G. Nausėda: S. Skvernelis neša J. Narkevičių per upę, kurioje daug nuotekų

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad premjerui Sauliui Skverneliui tenka visa atsakomybė už susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, o šalies vadovo požiūris į patį ministrą pirmininką priklausys nuo etikos komisijos išvadų kelio asfaltavimo istorijoje.

„Premjeras dabar neša susisiekimo ministrą ant savo rankų per upę, kurioje yra daug politinių nuotekų, ir klausimų tik daugės“, – žurnalistams Plungėje sakė G. Nausėda.

Premjeras dabar neša susisiekimo ministrą ant savo rankų per upę, kurioje yra daug politinių nuotekų.

G. Nausėda sakė kol kas negalintis atsakyti į klausimą, ar pasitiki premjeru – jis paragino palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų.

„Kol kas aš negaliu atsakyti į šitą klausimą, palaukime visų aplinkybių, kurias išsiaiškinsime pirmiausia kelio asfaltavimo klausimu. Tai yra glaudžiai susiję klausimai – J. Narkevičiaus klausimas, kelio asfaltavimo klausimas. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vertina ne tik J. Narkevičiaus veiklą, bet ir taip pat kaip vieną iš klausimų būtent ir šitą kelio asfaltavimo bylą“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas sakė manantis, kad „visi sprendimai arba visos išvados bus pateiktos pakankamai artimoje ateityje“.

„Pirmiausia tai turėtų lemti paties premjero požiūrį dėl savo politinės karjeros perspektyvų. Tiesą sakant, aš nesu tas asmuo, kuris yra tiesiogiai susidomėjęs būsima premjero politine karjera. Bet jisai tai yra – ir jisai turės atsakyti į tuos klausimus, ar susiklosčiusiomis aplinkybėmis yra įmanoma toliau dirbti, ar ne“, – sakė G. Nausėda.

Ar buvo įdarbinti partiečiai?

G. Nausėda dar lapkričio pabaigoje pareiškė nepasitikintis J. Narkevičiumi, tačiau ministras atsisakė atsistatydinti, o premjeras nusprendė neteikti jo atleidimo šalies vadovui.

S. Skvernelis yra sulaukęs kritikos dėl valdžios institucijų sprendimo skirti papildomus 300 tūkst. eurų asfaltuoti gatvei, kurioje jis gyvena – papildomas lėšas Vilniaus rajonui spalio pabaigoje skyrė Vyriausybė, o savivaldybė nusprendė už juos asfaltuoti dalį premjero gyvenamos gatvės.

VTEK tyrimą dėl J. Narkevičiaus viešųjų ir privačių interesų derinimo atlieka nuo lapkričio pabaigos, gruodį nuspręsta pradėti tyrimą ir dėl premjero S. Skvernelio gyvenamos gatvės asfaltavimo finansavimo aplinkybių.

S. Skvernelis teigia nedaręs jokios įtakos sprendimams dėl kelio asfaltavimo. Jis taip pat tikina, kad viešai mesti kaltinimai J. Narkevičiui subliuško.

J. Narkevičius taip pat yra sulaukęs kritikos dėl kitų kelių asfaltavimo rajonuose, kur valdžioje yra jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos pašto valdybos atleidimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

Paskutinis ginčas tarp prezidento ir valdančiųjų kilo dėl G. Nausėdos pareiškimo, kad J. Narkevičius „įdarbino“ mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

S. Skvernelis pareiškė, kad šie kaltinimai yra visiškai nepagrįsti – jis teigia gavęs tarnybų informaciją, kad susisiekimo sektoriuje nuo ministro darbo pradžios tarp 500 naujai įdarbintų žmonių buvo ir 12 lenkų tautybės žmonių, tolimais giminystės ryšiais susijusių su Lenkų rinkimų akcijos nariais.

S. Skvernelio teigimu, įdarbinti žmonės su partijos nariais buvo susiję kaip „antros eilės pusbrolis, sūnėno sūnus ar pusseserės vyro vaiko anūkas“, jie įdarbinti laiškininkais, vairuotojais, o aukščiausia pareigybė buvo vadybininko.

Jei aš įdarbinčiau savo antros eilės pusbrolį vairuotoju, tai tikrai jūs mane prikaltumėte prie sienos be vinių, ar ne?

G. Nausėda savo ruožtu ketvirtadienį tikino, kad informacija yra pakankamai rimta.

„Informacija yra, nereikia jos šaržuoti, ta informacija yra pakankamai rimta ir nereikia pasakoti apie tai – laiškininkai, vairuotojai ar kažkokios tai kelintos eilės giminės. Jei aš įdarbinčiau savo antros eilės pusbrolį vairuotoju, tai tikrai jūs mane prikaltumėte prie sienos be vinių, ar ne?“, – kalbėjo prezidentas.

Paklaustas, kuo grindė savo teiginį apie įdarbintus partiečius, G. Nausėda sakė neketinantis leistis į detales.

„Jis yra pagrįstas, visi žmonės žino ir aš dabar tikrai neketinu leistis į detales. Dar kartą kartoju – asmenys, kurie šitą informaciją turi, neturėtų žaisti šitų žaidimų, kuriuos žaidžia ir vertinti visą informaciją rimtai“, – teigė prezidentas.

G. Nausėda taip pat užsiminė, kad šiuo metu susisiekimo sektoriuje „vyksta labai didelė kova“, susijusi su verslo interesais, bet daugiau to nedetalizavo.

Prezidento teigimu, politinę situaciją lemia ir valdančiųjų noras išsaugoti valdančiąją koaliciją.

„Reikia konstatuoti, kad valdančioji koalicija nemato savo perspektyvos dirbti be Lenkų rinkimų akcijos ir daro viską, tame tarpe ir didžiules nuolaidas šitam jaunesniajam koalicijos partneriui, idant išsaugotų koaliciją“, – teigė G. Nausėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Kam tos lenkus prieme i kolocija lenkui paduok ranka ziurek dveju pirstu nebera

ALGIS

ALGIS portretas
O KĄ DARYTI , JEIGU ADAMKAUS IR GRYBAUSKAITĖS LAIKAS TIEK ŠIUKŠLŲ PRIDIRBTA IR SUKAUPTA .

Na taip...

Na taip... portretas
Nuotekos...jau tokios nuotekos , kurios gautos iš Grigeo, purvina eilės politikų ir paties prezidento mundurą.Todėl geriau jau apie jas nekalbėti,o padaryti viską,kad tokie skandalai,kaip su Grigeo nesikartotų.Tada ir prezidentūros munduras būtų švaresnis ir galima būtų kaltinti kitus....O dabar , kai draustinis ir nešvarūs pinigai....geriau patylėti.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių