A. Dulkys skiepijosi „AstraZeneca“ vakcina: tik bakst ir viskas!

 • Teksto dydis:

„AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 pirmadienį vienoje sostinės poliklinikų paskiepytas sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys, taip siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

„Puikiai jaučiuosi. Tik bakst ir viskas“, – žurnalistams iškart po skiepo Naujosios Vilnios poliklinikoje sakė ministras.

Jis skiepijosi vilkėdamas vakcinavimą skatinančios ministerijos kampanijos „Petys už laisvę“ marškinėlius.

Europoje vis didėjant sergamumui koronavirusu, Lietuvoje plintant britiškajai COVID-19 atmainai, ministras ragina žmones skiepytis.

„Šiandien čia esu ir vakcinuojuosi, ir kviečiu visus, kuriems yra galimybė šiuo metu pagal tvarką, pagal tuos prioritetus vakcinuotis, būtinai tai daryti, nes artimiausios trys savaitės Lietuvai bus išbandymas“, – teigė A. Dulkys.

„Dviejuose trečdaliuose Europos Sąjungos valstybių šiuo metu didėja sergamumas, dviejuose trečdaliuose Lietuvos savivaldybių pradėjo augti skaičiai, Vilniaus regione mes grįžome į ligoninių pilnėjimą, nes būtent Vilniaus regione, Marijampolėje mūsų sekoskaitos tyrimai rodo britiškos atmainos paplitimą ir tai yra labai pavojinga“, – kalbėjo jis.

Skiepyti nuo COVID-19 žadama ir savaitgaliais

A. Dulkys sako, kad vakcinavimo nuo COVID-19 apimtys netenkinta, todėl artimiausiu metu vakcinavimo centruose žadama skiepyti ir savaitgaliais.

„Rytoj mes turime susitikimą su savivaldybėse veikiančiais vakcinavimo centrais, ruošiamės tartis ir jau kviesime pradėti darbą ir šeštadieniais, ir sekmadieniais“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

„To iki šiol nedarėme sąmoningai, nes su tais vakcinų likučiais buvo pilnai susitvarkoma ir paprastomis darbo dienomis, šiandien situacija jau yra kita“, – teigė jis.

Savaitgalį pirmąja doze nuo COVID-19 paskiepyta iš viso 16 žmonių, antrąja – 249. Įprastai darbo dienomis paskiepijama po kelis tūkstančius asmenų.

Iš viso šalyje pirmąja doze paskiepyta per 275,4 tūkst. žmonių, antrąja – per 124,5 tūkst.

Šiandien čia esu ir vakcinuojuosi, ir kviečiu visus, kuriems yra galimybė šiuo metu pagal tvarką, pagal tuos prioritetus vakcinuotis, būtinai tai daryti.

Anksčiau pirmadienį pirmąjį „AstraZeneca“ skiepą gavo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat paskiepyta buvo ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vartojantiems imunosupresantus

Vartojantiems imunosupresantus portretas
po skiepo verta pasiruošti tam, kad jiems bent kelioms paroms nutrūks jų vartojamų imunitetą „įkalinančių” vaistų poveikis, todėl sugrįš visi jų ligos simptomai. Todėl, net ir tuo atveju, kai po skiepo pradžioje netgi puikiai jausis, būtina profilaktiškai pavartoti paracentamolio, kitų būklę palengvinančių vaistų - pvz., RA sergantiems reiktų ištepti nakčiai sąnarius nuskausminamu ir šildančiu tepalu, kitaip jų laukia kelios paros ne miego. KAŽIN, ar domėjosi kas, kas dedasi tokio ligonio organizme, kai skiepas stengiasi sužadinti imunitetą - gal kelioms paroms reikia nutraukti imunosupresantus?

Bjauru

Bjauru portretas
na ir mulkina visus, atidziau pasiziurejus adatele tik prideta prie rankytes o kita ranka slepia adatele. Keista negi svirkstas pats suleidzia vakcina?

Hm

Hm portretas
Blogiau už astra gali buti tik Dulkys, tad jam ji tikrai nepakenks
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių