Seime strigo pataisos dėl kadencijų ligoninių vadovams

Seime strigo pataisos, kuriomis siūlyta iki dviejų apriboti penkerių metų kadencijas valstybės ir savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigų vadovams.

Seimas antradienį balsavo dėl tokių Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisų priėmimo, tačiau nesiregistravo reikiamas parlamentarų skaičius, nors svarstant ankstesnius klausimus kvorumas buvo.

Už pakeitimus balsavo 59 Seimo nariai ir vienas buvo prieš, bet 80 parlamentarų iš viso nesiregistravo balsavimui. Įstatymų pataisoms priimti reikia, kad balsavime registruotųsi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Priėmimo procedūrą boikotavo opozicijos atstovai – „darbiečiai“, socialdemokratai, Regionų frakcija, „valstiečiai“ ir demokratai. Iš pastarųjų dviejų frakcijų registravosi balsuoti po vieną Seimo narį. Nebalsavo ir 15 valdančiųjų atstovų.

Pataisomis siūloma numatyti, kad valstybės ir savivaldybių biudžetinių bei viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai konkurso būdu priimami penkerių metų kadencijai ir į tas pačias pareigas gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Taip pat nustatytas penkerių metų „atšalimo“ laikotarpis – tos pačios įstaigos vadovu asmuo vėl galėtų būti skiriamas ne anksčiau kaip po penkerių metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra.

Šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigose mes matome ne vieną ir ne du, o keliolika atvejų, kai užima vadovai pareigas net kelis dešimtmečius iš eilės, kitaip sakant, jie yra amžini.

Siūlymą dėl kadencijų ribojimo į svarstomo Sveiktos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas inicijavo Laisvės partijos atstovė Ieva Pakarklytė ir konservatorė Jurgita Sejonienė.

I. Pakarklytė teigė, jog šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigose vadovai dirba po kelis dešimtmečius, o neribojant kadencijų „sukuriama tam tikra vadovo neliečiamybė“, įstaigoje sukuriamos sąlygos išvešėti mobingui.

„Šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigose mes matome ne vieną ir ne du, o keliolika atvejų, kai užima vadovai pareigas net kelis dešimtmečius iš eilės, kitaip sakant, jie yra amžini. Kai neribojamas kadencijų skaičius, atsiranda vadovo neliečiamybė ir mažėja pokyčių tikimybė“, – kalbėjo I. Pakarklytė.

Prieš pataisas kalbėjęs Aurelijus Veryga, nors buvo tarp pirminių projekto teikėjų, sakė valdančiuosius savo siūlymu sugadinus projektą, kuris būtų buvęs žingsnis į priekį įvedant kadencijas visose sveikatos priežiūros įstaigose.

Šiuo metu įstaigų, kuriose dirba dešimt ar mažiau sveikatos priežiūros specialistų, vadovai į darbą priimami neterminuotam laikotarpiui. Seimo narys su keliais kolegomis siūlė nustatyti, kad vadovai būtų priimami penkerių metų terminui visose biudžetinėse ar viešosiose sveikatos priežiūros įstaigose.

„Pirmą kartą gyvenime balsuosiu ir raginiu kitus balsuoti prieš savo projektą. Aš jau kolegoms, kurie jį išdarkė, sakiau kelis kartus, kad jūs sugadinsit, ką buvo galima pasiekt ir žengt žingsnį į priekį, dėl ko būtų sutarę didžioji dalis Seimo“, – sakė A. Veryga.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių