V. Pranckietis įvertino referendumus: turime gerbti tautos sprendimus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad referendumas dėl Seimo narių mažinimo išsprendė dvidešimt metų visuomenės keltą klausimą. Pasak jo, žmonės pagaliau apsprendė ir šis sprendimas turi būti gerbiamas.

„Atsakomybės čia jokios niekam nereikia, mes darėme vienintelį dalyką - mes atidavėme žmonėms teisę spręsti, kadangi tai buvo dvidešimt metų eskaluojama. Nusprendė - nemažinam. Turime su visa pagarba priimti sprendimą tokį, koks yra (...) Nuramins daug aistrų ateičiai, populizmas nėra visiška blogybė, mes jį vertiname kaip blogybę, bet tai yra žmonių nuomonės atspindėjimas. Nuomonė tokia buvo, žmonės norėjo spręsti dėl Seimo narių mažinimo, bet nenusprendė sumažinti“, - Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Seimo vadovas teigia, kad referendumą dėl dvigubos pilietybės reikėtų ateityje kartoti.

Nuomonė tokia buvo, žmonės norėjo spręsti dėl Seimo narių mažinimo, bet nenusprendė sumažinti.

„Manau, turėtume ruoštis vėl referendumo keliui. Per kitus aktyvius rinkimus turėtume skatinti žmonės, kad vieną kartą tai išspręstume“, - teigė jis.

„Dėl dvigubos pilietybės džiaugiuosi, kad tiek jau yra pakilimas ir aiški nuomonė pasakyta. Smagu, kad vienas iš antrojo turo kandidatų prisiima atsakomybę už šios veiklos tęstinumą. Svarbu, kad mes jau kalbame ir suprantame, kad tai yra reikalinga“, - teigia V. Pranckietis.

Pirmadienio rytą, suskaičiavus visus balsus, paaiškėjo, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko, jame balsavo 52,58 proc. rinkėjų, tačiau įteisinti pilietybės išsaugojimą pritrūko balsų. Kitas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko, jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių - 47,25 proc.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, gautais iš visų 1972 apylinkių, už tai, kad būtų išsaugota Lietuvos pilietybė tiems, kurie priėmė kitos šalies pilietybę, balsavo 71,78 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 26,04 proc. rinkėjų.

Referendume už tai, kad būtų sumažintas Seimo narių skaičius iki 121, pasisakė 73,70 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 23,07 proc. rinkėjų.

Kaip ELTA jau skelbė, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo pavyktų, rinkėjų aktyvumas turi pasiekti 50 proc. visų rinkėjų, o klausimui pritarti - daugiau negu pusė piliečių, apskritai dalyvavusių referendume.

Konstitucijos 12 straipsnio (pilietybės) pakeitimo sąlygos yra itin griežtos - kad referendumas įvyktų, balsavime privalo dalyvauti 50 proc. visų rinkėjų. Norint pakeisti šį Konstitucijos straipsnį, 50 proc. visų rinkėjų turi pritarti referendumo klausimui. Taigi, jeigu šiuo metu Lietuvos valstybėje yra per 2,4 mln. į rinkėjų sąrašą įrašytų piliečių, pilietybės išsaugojimo referendume turi balsuoti mažiausiai 1,2 mln. visų balso teisę turinčių rinkėjų ir pasisakyti „už“.

Skatintų S. Skvernelį tęsti veiklą

V. Pranckietis siūlo premjerui Sauliui Skverneliui keisti savo poziciją ir vis dėlto likti premjero poste. V. Pranckietis teigia, kad premjeras neturėtų priimti tokių sprendimų vienašališkai. Pasak jo, Lietuva nori darbų tęstinumo ir konstruktyvaus darbo.

„Tai išankstinis pareiškimas ir S. Skvernelis elgiasi teisingai sakydamas, kad liepos 12 dieną jis turės grąžinti įgaliojimus ir juos grąžins. Manau, partija, frakcija ir Lietuva norėtų daugiau konstruktyvaus darbo ir ramybės, tęstinumo, ir turbūt S. Skvernelis neturėtų sakyti vien savo vardu, bet turėtų paklausti ir kitų nuomonės, kad galėtų tęsti tą veiklą. Manau, kad jis turėtų tęsti (...) Mes kalbame apie vieną geriausių ministrų pirmininkų, ir skatinčiau jį tęsti veiklą“, - Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Mes kalbame apie vieną geriausių ministrų pirmininkų, ir skatinčiau jį tęsti veiklą.

Seimo vadovas įvertino ir R. Karbauskio retoriką. V. Pranckiečio teigimu, tai neigiamos R. Karbauskio emocijos po rinkimų, kurios su laiku turėtų praeiti.

„Neįsivaizduoju, kaip Karbauskis galėtų pavesti formuoti Vyriausybę Gabrieliui Landsbergiui. Tai būtų labai keistas veiksmas ir turbūt ir mes turėtume daug ką aptarti, apgalvoti, kokie tie veiksmai mūsų turėtų būti. Noriu priminti, kad tai nebuvo rinkimai į Seimą, tai buvo rinkimai į Prezidento postą. (...) Neigiama emocija su laiku turi praeiti, o darbingumas turi grįžti“, - teigė V. Pranckietis.

Kol kas V. Pranckietis dar nenusprendė, kurį kandidatą palaikys antrajame Prezidento rinkimų ture.

„Kol kas dar nepriėmiau sprendimo, ką palaikysiu antrajame ture. Manau, ir vėl balsuosiu už geriausią“, - teigė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis teigė, kad nepatekęs į antrą prezidento rinkimų turą trauksis iš ministro pirmininko pareigų.

„Jei „prapilsime“, nepateksime į antrą turą, liepos 12 dieną pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą. Bus paskutinė Vyriausybės darbo diena ir Vyriausybė atsistatydins“, - sakė S. Skvernelis.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Referendume del LR Konstitucijos 55 str. pakeitimo istatymo 76,16% galiojanciu balsavimo biulioteniu pritare pasiulytam istatymui. Kas ir kam neaisku? :)

Ozys&Ozesnis

Ozys&Ozesnis portretas
Teisingai, valstieciai referenduma suorganizavo ? suorganizavo. Savo pazada ivykde? Ivykde. Tauta savo valia pasake ? Pasake. VISKAS

nelabai

nelabai portretas
svarbus jo vertinimas
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių