Liberalai siūlo Seimo etikos komisijai imtis N. Venckienės apkaltos (papildyta)

 • Teksto dydis:

Opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija antradienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), ragindama teikti Seimui pradėti nuo balandžio Seimo posėdžiuose nedalyvaujančios "Drąsos kelio" partijos frakcijos Neringos Venckienės apkaltos procedūrą.

Kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją pabrėžiama, kad parlamentarė N.Venckienė, kuri be pateisinamų priežasčių jau daugiau kaip pusmetį nedalyvauja Seimo posėdžiuose ir Seimo komitetų veikloje, galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, praneša Liberalų sąjūdžio frakcija.

"Pirmiausia siūlome imtis veiksmų, o konkrečiai - apkaltos procedūros, atsakingą Seimo instituciją. Manome, kad praėjo visi protingi terminai, per kuriuos N.Venckienė turėjo pasirodyti Seimo rūmuose ir imtis darbų, kuriuos atlikti įsipareigojo duodama Seimo nario priesaiką. Liberalai laikosi pozicijos, kad Seimo narys, kuris galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką, kuris negerbia ir nevykdo Konstitucijos bei Lietuvos įstatymų, yra nevertas Seimo nario vardo", - pranešime teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos kreipimesi taip pat primenama, kad Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad dalyvavimas Seimo posėdžiuose yra konstitucinė Seimo nario pareiga.

"Atkreipiamas dėmesys, kad Seimas turi nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad Seimo nario nedalyvavimas Seimo posėdžiuose būtų galimas tik esant ypač svarbioms pateisinamoms priežastims. Pabrėžtina, kad Seimo nario elgesys, kai jis be ypač svarbios pateisinamos priežasties nedalyvauja Seimo posėdžiuose, yra vertintinas kaip Seimo nario - Tautos atstovo - konstitucinės priedermės neatlikimas", - rašoma liberalų pranešime.

Tačiau Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys laikosi pozicijos, jog komisija pagal Seimo statuto reglamentavimą pati inicijuoti apkaltos N.Venckienei negali.

"Etikos ir procedūrų komisija šiuo atveju, N.Venckienės atveju, iniciatyvos teisės neturi. Jeigu Statutą pažiūrėsime, aiškiai pasakyti du atvejai, kada Etikos ir procedūrų komisija gali inicijuoti tyrimą, tai yra tuomet, kai įtariama, kad Seimo narys yra neatsisakęs pareigų ir gauna atlyginimą už kitą veiklą. Tada Etikos ir procedūrų komisija turi iniciatyvos teisę, kitais atvejais tą turi daryti Seimo narių grupė", - BNS sakė V.Stundys.

Seimo statutas numato, kad teikti Seimui pradėti apkaltos procesą turi teisę ne mažesnė kaip ketvirtadalio Seimo narių grupė, o Seimo statuto 78 straipsnio 3 dalyje nustatytu atveju ir Etikos ir procedūrų komisija. Minimas Statuto straipsnis numato, kad jeigu EPK tiriant Seimo nario veiklą kyla įtarimų, kad Seimo narys galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ar sulaužė priesaiką, Etikos ir procedūrų komisija ne mažesne kaip keturių penktadalių visų komisijos narių balsų dauguma siūlo Seimui pradėti Seimo nariui apkaltos procesą.

Aukščiau Seimo statute reglamentuojama, kad EPK gali pradėti tyrimą dėl galimo Seimo nario padaryto Konstitucijos 60 straipsnio 1 ir 3 dalyse, šio statuto 6 straipsnio 1 dalyje ir 15 straipsnio 4 dalyje nustatytų reikalavimų pažeidimo. Minimi straipsniai susiję su draudimais Seimo nariui eiti kokias nors kitas pareigas, gauti kokį nors papildomą atlyginimą, išskyrus už kūrybinę veiklą.

N.Venckienė Seimo posėdžių nelanko nuo balandžio pradžios, kai buvo panaikintas jos Seimo nario teisinis imunitetas. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV. Žiniasklaidos pranešimais, N.Vencienė buvo pastebėta Čikagoje.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N. Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį jai pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad N. Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

led window candles

led window candles portretas
RT @verumserum: MSNBC panel disappointed Romney held his own didn't play the role of war monger they had planned for him. led window candles http://www.icamtech.net/led_candles

jiems

jiems portretas
visiems vorele I lukiskes

pilietė

pilietė portretas
seniai laikas,įdomu ką veikia drąsos kelias seime.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių