Lietuvos vadovai: karas Ukrainoje parodo mums laisvės svarbą

Karas Ukrainoje iš naujo parodo mums laisvės svarbą, teigia šalies vadovai, sveikindami Lietuvą su Kovo 11-ąja, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

„Prieš 32 metus garsiai paskelbėme, kad esame laisvi. Sudavėme lemtingą smūgį blogio imperijai. Narsiai atlaikėme daugelį mums tekusių išbandymų. Šiandien padedame broliams ukrainiečiams, kurie priversti kovoti už savo šalies ir visos Europos ateitį“, – teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak jo, laisvė įkvepia, tačiau ir įpareigoja, o kiekvienam tenka asmeninė atsakomybė kurti šalį, kuria galėtume didžiuotis.

„Todėl šią Kovo 11-ąją nesiblaškykime. Pasitikime ją tvirti, ryžtingi ir ramūs. Telkime bendraminčius, stiprinkime savo šalį, tieskime pagalbos ranką tiems, kam jos labiausiai reikia. Tegul pasaulyje lietuvius visi atpažįsta kaip tuos, kurie myli laisvę ir kovoja su neteisybe!“ – ragina šalies vadovas.

Tegul pasaulyje lietuvius visi atpažįsta kaip tuos, kurie myli laisvę ir kovoja su neteisybe!

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat pabrėžia, jog ši Nepriklausomybės atkūrimo diena yra „visiškai kitokia nei ankstesnės“.

„Agresyvaus imperinio recidyvo akivaizdoje gerai matyti, kaip toli nuėjome, kiek daug pasiekėme per, istoriniu požiūriu, neilgą laikotarpį“, – teigia ji.

Seimo pirmininkė akcentavo, jog tapusi NATO ir ES nare, „per visą savo istoriją Lietuva dar nebuvo tokia saugi ir tiek integruota į Vakarų civilizaciją“.

„Tai didžiulė vertybė, kurios tikroji reikšmė išryškėja agresijos Ukrainoje akivaizdoje“, – pabrėžia ji.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, karo akivaizdoje sutinkant Kovo 11-ąją, „kiekviena diena skaudi, pilna neapibrėžties ir Kremliaus žiaurumo“. Vis dėlto ji pabrėžia, kad drauge matome ukrainiečių ryžtą, nemirštančią viltį ir didžiulę bendrystės bangą, vienijančią pasaulį.

„Kalbėti apie tai, ką reiškia švęsti ir stiprinti turimą laisvę, šiandien yra svarbiau nei bet kada anksčiau“, – pabrėžia premjerė.

„Paradoksalu, bet būtent dabartinėje situacijoje aiškiausiai pajutome, kad esame laisvų žmonių visuomenė. Kad apie vienybę, kai jos prireikia, apie kasdien ginamą ir branginamą laisvę ne tik kalbame, bet ir aktyviai tuo tikime ir galime tai įrodyti darbais“, – teigia ji.

I. Šimonytė sako tikinti, kad laisvas yra tas, kuris turi drąsos kovoti už laisvę.

„Prieš daugiau nei tris dešimtmečius mūsų ryžtas atkurti nepriklausomą valstybę buvo įkvėpimas kovoti už laisvę ir kitiems. Ukrainos tauta dabar taip pat rodo pavyzdį visam pasauliui, ką reiškia tikrasis laisvės troškimas. Ukraina kovoja už mus visus“, – pabrėžė ji.

I. Šimonytė sakė kviečianti Kovo 11-ąją švęsti „gyvybės ir kūrybos pergalę prieš neapykantą ir destrukciją“.

„Švęskime laisvę padėdami Ukrainos žmonėms. Laisvas pasaulis po karo privalo būti teisingesnis, jautresnis, solidaresnis. Tai nereiškia, kad nereiks spręsti sudėtingų iššūkių, tačiau žodžiai apie tai, kad galime iš praeities semtis stiprybės, bus dar tvirtesni“, – sako ji.

Penktadienį Lietuvoje minimos 32-osios nepriklausomybės atkūrimo metinės, tačiau tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, daug dėmesio ketinama skirti ukrainiečių kovai dėl laisvės.


Šiame straipsnyje: Kovo 11-ojikaras UkrainojeLietuvos vadovaisveikinimailaisvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių