V. Pranckietis įsitikinęs: Seimo delegacijos vizitas į Baltarusiją neįvyks

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įsitikinęs, kad planuojamas Seimo delegacijos vizitas į Baltarusiją neįvyks. Seimo vadovas akcentuoja, kad reikės ieškoti kitų iniciatyvų, kaip be tiesioginių kontaktų paremti Baltarusijos opoziciją.

„Galvoju ir žinau, kad bus neįleisti, nes jau premjerai Baltijos šalių buvo neįleisti, tai ir kitos delegacijos būtų neįleistos. Bet tai būtų eilinis politinis Baltarusijos pareiškimas, kad demokratinių šalių atstovai, demokratinių šalių parlamento atstovai neįleidžiami“, – Žinių radijui teigė V. Pranckietis.

„Žmonės reiškia norą vykti ten, bet turbūt reiškia norą jau žinodami, kad kol kas nėra tokio pokyčio Baltarusijos viduje, kad įsileistų. Manau, kad reikės ieškoti ir kitokių iniciatyvų darbui su Baltarusija, remiant opoziciją galbūt be tiesioginių kontaktų nuvykus“, – taip pat akcentavo Seimo pirmininkas.

Galvoju ir žinau, kad bus neįleisti, nes jau premjerai Baltijos šalių buvo neįleisti, tai ir kitos delegacijos būtų neįleistos.

V. Pranckietis įsitikinęs, kad gera alternatyva būtų, jei Lietuvos miestų, pasirašiusių partnerystės sutartį su Baltarusijos miestais, delegacijoms pavyktų nuvykti į kaimyninę šalį ir pareikšti palaikymą opozicijai.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kuriuose neva 80,1 proc. balsų atiteko 26 metus šalį valdančiam Aliaksandrui Lukašenkai. Oficialiais duomenimis, opozicijos atstovė Sviatlana Cichanouskaja buvo antra su 10,12 proc. balsų, tačiau ji rezultatų nepripažino. Pati S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją dėl savo saugumo išvažiavo iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje.

Suklastoti rinkimai šalyje sukėlė protestų bangą, kuri neslūgsta iki šiol. Kilusius protestus valdžia malšino smurtu, keli žmonės žuvo, tūkstančiai buvo sulaikyti, pranešama apie kankinimus sulaikymo įstaigose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Reikia turėti naglumo po tokių veiksmų kuriais pamaloninot šiuos kaimynus,tikėtis Baltarusijos valdžios palankaus sprendimo. Suskiai. Lindėkit Vilniuje.

taigi

taigi portretas
Kodėl baltarusiai turėtų įsileisti atvirai priešiškos šalies atstovus ir perversmo koordinatorius? Tiesa, kvietė rinkimų stebėtojus iš Lietuvos - sąmoningai nevažiavote, o dabar lojate :)

b

b portretas
Ar Jūs Lietuvoje neturit ką veikti? Dirbkit Lietuvai prisiekėt, o ne pas kaimyną lyskit. Mano kaimynės vyras geria į kuprą duoda ateikit tą vyrą išauklėt.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių