A. Armonaitė: politikai turėtų atsiriboti nuo neapykantos kurstymo

Vykstant ginčams dėl įamžinimo ženklų prieštaringai vertinamoms istorinėms asmenybėms, o Lietuvos žydų bendruomenei dėl gaunamų grasinimų laikinai uždarius sinagogą ir organizacijos būstinę Vilniuje, Laisvės partijos valdyba kviečia politines partijas atsiriboti nuo neapykantos kalbos ir neapykantos kurstymo.

„Lietuva yra saugi šalis ir čia gali taikiai sugyventi įvairių bendruomenių žmonės. Čia taip pat egzistuoja idėjų ir saviraiškos laisvė. Suprantame, kad politiniai sprendimai gali būti įvairiai vertinami. Tačiau egzistuoja plona raudona linija tarp ginčo ar protesto ir neapykantos kitokiam kurstymo“, – pranešime teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Vakarietiškomis ir demokratinėmis save laikančios politinės jėgos turėtų atsiriboti nuo antisemitines nuotaikas skatinančių pareiškimų. Tokios retorikos ignoravimas ar pataikavimas jai ir sukuria nesaugumo jausmą visuomenėje“, – pridūrė A. Armonaitė.

Vakarietiškomis ir demokratinėmis save laikančios politinės jėgos turėtų atsiriboti nuo antisemitines nuotaikas skatinančių pareiškimų.

Anksčiau Laisvės partijos suformuotoje pozicijoje teigiama, kad tarp esminių kriterijų, sprendžiant dėl istorinių asmenybių vardais pavadintų gatvių, mokyklų ir joms skirtų paminklų atsiradimo ar išlikimo mūsų miestuose, privalo atsirasti vertinimas ar istorinės asmenybės savo veiksmais neprisidėjo prie neapykantos kitiems kurstymo, ar pačios nedalyvavo Holokausto, lietuvių tautos genocido ir kituose Lietuvai ir jos žmonėms tragiškuose istorijos įvykiuose.

„Vertindami istorines asmenybes ir jų veiklą turime suprasti, kad nėra vien juoda ar balta. Reikia pripažinti, kad ir tarp Lietuvai nusipelniusių žmonių buvo tokių, kurie savo veiksmais galėjo prisidėti prie neapykantos kurstymo ar net prisidėjo prie nusikaltimų organizavimo bei vykdymo. Tai nėra patogi tema ir yra jėgų, norinčių ja manipuliuoti. Vis dėlto politikai neturėtų nuo jos bėgti, jeigu norime sukurti atvirą, nesusiskaldžiusią ir kiekvieną žmogų gerbiančią visuomenę“ - teigia Seimo narė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimbas

Rimbas portretas
Kazkokia "neperkalbama pikciurna". :) Kartais reiktu suskaiciuoti iki 9, o paskui pirsti savo, ne visada teisinga, nuomone.

Kazys Škirka

Kazys Škirka portretas
Kas šitą sorosinę žiurkę piarina ?! Juk jos tikslas - legalizuoti Lietuvoje narkotikus ir diegti žmonių sąmonėje "toliaranciją", t. y. abejingumą visokioms atmatoms. Girdi - "jie irgi žmonės".

Anonimas

Anonimas portretas
Kas tai yra ,,neapykantos kurstymas,, ? Kai pagauni svolociu MELUOJANT, svolociui tai yra neapykantos kurstymas o is tikruju tai YRA TEISYBES SAKYMAS. Dar zmones nera ant tiek sudebilinti kad pasiduotu jusu MELUI ir banditu DEMAGOGIJAI.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių