Už L. Savicką agituojantis V. Sinkevičius: turiu EK pirmininkės sutikimą

Už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajungos (LVŽS) atstovą, Vyriausybės vicekanclerį Luką Savicką Seimo rinkimuose agituojantis aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako gavęs tam Europos Komisijos pirmininkės sutikimą.

Reklaminius stendus su V. Sinkevičiumi ir L. Savicku, kuriuose rašoma „Geriausias kandidatas Šeškinei!“, galima išvysti Vilniuje.

„Taip, turiu sutikimą“, – BNS sakė V. Sinkevičius.

Europos Komisijos narių elgesio kodeksas numato reikalavimą, kad eurokomisarai gali dalyvauti nacionalinėje politikoje kaip partijų nariai ar kaip kiti socialiniai partneriai, įskaitant ir nacionalines rinkimų kampanijas, jei tai netrukdo jų galimybėms eiti pareigas EK ir jei jie apie tai informuoja komisijos vadovą.

Prievolė laikinai nusišalinti nuo pareigų numatyta tik tuo atveju, jei eurokomisaras pats tiesiogiai dalyvauja rinkimuose ar prisiima aktyvų vaidmenį rinkimų kampanijoje.

Visais kitais atvejais, jei nevyksta politinė kampanija, numatyta, kad EK nariai privalo susilaikyti nuo viešų politinių pareiškimų.

Yra gavęs pirmininkės atsakymą, kad gali būti politinės kampanijos dalimi.

V. Sinkevičiaus atstovas spaudai Egidijus Jurgelionis BNS nurodė, kad EK vadovės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) sutikimą dalyvauti nacionalinėje rinkiminėje kampanijoje gavo rugsėjo pradžioje.

„Kaip numatyta Komisijos narių elgesio kodekse, komisaras yra informavęs Europos Komisijos pirmininkę ir rugsėjo 4 dieną yra gavęs pirmininkės atsakymą, kad gali būti politinės kampanijos dalimi. Komisaras neplanuoja dalyvauti debatuose ar rinkimų laidose“, – teigė jis.

EK atstovybė patvirtino, kad ši informacija teisinga.

V. Sinkevičius dėl pareigų EK yra suspendavęs narystę LVŽS, anksčiau yra vadovavęs partijos Vilniaus skyriui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip ir tesis metai iš metų, be pakitimų

Taip ir tesis metai iš metų, be pakitimų portretas
Jei tokių kaip L.Savickas bus dauguma ,tai seimas niekuomet nesikeis ,sukčių šaika ten ir bus.

Anonimas

Anonimas portretas
abu labu vienodi, tik tas sėdintis EK turi atidirbt už savo vietelę.

Seime ir be jo tokių pilna ,dar vieno nereikia

Seime ir be jo tokių pilna ,dar vieno nereikia portretas
L.Savickas prisidirbęs iki ausų ir įjungė kvailo nieko nežinančio pavara, vaidina nekalta. Eilinis,, teisuolis'' norintis neliečiamybės seime.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių