D. Grybauskaitė: už laisvę ir žmogiškumą reikia kovoti kasdien

 • Teksto dydis:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lapteviečių brolijos susitikime Rumšiškių liaudies buities muziejuje prie tremtinių žeminukės-jurtos, kur buvo paminėtos Lietuvos gyventojų masinių trėmimų 80-osios metinės.

Vien per pirmąją trėmimų savaitę, prasidėjusią 1941 m. birželio 14 d., specialūs sovietų daliniai iš Lietuvos ištrėmė apie 18 tūkstančių žmonių – mokytojų, medikų, politikų, karininkų, ūkininkų, jų šeimas su mažamečiais vaikais. Dalis atsidūrė atšiauriausioje Rusijos vietoje – Arktyje, prie Laptevų jūros.  

Pasak prezidentės, tremtis Lietuvai niekada netaps tolima praeitimi, kad ir kiek metų prabėgtų. Ši žaizda iš tų, kurių laikas negydo. Ši diena taip pat skamba kaip rimtas perspėjimas – atrodo, kad tokie žiaurumai galėjo vykti taip seniai, prieš aštuoniasdešimt metų, tačiau matome, kas vyksta už mūsų sienos – žmogiškumo stoka, savo žmonių naikinimas tik dėl to, kad jie kitaip galvoja, pasirodo, gali  būti ir šiandien. Baisiausia, kad istorinės žiaurios pamokos nėra išmokstamos ir kad už laisvę, už žmogiškumą reikia kovoti kasdien.

 

Prie paminklo tremties kančioms prezidentė padėjo gėlių ir dėkojo lapteviečiams už išsaugotus liudijimus apie sovietinį genocidą, už tremtinių dvasios jėgą, kuria jie dalijasi su mumis visais ir pasauliu. 

Dėl tremčių, prasidėjusių prieš 80 metų, Lietuva prarado daugiau nei ketvirtį milijono darbščių, šviesių, savo šalį mylėjusių žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl Lietuvos valdančioji koalicija nesidrovi skelbtis atstovaujanti tautai? Nes nežino tikros padėties: "Lietuvoje dabartinė valdančioji koalicija surinko šiek tiek mažiau negu 40,7 proc. balsų, rinkimuose dalyvavo 47,8 proc. rinkėjų, tad sulaukė palaikymo iš 19,5 proc. visų rinkėjų." Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

>Rasa[i]

>Rasa[i] portretas
DAR viena atskilusi atplaiša nuo normalių rasų... Ar ne per gražų vardą , prie smarvės iš galvos [ burnos, minčių...] pasirinkai? Juk pati , matyt, nesugalvotum? Įsivaizduoju, kad esi bukesnė , nei filme rodo "bukus ir bukesnius" ir dar skleidžianti neapykantą, apgailėtina moterėlė...

Anonimas

Anonimas portretas
JEI ne profesorius, toliau tūnotumėm tamsoje ir taip gerai , laisvai negyventumėm... JEI ne buvusi Prezidentė Dalia, tai ir toliau lankstytumės žudiko valdomai šaliai, trankytumėm galvą į grindis , padlaižaudami okupantui, pripažintumėm visas jų padarytas piktadarystes, kaip Gruzijos teritorijų okupaciją, Ukrainos dalies okupaciją,Moldovos regiono okupaciją,...TŲ šalių žmonių žudymus, civilinių keleivinių lėktuvų numušimus ar užgrobimus, Vakarų šalių gyventojų nuodijimus ...ir pan. Dar vis yra "onučių", "natalijų" ar "vikų", sapaliojančių apie gerą gyvenimą prie okupanto.
VISI KOMENTARAI 72
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių