I. Šimonytė: karantino atlaisvinimai neplanuojami, svarstomi griežtinimai

Artimiausiomis savaitėmis karantino atlaisvinimai nėra planuojami, tačiau svarstoma dėl griežtinimų, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Epidemiologinė situacija yra, deja, tokia, kad kalbėti apie kažkokius papildomus laisvinimus artimiausiu metu mes nematome jokio pagrindo“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ji.

Pasak jos, epidemiologinė padėtis sparčiai blogėja Vilniaus apskrityje ir Marijampolėje, todėl svarstyti atlaisvinimų artimiausiomis savaitėmis, greičiausiai, nebus galimybių.

„Apie diskusijas šiais klausimais galėsime kalbėti jau po Velykų ir tik su sąlyga, kad epidemiologinė situacija per tą laiką bent jau stabilizuosis“, – kalbėjo premjerė.

Ji sakė, kad šiuo metu didžiausi iššūkiai yra išsiskyrusi epidemiologinės situacijos dinamika savivaldybėse bei Velykų keliama rizika dėl didesnio žmonių judėjimo, antroji problema – Pietų Afrikos Respublikos viruso atmaina, šią savaitę nustatyta Lietuvoje.

Apie diskusijas šiais klausimais galėsime kalbėti jau po Velykų ir tik su sąlyga, kad epidemiologinė situacija per tą laiką bent jau stabilizuosis.

„Dar keli ar keliolika atvejų yra tikrinama ir tuomet mums reikės tas priemones suderinti ir taip, kad mes galėtume šitos atmainos plitimą lokalizuoti. Labai gali būti, kad jeigu kažkokiose savivaldybėse tą plitimą nustatytume didesnį, toms savivaldybėms, nepaisant to, kad epidemiologinė situacija dabar techniškai atrodytų ir geresnė nei „juoda“, mes vis dėlto norėsime taikyti papildomas priemones tam, kad galėtume sunaikinti tą viruso atmainą ten, kur ją nustatėme, jeigu tai vis dar yra įmanoma“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė sakė besivilianti, jog tos savivaldybės, kuriose situacija šiuo metu yra geresnė, išlaikys esamą situaciją, bet pabrėžė, kad tam reikės „labai didelių papildomų pastangų“, nes į mokyklas grįžus pradinukams padaugėjo kontaktų.

„Aktyvus testavimas, aktyvi kontrolė tose savivaldybėse leistų joms ir toliau išbūti „geltonoms“ ir „neužsikrėsti“ spalvos blogėjimu nuo rytų Lietuvos“, – kalbėjo ji.

Spręs dėl griežtinimų, privalomo testavimo

Ji taip pat teigė, kad Vyriausybė dar šią savaitę spręs, ar nereikia įvesti papildomų griežtinimų.

„Ar reikės papildomų apribojimų veiklai nuo tų, kurie dabar galioja, tai yra, griežtinimo karantino, Vyriausybė dar pasitars ir jeigu sprendimų tokių reikės, jie bus priimti rytoj arba penktadienį ryte“, – sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, kad karantino režimo keitimas bus susijęs su privalomojo testavimo tam tikrų sričių darbuotojams nustatymu.

„Mano vertinimu, tie abu klausimai yra susiję – tiek klausimas dėl galimo karantino pakeitimo, tiek ir dėl privalomo testavimo tam tikrų darbų, veiklų srityse užimtų žmonių. (...) Mes norėtume, kad abu sprendimai būtų priimti kartu“, – kalbėjo ji.

V. Liaudanskio nuotr.

Premjerės žiniomis, Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisos, numatančios privalomąjį testavimą, dar nėra pasirašytos, todėl dėl konkrečių specialybių, kurių atstovams jis galiotų, poįstatyminis teisės aktas bus priimtas vėliau šią savaitę.

„Galėčiau paminėti keletą pavyzdžių: tai būtų ir sveikatos priežiūros įstaigos, ir globos ir slaugos įstaigos, ir švietimo, ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Nors dalis personalo ten dirbančių žmonių yra vakcinuota, bet taip pat yra dalis, kuri nesutiko vakcinuotis ir taip pat, deja, bet vis nustatome atvejų tose institucijose, kurios jau pagal tą prioritetų eilę tarsi ir turėjo būti labiausiai apsaugotos“, – apie tai, kam svarstoma taikyti periodinį testavimą, kalbėjo I. Šimonytė.

„Pagrindinis principas būtų, kad grįžtantys į veiklą žmonės tai jau tikrai turėtų tą testą pasidaryti ne taip, kaip prieš tai kelias savaites aš čia stovėjau ir raginau visus pasidaryti tą testą valstybės lėšomis, o tiesiog toksai reikalavimas būtų nustatytas kaip privalomas“, – taip pat sakė ji.

Lietuvoje paskutiniu metu pastebimas paros atvejų augimas, o ekspertų vertinimu, pesimistiniu atveju balandžio viduryje gresia gruodžio mėnesio sergamumas, kai buvo nustatoma po 3 tūkst. atvejų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

mociute ona

mociute ona portretas
Atvirai panelei noriu ir pasakyti ir paklausti Dauguma testuotu ir turinciu teigiama testa ir simptomus gydosi namuose nes ju i ligonine neveza.Izoliuojasi pagal galimybes ir po keliu savaiciu pagija;/80procentu/ taip gyvena.Nuo koronos viruso mire4 o per diena nuo kitu ligu mirsta 20 30 zmoniu nuo ko saugot?nuo ko karantinas?jei pagrinde mirtys ne nuo jo.Kam zaidziama rulete?Informuokit kiek ir kuriose savivaldybese mire nuo koronoviruso?ir kiek mire seneliu namuose slaugos ligonnese ir is vis Leiskit mums gyventi matytis su vaikais anukais.Ar valdzioje dirba protine negalia turintys zmones .?

kaunietis

kaunietis portretas
sėkmės Ministrei sunkiame etape

ARMONAITĖ -- lyg pavasarinė GEGUTĖ, pastoviai

ARMONAITĖ -- lyg pavasarinė GEGUTĖ, pastoviai portretas
ketvirtas mėnesis g i e d a NAUJIENAS;--skatinsime verslą , suvaržysime judėjimą,kompensuosime praradimus ir t. t.---o GYVENTOJAMS uždarytiems "narve" vis MAŽA-- nes ARMONAITĖ su p a ž a d a i s apgaulingai dingsta "upės" KARKLYNUOSE .
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių