A.Guoga žada atsisakyti europarlamentaro mandato Pereiti į pagrindinį turinį

A.Guoga žada atsisakyti europarlamentaro mandato

2015-10-24 10:59
BNS inf.
Antanas Guoga
Antanas Guoga / A.Ufarto/BFL nuotr.

Į Liberalų sąjūdžio pirmininkus kandidatuojantis europarlamentaras Antanas Guoga šeštadienį pareiškė, kad jei bus išrinktas partijos vadovu, atsisakys Europos parlamento nario mandato.

„Jei būsiu išrinktas į pirmininkus čia ir dabar, atsisakau savo mandato Europos parlamente. Aš nesu pririštas prie pareigų, pinigų man nelabai reikia, iš karto grįžčiau į Lietuvą ir parodyčiau pavyzdį kitoms partijoms“, - šeštadienį kalbėjo A.Guoga.

Be to, pristatydamas savo kandidatūrą Liberalų sąjūdžio suvažiavimo delegatams A.Guoga pranešė, jog per Seimo rinkimus, jei būtų išrinktas partijos vadovu, mes iššūkį ir valdančiųjų socialdemokratų lyderiui premjerui Algirdui Butkevičiui - kels savo savo kandidatūrą vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje. Šioje apygardoje jau daugelį metų yra A.Butkevičius išrenkamas jau pirmajame Seimo rinkimų ture.

„Kitas pažadas, kas tikrai nepatiks premjerui, kandidatuosiu Vilkaviškio apygardoje ir laimėsiu“, - pareiškė A.Guoga.

Europarlamentaras atkreipė suvažiavimo delegatų dėmesį, jog, atsižvelgiant į pagal gyventojų apklausas sudarytus politikų reitingus, jis turi didesnį visuomenės pasitikėjimą nei E.Masiulis.

Savo kalboje A.Guoga pabrėžė, kad reikia depolitizuoti valstybės ir savivaldybės įmones.

Tuo metu E.Masiulis prisistatydamas suvažiavimui pabrėžė, kad Lietuvoje reikia šalinti barjerus, trukdančius „gyventi, dirbti ir kurti“.

„Tai reiškia mažesnę mokestinę ir biurokratinę naštą. Kurkime sąlygas didesniems atlyginimams Lietuvoje“, - sakė E.Masiulis.

Jis taip pat teigė, kad liberalai turi siekti mažinti mokesčius dirbantiems asmenims ir kad būtina kelti bendrą neapmokestinamų pajamų dydį bent iki minimalios algos, o minimali mėnesinė alga turi būti susijusi su vidutinės algos augimu.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas remia Seime svarstomą socialinį modelį, kuris liberalizuos darbo santykius. Jis taip pat sakė, kad reikia neapmokestinti įmonių reinvestuojamo pelno, o smulkiajam verslui bent pirmais veiklos metais reikia suteikti daugiau laisvės ir mažiau priemonių.

E.Masiulis pridūrė, kad Lietuvoje reikia mažinti biurokratinį aparatą.

„Kai mūsų buvo trys su puse milijono, turėjome net 10 tūkstančių tarnautojų mažiau. Darykime išvadas“, - sakė Masiulis.

Jo teigimu, Lietuvoje būtina įteisinti balsavimą internetu ir pertvarkyti viešąsias paslaugas.

Iki suvažiavimo E.Masiulis buvo vienintelis partijų skyrių iškeltas kandidatas į pirmininkus, tačiau suvažiavimo metu A.Guogos kandidatūrą iškėlė Švenčionių rajono skyriaus politikė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų