Seimo rinkimai po viruso krizės: rinkimų kampanija bus kitokia?

G. Paluckas: prieš rinkimus visi kalbės kaip kairieji

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas kaip vieną koronaviruso krizės pasekmių regi ideologinį šalies partijų suvienodėjimą. Politiko teigimu, į naująjį Seimą pretenduojančios jėgos kaip niekada anksčiau bus pasitelkusios kairuolišką retoriką ir jos atstovaujamos politinės ideologijos vertybes. Todėl, teigė G. Paluckas, bent jau LSDP partijai prieš rinkimus didelių programinių transformacijų neteks daryti.

„Mūsų programa buvo apšaukta neomarksistine, nes mes daug dėmesio skyrėme pasitikėjimo valstybe didinimui ir mažesnį – pasitikėjimui laisvosios rinkos procesais. Tad šiuo atžvilgiu nieko nekeisime. Aš manau, kad po visų šių įvykių visi bus absoliučiai kairieji. Dabar visi sakys, kad valstybė turi būti stipri, turi būti kieta ranka, kad galėtume spręsti problemas, kurių po vieną išspręsti negalime“, – Eltai sakė G. Paluckas.

Tai, kad rinkimų kampanija laiko atžvilgiu bus kur kas trumpesnė, LSDP pirmininkas net neabejojo. Pasak G. Palucko, net ir pasibaigus karantinui žmonės, ko gero, vengs viešų susitikimų. Kartu, pabrėžė jis, artėjantys rinkimai bus kitokie ir dar vienu atžvilgiu.

„Jau dabar daug kas sako, kad ši krizė reiškia mirtį populizmui: kalbėti reikės atsakingai, pinigus leisti ne tiems reikalams, kuriems reikėtų, bus sudėtinga“, – svarstė politikas.

Taip pat, jo teigimu, politinių partijų retorika gali kažkiek pasisukti ir dėl nacionalinio saugumo politikos. Šiuo klausimu, įsitikinęs G. Paluckas, socialdemokratai nesutikę padėti parašą dėl įsipareigojimų krašto apsaugai, išlaidas per dešimtmetį padidinti iki 2,5 proc. nuo BVP, pasielgė tam tikra prasme vizionieriškai.

„Diskusija grįš apie tai, kad reikalinga stipri valstybė, išvystyta sveikatos ir švietimo sistemos, kad reikia nustoti gyventi senojo pasaulio grėsmėmis ir atsižvelgti į tai, kokios yra naujojo pasaulio grėsmės“, – pažymėjo LSDP pirmininkas.

Šios grėsmės, teigė G. Paluckas, Lietuvoje jau ilgą laiką buvo nustumtos į pašalį.

„Mes vieninteliai nepasirašėme susitarimo dėl gynybos, aiškiai sakydami, kad pinigai turi būti skiriami į kitą pusę. Šiandien neberasite tokio, kuris sakytų, žinote, gal čia kažkaip kažko nereikia. Visi atėjo pas „mamą valstybę“ ranką ištiesę“, – teigė G. Paluckas.

G. Kirkilas: tokios krizės dar nebuvo

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas pripažįsta, kad per ilgą savo, kaip politiko, karjerą dar nėra matęs tokios situacijos kaip dabar. Todėl, svarstė jis, programinių transformacijų politinėse programose neišvengs nė viena partija.

„Tokios krizės nebuvo. Todėl visoms politinėms partijoms teks koreguoti rinkimų programas. Dėl to net nėra abejonių“, – sakė politikas.

Jo teigimu, dėmesys socialiniams klausimams, ko gero didės, o kurį laiką Lietuvoje vyravusioms  klimato kaitos temoms ir „žaliosioms“ vertybėms – dėmesio bus mažiau nei anksčiau buvo tikėtasi.

„Manau, kad bus daug dėmesio skiriama socialiniams dalykams, apskritai ekonomikai ir tam, kaip pasiekti ekonomikos augimą. Priešingai nei buvo tikėtasi, gali būti šiek tiek mažiau keliama klausimų dėl klimato kaitos. Manau, kad bus daugiau koncentruojamasi į socialinius ir ekonominius dalykus“, –  teigė G. Kirkilas.

Tokios krizės nebuvo. Todėl visoms politinėms partijoms teks koreguoti rinkimų programas. Dėl to net nėra abejonių.

Programos, susijusios su švietimo ir sveikatos sektoriais, socialdarbiečių lyderio nuomone, ko gero, bus pirmiausiai koreguojamos. Taip pat, neatmetė galimybės politikas, bus dažniau keliamas ir Europos vienybės klausimas.

„Šiuo metu radikalai kelia (euroskeptiškas idėjas – ELTA), tačiau ekonominės pasekmės Europos Sąjungos šalims yra akivaizdžios, ir tai skatins kalbėti priešingai. Turėtų būti kalbama ir apie laisvą judėjimą, kuris dabar uždarytas, apie didesnį ES solidarumą... Apie tai tikrai bus kalbama“, – teigė G. Kirkilas.

Apskritai, jo įsitikinimu, partijoms vykdyti rinkimų kampaniją bus labai sudėtinga.

„Kaip tu ją vykdysi, jei ilgesnį laiką bus uždrausta susitikinėti ir toliau bus draudžiami susibūrimai. Žinoma, dalis kampanijų persikels į internetą, socialinius tinklus“, – svarstė politikas, pridurdamas, kad dėl susikoncentravimo į koronaviruso stabdymo temą bei dėl retesnių politikų kontaktų mažės ir konfrontacija tarp skirtingų politinių jėgų.

„Konfrontacijos turėtų mažėti. Ir rinkėjams nebus įdomu, nors dabar galima matyti ir priešingų dalykų, tai, ką siūlo ir apie ką kalba konservatoriai“, – apibendrino G. Kirkilas.

Konservatoriai galvoja apie ekonomikos gaivinimo planą

Konservatoriai taip pat pripažįsta, kad kova su koronavirusu keičia nemažai ką ir politinėje aikštelėje. Partija jau anksčiau sustabdė suplanuotą rinkimų kampaniją: atidėjo paruoštas reklaminės kampanijos priemones ir parengtos rinkimų programos pristatymą. Partijos atstovai neatmeta galimybės, kad grįžus prie rinkiminių klausimų, tai, kas buvo suplanuota anksčiau, reikalaus tam tikrų korekcijų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, dėl koronaviruso krizės augs politikų ir visuomenės susidomėjimas sveikatos ir švietimo klausimais.

„Sveikatos ir švietimo sistemos taps dar labiau svarbios. Mes viliamės, kad mokytojai susidoros su kylančiais iššūkiais. Švietimas ir sveikatos sistemos verkia ir šaukia visu pajėgumu – tad daug kas apie tai suksis“, –  teigė politikė.

Ypač didelis dėmesys, jos teigimu, turėtų tekti ekonomikos gaivinimo klausimams. Politikė neatmetė, kad ne vieną strategiją valstybei rengę konservatoriai ir šiuo klausimu pateiks išsamesnį matymą.

„Mes apie tai jau kalbame. Šiaip ankstesnis planas buvo apsiriboti keliomis pagrindinėmis mintimis ir siūlymais, negaliu pasakyti, ar mes liksime prie šios choreografijos, ar truputį keisime. Tačiau bet kuriuo atveju ekonomikos skatinimo klausimai bus labai svarbūs“, –  sakė ji.

Tuo tarpu su socialdemokrato G. Palucko įžvalgomis dėl esą vyksiančių pokyčių vertinant grėsmes nacionaliniam saugumui, politikė nesutiko. Jos manymu, neišvengiamas ekonomines pasekmes turėsianti epidemija geopolitinių grėsmių perkainojimo neturėtų turėti.

„Valstybės išlikimo interesas, tikiuosi, kad yra visoms politinėms partijoms prioritetas“, – teigė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

konservatorių CHUNTA visada e l g ė s i ,

konservatorių CHUNTA visada e l g ė s i , portretas
kaip p a r a z i t a i -jiems n e r ū p ė j o ŽMONIŲ gyvenimo GEROVĘ, jiems svarbu, kaip papulti prie LOVIO, -- kad galėtų LOBTI skurde gyvenančių žmonių sąskaita,JIE šitaip e l g ė s i 30 metų----ŽMONĖS ! --kurkime savo gyvenimą be v e l t ė d ž i ų KONSERVATORIŲ.

Romualdas

Romualdas portretas
Dabartinė padėtis ,kovoje su virusu ,kardinaliai gali pakeisti rinkėjų pasirinkimą .Kada baigsis ,o tikiuosi ,kad bus tas virusas suvaldytas ,žmonės ir vertins kas ko vertas. Sako gera draugą pažinsi nelaimėje . Dabar ne laikas tai aptarinėti ,bent rinkėjams.Laikas sustatys viska į vietas ir rezultatai greičiausiai priklausys nuo kovos su virusu ir kiek tai užtruks .Dabar daug kalbančių ir kritikuojančių ,tik pagal darbus galima vertinti ,kaip dauguma kandidatų į seimo narius save pristato,rinkimų metu.Dabar parodykit kas ko vertas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių