Seimo etikos sargai pripažino A. Armonaitę suklaidinus gyventojus

Ekonomikos ir inovacijų ministrė parlamentarė Aušrinė Armonaitė suklaidino gyventojus, socialiniame tinkle paskelbdama trumpąjį numerį paramai Ukrainai rinkti ir sukeldama lūkestį, kad juo atsilieps ji pati, konstatavo Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

„Seimo narė A. Armonaitė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalindama ministerijos įrašu su klaidinga informacija, taip pat nurodydama, kad telefono numeriu galima paskambinti jai kaip ministrei tiesiogiai, nesilaikė Valstybės politikų etikos kodekso 4 straipsnio pirmo, trečio, penkto, devinto punktuose nustatytų politikos elgesio principų“, – teigiama trečiadienį priimtoje komisijos išvadoje.

Minėtuose punktuose nurodoma, kad valstybės politikas viešajame gyvenime turi vadovautis pagarbos žmogui ir valstybei, sąžiningumo, padorumo, atsakomybės principais.

Politikei rekomenduota atidžiai įvertinti informaciją, kuria dalijasi socialiniuose tinkluose.

A. Armonaitę etikos sargams apskundė pilietė D. Š. ministrės „Facebook“ paskyroje vasario mėnesį pamačiusi įrašą „Paskambinkite man 1482 ir pasakykite, ką galvojate apie vėliavas“ bei pasidalijimą Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskelbtu įrašu „Ar pritariate LGBTQ+ vėliavoms ant ministerijos pastato? Skambinkite telefonu 1482 ir asmeniškai tai pasakykit ministrei!“ Šis įrašas iliustruotas ministerijos pastato su LGBTQ+ vėliava nuotrauka.

Mano tikslas buvo kuo plačiau paskleisti žinią apie paramą Ukrainai. Labai apgailestauju, kad dalis žmonių, parėmę Ukrainą, kreipėsi į Seimo Etikos komisiją, taip gaišino mūsų valstybės institucijų laiką, o Seimo nariai, užuot sprendę žmonėms svarbius klausimus, kelis posėdžius nagrinėjo šį atvejį.

„Pažymėtina tai, kad asmuo, kuris patikėjo skleidžiamu melu ir paskambina, tai nuo telefono nuskaičiuoja penkis eurus, ir jei nori, kad daugiau nebenuskaičiuotų kas mėnesį po penkis eurus, turi sumokėti dar ir tik tada galimai nebenuskaičiuos po 5 eurus kas mėnesį“, – rašoma skunde.

Minėtas telefono numeris priklauso nevyriausybinei organizacijai „Mėlyna/geltona“, juo paskambinus renkamos aukos Ukrainai.

Šiuo metu po minėtu ministerijos įrašu pridėtas prierašas, kad tai numeris skirtas rinkti paramos lėšas Ukrainai.

„Mano tikslas buvo kuo plačiau paskleisti žinią apie paramą Ukrainai. Labai apgailestauju, kad dalis žmonių, parėmę Ukrainą, kreipėsi į Seimo Etikos komisiją, taip gaišino mūsų valstybės institucijų laiką, o Seimo nariai, užuot sprendę žmonėms svarbius klausimus, kelis posėdžius nagrinėjo šį atvejį“, – trečiadienį BNS sakė A. Armonaitė.

„Dar kartą pabrėšiu, jog kalbame apie paramą Ukrainai. Gal kartais kolegoms nereikėtų pataikauti vatnikiškų pažiūrų piliečiams, kurių tikslas yra tiesiog drumsti vandenį ir tiesiog gaišinti mūsų valstybės institucijų laiką bei trukdyti rinkti paramą Ukrainai“, – pridūrė ji.

Kad ministrės įrašas buvo klaidinantis, balsavo dauguma Seimo Etikos komisijos narių, vienintelė susilaikė socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

„Ukrainą palaikantys Lietuvos žmonės įvairiausiais būdais viešino RADAROM akciją – kūrė postus socialiniuose tinkluose, dalijosi kūrybiškais kvietimais skambinti aukojimui skirtu numeriu 1482, tą numerį visai mintinai žinome. Tad šiuo atveju ministrės pastangas kūrybiškai, šmaikščiai atkreipti dėmesį ir padidinti aukų Ukrainai kiekį, mano vertinimu, nieko blogo“, – BNS sakė ji.

Akcijos „Radarom“ metu rinktos lėšos nupirkti ukrainiečiams radarų. Jai vykstant, panašiomis žinutėmis socialiniuose tinkluose su kvietimu skambinti šiuo numeriu dalijosi ir kiti politikai, nuomonių formuotojai, žinomi žmonės.

„Mano nuomone, ši situacija suerzino pareiškėją visai ne dėl deklaruotų skunde priežasčių, o dėl priešiškumo konkrečiai visuomenės grupei, šiuo atveju LGBTQ žmonėms. Nesmagu, kai vis pasikartoja situacijos, kuomet tikroji skundo priežastis slepiama po neva kilniais tikslais ar deklaruojama neva padaryta žala. Kokia žala buvo dėl skambučio 1482 paaukota pora eurų Ukrainos laisvei? Nei šis, nei tas“, – tvirtino socialdemokratė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Armonaite. Simonyte = Hitleriui

Armonaite. Simonyte = Hitleriui portretas
Surikas ir kiemsargio dukra

keidanskas

keidanskas portretas
Niekas nenori prisimnt,kad šita kudlė ir jos gauja iškrypėlių rinkimams reikalingus dokumentus įteikė pasibaigus nustatytam laikui ir tai, pagal tą vadinamą konstituciją ,laikytina kaipo neteisėtu veiksmu juos įleidus į rinkiminį gyvulių ūkio gardą .?Ne tik pagal Dievo žodį ,bet ir pagal įstatymus ši gyvuliukų banda yra neteisėta ir neligitimi seimo dalis.

ŠITAI "ŠVENTAJAI"...

ŠITAI "ŠVENTAJAI"... portretas
Irgi reikėtų už tokį menką nusižengimą skirti 25 eurų baudą....kaip psichiniam ligoniui Šurajevui...
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių