L. Kukuraitis: susitikimo su G. Nausėda laukiu su entuziazmu

Socialinėje veikloje visuomet galima surasti sričių, kuriose galima pasitempti ir nuveikti daugiau, tačiau būtų neteisinga teigti, jog pastaraisiais metais čia nevyko teikiamų pokyčių, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Taip jis komentavo išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos pažadus užduoti ministrui   „daugiau klausimų nei įprasta“.

„Mano nuomone, atliktas įdirbis matosi: šeimos džiaugiasi vaiko pinigais, pensininkai – kylančiomis pensijomis, dirbantys socialinėje srityje sako, kad socialinės paslaugos ir darbas su šeimomis yra labai sustiprėjęs. Užimtumo srityje taip pat vyksta bandomieji projektai, kurie ilgainiui bus vykdomi visoje Lietuvoje – jais siekiama ištraukti bedarbius žmones iš ilgalaikio nedarbo“, – BNS teigė L. Kukuraitis.

Jis pabrėžė esantis pasirengęs susitikimui su G. Nausėda – pastarasis pirmadienį pakartojo, kad L. Kukuraitis yra vienas dabartinės Vyriausybės ministrų, kuriam turi „daugiau klausimų nei įprasta“.

Aš visada girdžiu kritiką ir stengiuosi į ją reaguoti, dėl to ir norisi to susitikimo, kad tas pokalbis būtų kaip galima konkretesnis, būtų galima apsikeisti požiūriais ir nuspręsti, ką gariau padaryti.

„Esu visiškai pasiruošęs kalbėti apie konkrečius klausimus, kuriuos man turėtų prezidentas. Aš visada girdžiu kritiką ir stengiuosi į ją reaguoti, dėl to ir norisi to susitikimo, kad tas pokalbis būtų kaip galima konkretesnis, būtų galima apsikeisti požiūriais ir nuspręsti, ką gariau padaryti“, – tvirtino L. Kukuraitis.

Ministro teigimu, socialinėje srityje „visą laiką yra ir bus ką daryti“, tačiau reikia įvertinti ir valstybės finansines galimybes.

„Aš sakyčiau, kad tikrai yra dalykų kur visada galime pasitempti, tačiau yra tam tikros ribos kuriose mes veikiame ir, mano galva, tose ribose mes pakankamai nemažai darome. Tiesiog turime suprasti ribotas galimybes mūsų valstybės, BVP perskirstymą per biudžetą, visą tai yra susiję“, – aiškino L. Kukuraitis.

Pasak jo, kol kas dėl susitikimo su rinkimus laimėjusiu G. Nausėda nėra sutarta, rinkimų metu nepavyko suderinti susitikimo laiko.

„Kol kas pasiūlymo susitikti neturime, (...) tačiau tikrai laukiu jo su tam tikru entuziazmu“, – BNS sakė L. Kukuraitis.

G. Nausėda pirmadienį pakartojo, kad „daugiau klausimų nei įprasta“ turėtų L. Kukuraičiui bei žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui. Anksčiau jis yra teigęs, kad tai būtų klausimai, susiję pirmiausia su tuo, „ko jie dar nepadarė, kur yra didelės problemos ir kaip jie tas problemas ketina spręsti artimiausioje ateityje“.

Sprendimai dėl ministrų keitimo, pasak G. Nausėdos, bus priimti pasitarus su valdančiąja dauguma, o naujieji ministrai turėtų būti paskirti su labai konkrečiomis užduotimis.

„Norėtųsi, kad tas pozicijas užimtų žmonės, kurie nuo pat pradžių labai gerai žino, ko jie atėjo į šitą poziciją ir ką jie ketina nuveikti“, – tvirtino G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas taip pat sakė sieksiantis, jog Vyriausybėje atsirastų bent trečdalis moterų ir svarstė, kad jų kandidatūros galėtų būti pateiktos vietoj tų ministrų, kuriuos bus nuspręsta keisti.

G. Surplys: atsakysiu į visus G. Nausėdos klausimus

Išrinktajam prezidentui G. Nausėdai dar kartą pareiškus apie ketinimus užduoti papildomų klausimų žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, šis teigia laukiantis susitikimo ir yra pasiruošęs atsakyti į visus klausimus.

„Į klausimus reaguoju labai ramiai, tų klausimų susilaukiu iš daugelio žmonių, manau, natūralu, kad atkreipiame prezidento dėmesį, nes esame išskirtinė ministerija ta prasme, kad keliamės į Kauną“, – BNS pirmadienį sakė G. Surplys.

Į klausimus reaguoju labai ramiai, tų klausimų susilaukiu iš daugelio žmonių, manau, natūralu, kad atkreipiame prezidento dėmesį, nes esame išskirtinė ministerija ta prasme, kad keliamės į Kauną.

„Tikrai papasakosiu ir apie mūsų padalinio Kaune veiklą ir apie bendrą statistiką, kiek vyksta ta ministerijos darbuotojų kaita, mano žiniomis, ji pakankamai normali, mes niekuo neišsišokame iš kitų ministerijų pagal tai“, – pridūrė jis.

Jis teigė pristatysiantis prezidentui ir Baltąją knygą, kurioje numatyta žemės ūkio ir kaimo plėtros strategija iki 2030 metų.

Ministras sakė pažįstantis G. Nausėdą „kaip labai malonų, šiltą, konstruktyvų žmogų“.

„Mielai atsakysiu į visus klausimus, mielai padiskutuosiu, paaiškinsiu, jeigu prezidentas turės kažkokių pasiūlymų, konstruktyvios kritikos, mielai atsižvelgsiu ir turint omenyje jo ilgametę patirtį, gal jis pateiks ir gerų įžvalgų, kurios padės ministerijos veiklą daryti dar efektyvesnę“, – sakė G. Surplys.

Ministras pripažino padarius klaidų dėl ministerijos perkėlimo į Kauną projekto bei dėl žemdirbių bendruomenės santykių. 

„Žinoma, tų klaidų būna, turbūt kas nedirba, tas neklysta. Kauno projektas tikrai yra sunkus, čia galbūt galima kalbėti apie tai, kad kažką reikėjo daryti kitaip. Daugelis žmonių, ir ūkininkų, ir Seimo narių sakė, kad reikėjo tą projektą padaryti per 3-4 mėnesius, žaibo perkėlimą, bet aš laikausi humanistinio požiūrio, kad darbuotojams tai yra didžiulis iššūkis ir reikia daryti viską nuosekliai“, – sakė G. Surplys.

„Nežinau, kiek tai klaida, bet man asmeniškai liūdna, kad pernai nepavyko sutaikyti žemdirbių bendruomenės ir turime dvi paraleliai veikiančias savivaldas – Žemės ūkio rūmų forma ir Žemės ūkio tarybos forma“, – pridūrė jis.

G. Nausėda pirmadienį pakartojo, kad „daugiau klausimų nei įprasta“ turėtų socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui bei G. Surpliui. Anksčiau jis yra teigęs, kad tai būtų klausimai, susiję pirmiausia su tuo, „ko jie dar nepadarė, kur yra didelės problemos ir kaip jie tas problemas ketina spręsti artimiausioje ateityje“.

Sprendimai dėl ministrų keitimo, pasak G. Nausėdos, bus priimti pasitarus su valdančiąja dauguma, o naujieji ministrai turėtų būti paskirti su labai konkrečiomis užduotimis.

Nepriklausomas kandidatas G. Nausėda sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas po inauguracijos liepos 12-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Liudvika

Liudvika portretas
Labai daug klaidų padaryta,ypač atiminėjant vaikus iš normalių šeimų ir jų tampymas po teismus.Tai čia nusikaltimas ir už tai turi atsakyti tie kurie tiesiogiai buvo kalti t.y.Šakalienė,Žiobienė bei kiti soc.darbuotojai.Tai vaikų atiiminėjimas pats žiauriausias koks gali būti.Dėl pensijų irgi aktualus dalykas,mes ne gyvename,bet tik egzistuojame.Skurdžiau ir negali būti.O kur šeimos kuriose yra daug vaikų,jų gyvenimas nepavydėtinas.Reikia daug ką keisti.Prezidentui linkiu geros kloties ir jis neapvils mūsų lūkesčių.

Reikia tiketis prezidento komanda susirinks

Reikia tiketis prezidento komanda susirinks portretas
Pilna ir teisinga informacija apie perkelima. Nes sis elementas nelinkes atvirai apie tai kalbeti... Galvoja, kad kiti durnesni uz ji. Paziures i tikras islaidas salies zmonems, taip pat busimas islaidas, chaoso pasekmes, pastato nuomotojus butinai, naudos analize, kuri labai zadama buvo, nebent keliu puslapiu referata pateiks, ir dar daug ka...

apie

apie portretas
kokius pokycius kalbi juk vaikai patys nedingo reikejo juos kazkam /nukukint/ pasirasyt nematant /teismu/ savivales tai gal dabar kas paglostys nemanau isskyrus berneverner sionui nera kam.....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių