P. Mačiulis apie atstovavimą EVT: Lietuvos valstybės vadovas yra prezidentas

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis teigia, kad konservatoriai, keldami atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) klausimą, siekia valstybių interesus nuleisti į partijų interesų lygį.

G. Nausėdos patarėjas atkreipia dėmesį, kad Lietuvos valstybės vadovas yra prezidentas, o bet koks bandymas tai interpretuoti kitaip, pasak jo, veda prie neatitikimo Konstitucijai.

„Stebina, kaip dalis konservatorių nori valstybių interesus nuleisti į partijų interesų lygį. Neva, jeigu prezidentas atstovautų kokiai nors partijai, tokiu būdu galėtume išsikovoti daugiau naudos EVT ir pan. Tarsi prezidento nepriklausomumą bandoma iškelti kaip pačią didžiausią Lietuvos problemą“, – „Žinių radijui“ teigė P. Mačiulis.

Tarsi prezidento nepriklausomumą bandoma iškelti kaip pačią didžiausią Lietuvos problemą.

Visgi G. Nausėdos patarėjas atkreipia dėmesį, kad EVT yra ne partijų atstovų taryba, o valstybių vadovų taryba, o bet koks bandymas interpretuoti kitaip, pasak jo, veda prie neatitikimo Konstitucijai.

„Aš suprantu, kad partijos turi savo interesus ir nuosekliai juos siekia išpildyti, tačiau reikia nepamiršti, kad čia kalbame apie valstybės interesus. Ir verta pastebėti, kad EVT yra ne partijų atstovų, o valstybių vadovų taryba. O pagal Konstitucijos 77 straipsnį būtent prezidentas yra valstybės vadovas“, – sakė P. Mačiulis.

„Todėl bet koks siekis, apie kuriuos dabar ir girdime savaip interpretuoti šį punktą ar jį bandyti apeiti įvairiausiomis iniciatyvomis: įstatymais rezoliucijomis ir t.t., veda prie neatitikimo Konstitucijai“, – taip pat akcentavo jis.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda pastarąją savaitę pareiškė, kad netoleruotina ir nepriimtina kelti klausimą dėl to, ar ir toliau tik jis turėtų atstovauti Lietuvai EVT, kai, pasak jo, Vyriausybė turi daugybę neišspręstų klausimų dėl COVID-19 sukeltos krizės.

Tuo tarpu Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė teigė, kad su prezidentu yra aptarusi tolesnio atstovavimo EVT klausimą. Pasak politikės, Lietuvoje būtų galima vėl grįžti prie sistemos, kai aukščiausi vadovai dalijosi atstovavimo EVT funkcijomis.

Visgi prezidentas nepritaria premjerės išsakytai pozicijai. Jis tvirtina, kad ir toliau yra pasiryžęs atstovauti Lietuvai EVT. Jei Seimas priimtų atstovavimą EVT reglamentuojančias pataisas, prezidentas interviu LRT televizijai neslėpė, kad jas neabejotinai vetuotų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
valstybes vadovas yra prezidentas matyt konservai yra pripute Simonytei kad ji yra prezidente tao ozka ir braunasi

Anonimas

Anonimas portretas
kas zino nuo kokio dangoraizio yra nukrytes Z RUCYS toks kvaisas net baisu cha cha

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
čia šitas iš krysos kauno mero šutvės , kuris pateikė melagingą mokslo salos atsipirkimą , kad prastumti projektą ir taip apiplėšt europos kišenę , na ir aišku Kauną ir kauniečius . Paklauskit pas šitą Lietuvos priešą iš kur paims papildomus 220ooo lankytojų ? O kauniečiams nevispročiams norėčiau paaiškinti kad išlaikymas kris ant jūsų kišenių .
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių