėl rinkimų ankstinimo.

Idėją mažinti parlamentarų skaičių iniciatoriai argumentuoja sumažėjusiu šalies gyventojų skaičiumi. 1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3 mln. 700 tūkst. žmonių. Šiuo metu Lietuva turi 2 mln. 850 tūkst. gyventojų.

Vyriausybės išvados projektą rengusi Teisingumo ministerija atkreipia dėmesį, kad nepaisant emigracijos, rinkėjų skaičius per 1992–2016 metais vykusius Seimo rinkimus svyravo nedaug ir sudarė apie 2,5–2,7 milijono rinkėjų.

Seimo rinkimus iš spalio į kovą pataisų iniciatoriai perkelti siūlo tam, kad naujai išrinktas parlamentas pats turėtų galimybę formuoti kitų metų biudžetą. Tokiu atveju šio Seimo kadencija būtų maždaug pusmečiu trumpesnė.

Teisingumo ministerija teigia, kad perkėlus Seimo rinkimus suformuota nauja Vyriausybė beveik visus einamuosius biudžetinius metus turėtų įgyvendinti ankstesnės kadencijos Seimo patvirtintą valstybės biudžetą.

Be to, Vyriausybės išvados projekte atkreipiamas dėmesys, kad pataisose nesiūlomas pereinamasis laikotarpis, tad Konstitucijos pakeitimai turėtų įtakos jau 2016–2020 metų kadencijos Seimo sudėčiai ir įgaliojimų trukmei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asta

Asta portretas
Tos jūsų nuomonės, kaip paršelių apie debesis. Vis tiek sistemos nesuprasdami nieko negalit aiškinti. Grynas populistinis pliurpalas: " aš manau, man atrodo... " Kaip Lietuvoj nepasikeis neišmanėlių skaičius, taip nepasikeis ir seime jų išrinktų kvailių procentas. Tokiems mąstytojams geriausiai tiktų diktatūra ir gera lazda. Tada jau visi būtų ramūs ir patenkinti. O dabar patys išrenka, o paskui keikia, lyg ta valdžia būtų iš Marso nuleista :)

lauris

lauris portretas
turiu nuomonę, o ne neturiu. manau tarp 21 ir 51 būtų sočiai. ne kiekyje esmė šiuo klausimu tikrai..

...

... portretas
CHA: "Seimo narių negali sumažėti tiek, jog parlamento komitetuose įvairūs klausimai taptų nebesvarstomi, o tiesiog sutariami" - tai reikia tų komitetų skaičių MAŽINTI!!! Taip kad 100 'snukių' Seime PILNAI pakanka! Ir šiaip, užtenka kliedėt tais "+1", nes tai NIEKO nekeičia. PIRM, NIEKADA tas Seimas pilnu sąstatu neposėdžiauja (kas iš to '+1'?), o antra... įstatymams priimti reikia DAUGUMOS (kartais kvalifikuotos; kaip tuomet?), tad: AIŠKU, kad įstatymui priimti NEPAKANKA 50 balsų TIEK Seime esant 100, tiek ir 101 nariui, tai kam tą papildomą 'burną' Seime šert??? (bet juk visiems noris darmai prie to lovio pripult, nors ir nieko ten ir negali lemt)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių