Premjerė įvardijo, kas lėmė sprendimą dėl M. Navickienės atsistatydinimo

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė priėmusi socialinės apsaugos ir darbo ministrės, laikinai ėjusios ir švietimo ministrės pareigas, Monikos Navickienės atsistatydinimą.

„Taip, pateiktas dekretas prezidentui šiandien rytą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Ministrė pirmininkė sakė su M. Navickiene sutarusi, kad ji pasitrauks, jog netrukdytų ministerijos darbui.

I. Šimonytė teigė, kad toks sprendimas priimtas paaiškėjus apie M. Navickienės kelionę į Dubajų privačiu lėktuvu už vyro verslo partnerių lėšas.

„Abi sutarėme, kad tą situaciją galima vertinti kaip minimum įvairiai, ir kadangi šitose diskusijoje, jeigu ministrei tektų ilgai atsakinėti į klausimus ir papildomai skirti laiką, tai trukdytų ministerijos sklandžiam darbui, todėl buvo mūsų tarpusavio sutarimas, jog ministrei yra paprasčiau iš ministerijos pasitraukti ir tiesiog leisti ministerijai sklandžiai dirbti“, – tvirtino premjerė.

Ji sakė tikinti M. Navickienės žodžiu, kad nežinojo apie vyro verslo partnerio Vilhelmo Germano praeitį, ir kėlė klausimą, ar už saugumą atsakingos šalies institucijos neturėjo įspėti apie šį už finansinių nusikaltimus kalėjusį asmenį.

„Kitas dalykas, turint minty, kad kai kurios institucijos Lietuvoje laiko savo pareiga įspėti politikus nuo visokiausių rizikų, patikrinti asmenis jų aplinkoje, kad nekiltų kokių nors reputacinių problemų. Vėlgi kada tai tapo žinoma, ar tai pasirodė esant problema? Kodėl ministrė nebuvo įspėta ir kodėl aš nebuvau įspėta, kad galbūt ministrės aplinkoje yra žmonės, kurie kelia reputacinių rizikų, nors suprantu, kad bendravimas su minima šeima yra tikrai retas ir turbūt pakankamai senas. Man atrodo, kad mes iš dabartinio žinojimo bandome vertinti žmogaus poelgius, kurie yra įvykę prieš pusantrų metų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Kodėl ministrė nebuvo įspėta ir kodėl aš nebuvau įspėta, kad galbūt ministrės aplinkoje yra žmonės, kurie kelia reputacinių rizikų, nors suprantu, kad bendravimas su minima šeima yra tikrai retas ir turbūt pakankamai senas.

„Mano supratimu, problema šiuo atveju yra pats skrydis, o ne jo kompanija“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė teigė jau turinti kandidatą į socialinės apsaugos ir darbo ministrus. Jį žada įvardyti, kai pateiks prezidentui.

Laikinai šiai ministerijai vadovaus finansų ministrė Gintarė Skaistė.

M. Navickienė sprendimą trauktis iš pareigų priėmė trečiadienio vakarą dėl klausimų sukėlusių jos ryšių su finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu.

Portalas „15min“ sekmadienį skelbė, kad su „Foxpay“ susijusios „iSun“ grupės veikloje figūruoja už sukčiavimą kalėjęs V. Germanas (buvęs Vilius Židelis), kuris yra finansinių technologijų paslaugų grupės „iSun“ steigėjos, valdybos pirmininkės bei vienintelės „Foxpay“ naudos gavėjos Ievos Trinkūnaitės sugyventinis.

Įmonei „Foxpay“ 2023 metų pabaigoje – šių metų metų pradžioje vadovavo bei jos valdyboje dirbo M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

Vyriausybės spaudos tarnyba trečiadienį BNS patvirtino, kad I. Trinkūnaitė bandė įsigyti M. Navicko įmonę „Litlab“, tačiau atsisakė šių ketinimų svarstant šį sandorį vyriausybinėje strateginių įmonių sandorius tikrinančioje komisijoje.

Tarnyba nurodė, jog nepaisant to, kad „iSun“ steigėja ir valdybos pirmininkė I. Trinkūnaitė atsisakė ketinimų įsigyti „Litlab“, patikrinimas tęstas pačios komisijos iniciatyva. Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams.

I. Trinkūnaitė yra M. Navickienės sutuoktinio brolio žmonos sesuo. Ministrė anksčiau tikino su „Foxpay“ savininke bendraujanti „itin retai“ bei nežinojusi apie rizikas, susijusias su pastarosios sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu.

Portalas „15min“ trečiadienį paskelbė, kad V. Germanas pernai kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje įmonėje „Litlab“. Tas pats portalas netrukus pranešė, kad M. Navickienė patvirtino pernai per savo atostogas į Dubajų privačiu lėktuvu skridusi kartu su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei, Šimonyte!

Ei, Šimonyte! portretas
O Bilotaitė ar jau pardavė Palangoje pareigūnų poilsio namus savo draugei? Ar dar nespėjo prichvatizuoti?

Rinkėja

Rinkėja portretas
Vaje vaje,kažkas naujo Marijos žemėje .Nors viena gera naujiena.Kitaip ir negalėjo būti. Tokiems ,kurie sąmoningai daro ,,žmogiškas klaidas'',vieta politiniame šiukšlyne.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių