G. Nausėda po „AstraZeneca“ žinios: iššūkių dėl vakcinų tiekimo bus dar ne vienas

Farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ žinios apie mažesnį nei planuotą vakcinų Lietuvai tiekimą nepakeis tikslo paskiepyti apie 2 mln. šalies gyventojų iki vasaros vidurio, BNS tvirtina prezidentas Gitanas Nausėda.

„Žinia apie „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo sumažinimą Lietuvai pirmąjį šių metų ketvirtį nekeičia tikslo iki vidurvasario paskiepyti 2 milijonus šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą. Šis tikslas pagrįstas keletos vakcinų tiekimo planais, todėl kintanti informacija apie vienos jų tiekimus esmės nekeičia“, – komentare BNS šeštadienį teigė šalies vadovas.

Jis dar kartą pabrėžė, kad norint paskiepyti 70 proc. suaugusių jau liepą, antrąjį ketvirtį Lietuva turi būti pasiruošusi vakcinuoti vidutiniškai 34–35 tūkst. žmonių per dieną.

„Iššūkių dėl vakcinų tiekimo bus dar ne vienas, todėl turime nesiblaškydami, intensyviai, nuosekliai ir koordinuotai dirbti nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu. Turime užtikrinti galimybę pasiskiepyti kritiniam skaičiui Lietuvos gyventojų iki vidurvasario“, – teigė G. Nausėda.

Iššūkių dėl vakcinų tiekimo bus dar ne vienas.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija teigia, jog Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ informavo pirmąjį šių metų ketvirtį patieksianti tik penktadalį Lietuvai numatytų vakcinų kiekio. Tikslus vakcinų skaičius neskelbiamas. Šios bendrovės vakcina naudojama Jungtinėje Karalystėje, bet dar nėra patvirtinta Europos Sąjungoje, sprendimo tikimasi sausio pabaigoje.

„AstraZeneca“ penktadienį perspėjo, kad jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo Europai apimtys bus „mažesnės nei iš pradžių tikėtasi“ dėl sumažėjusiu gamybos pajėgumų.

Kiek anksčiau vakcinas Europai jau tiekianti bendrovė „Pfizer“ paskelbė, kad ateinančiomis savaitėmis vakcinos tiekimo tempas sulėtės dėl darbų, kuriuos reikia atlikti jos pagrindinėje įmonėje Belgijoje.

Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kainas

Kainas portretas
Cha ha, ha

Nepatogus

Nepatogus portretas
Taip,jo! Dar kaip reikiant neįsibėgėjo,o jau gamybos pajėgumai sumažėjo. Juos impotentais daro JK, Nes ten sukoncentruoti visi pajėgumai!

kas nori

kas nori portretas
rusiskos vakcinos, gsli nusipirkti, jie parduoda magnatams. pirmyn!
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių