Menki likučiai po pirmojo turo: kandidatai į prezidentus atskleidė, kiek išleido

Pirmajame Prezidento rinkimų ture dalyvavusių kandidatų lėšų dėžutės, skirtos rinkimų kampanijai, ištuštėjo.

Į antrąjį rinkimų turą patekusių ir nepatekusių kandidatų atstovai Eltai tvirtino, kad išleistos kone visos surinktos aukos. Šiuo klausimu išsiskyrė tik prezidentinių rinkimų finiše kitus kandidatus remti ėmęs Naglis Puteikis. Pasibaigus rinkimams, trečdalis visų N. Puteikio surinktų lėšų taip ir liko neišleista.

Fiziniai asmenys N. Puteikį parėmė 889 eurais. Iš šios sumos jis išleido tik apie 300 eurų. Pasak štabo iždininkės, N. Puteikis neturėjo nei agitacijos plakatų, nei sakėsi papildomos reklamos. Visą išleistą sumą daugiausiai sudarė važinėjimo išlaidos.

Tuo metu, nors pirmajame ture visas Ingridos Šimonytės išlaidas padengė fiziniai asmenys (apie 202 tūkst. eurų), antrajame ture jos štabas vis dėlto sutiko priimti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų 330 tūkst. eurų paramą. Tokiu būdu I. Šimonytė rinkimų kampanijai išleido jau daugiau kaip 515 tūkst. eurų.

Kandidato Gitano Nausėdos iždininkė taip pat teigė, kad visi pirmajame ture skirti pinigai jau išleisti (apie 190 tūkst. eurų). G. Nausėda iš visų kandidatų savo rinkimų kampaniją parėmė didžiausia leistina nuosavų lėšų suma – 17 700 eurų. Likusi suma surinkta iš fizinių asmenų, kandidatui paramos iš partijų neprireikė.

D. Labučio/ELTOS nuotr.

Premjero Sauliaus Skvernelio štabo vadovas Vytautas Bakas teigė, kad rinkimų kampanijos lėšos bei išlaidos buvo nuosekliai stebimos. Pasak V. Bako, jo vadovaujamas štabas išleido palyginti nedaug – apie 355 tūkst. eurų, iš kurių partija skyrė 350 tūkst. eurų.

Socialdemokratų partijos kandidatas Vytenis Povilas Andriukaitis savo rinkimų kampanijai išleido apie 141 tūkst. eurų, iš jų partija skyrė apie 115 tūkst. eurų.

Seimo narys Mindaugas Puidokas rinkimų kampanijai skyrė 5 tūkst. eurų savo asmeninių lėšų. Iš viso kandidatas rinkimų kampanijai išleido apie 11 tūkst. eurų.

Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis rinkimų kampanijai taip pat išleido visą sumą - 2077 eurus. Europarlamentaras save parėmė taip pat 2000 eurų. Fiziniai asmenys paaukojo tik 77 eurus.

Kito europarlamentaro – Valdemaro Tomaševskio - iždininkė teigė, kad išleistos visos Prezidento rinkimams surinktos lėšos. VRK nurodyta, kad į prezidentus kandidatavęs V. Tomaševskis rinkimų kampanijai paramos sulaukė tik iš savo vadovaujamos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos. Ši jam pervedė 79 tūkst. eurų.

Arvydo Juozaičio iždininkai Eltai negalėjo pasakyti, kiek išleido pinigų rinkimų kampanijai. Šiuo metu, VRK duomenimis, filosofui fiziniai asmenys skyrė apie 35 tūkst. eurų.

ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame Prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto varžysis daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą surinkę kandidatai – I. Šimonytė, pelniusi 31,31 proc. rinkėjų balsų, ir G. Nausėda, gavęs 30,94 proc. balsų.

Į antrąjį rinkimų turą nepateko premjeras Saulius Skvernelis (sulaukė 19,58 proc. palaikymo), Vytenis Povilas Andriukaitis (4,77 proc.), Arvydas Juozaitis (4,69 proc.), Valdemaras Tomaševskis (3,96 proc.)

Mažiausiai rinkėjų simpatijų sulaukė Valentinas Mazuronis, už kurį balsavo 0,65 proc. rinkėjų. 0,79 proc. rinkėjų balsų pelnė Naglis Puteikis. Mindaugas Puidokas yra trečias nuo galo, už jį balsavo 2,60 proc. rinkėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ir rodo beždione į dieną ne 1 kartą ,daugybe kartu TV.ne bejungiu

Nerijus

Nerijus portretas
Yra irodyta, kad per televizija, radija ir IT, galima visiskai pakeisti zmogaus poziuri per 7 ar 10 dienu. Taciau lengvai mastancio, o ne nusistovejusio.

tiesa

tiesa portretas
pinigai laimi viska...bezdzione rodyk per tv kiekviena diena ir ta laimetu rinkimus...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių