Didesnių algų reikalaujantys pasieniečiai liepą Lietuvai perėmus pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai žada protesto akcijas prie išorinių ES sienų.
„Liepos pradžioje Lietuvai į savo rankas perėmus ES vairą, “itališko„ protesto akcijos apims pagrindinius Lietuvos pasienio postus prie išorinių ES sienų“, - sakoma ketvirtadienį Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos išplatintame pranešime.
Profsąjungos pirmininkas Vladimir Banel žada, kad kiekvieną sieną kertantį automobilį pasieniečiai tikrins „labai detaliai ir nuodugniai, nesvarbu kiek laiko tam prireiktų“. Jis primena, kad tokį protestą pasieniečiai jau buvo prieš metus surengę dvejuose pasienio kontrolės punktuose - tąkart protestas truko keturias valandas, o Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktuose nusidriekė ilgos sieną kertančių automobilių eilės.
Anot V.Banel, profsąjunga reikalauja pasieniečių darbo užmokestį jau šiemet padidinti bent 10 proc., o 2014 metais atlyginimus atstatyti į 2008 metų lygį, taip pat imti nedelsiant spręsti pareigūnų socialinių garantijų klausimus, tokius kaip kelionės išlaidų, butpinigių kompensavimo padidinimą, grąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, įvesti 40 valandų darbo savaitę, skiriant tam papildomų lėšų.
Pasak pranešimo, nuo 2008 metų sienos apsaugos sistemos finansavimas buvo sumažintas daugiau kaip 25 proc., o vien 2012 metais tarnybą paliko apie 350 pasieniečių.
„Lietuva ir Vilnius labai intensyviai ruošiasi pirmininkavimo ES pradžiai - tvarkome kelius, galvojame kuo nustebinti gausų užsienio svečių būrį. Ta proga pas mus atvyksiantiems svečiams norime pasakyti, kad mūsų pasieniečiai išorines ES sienas saugoti pasirengę visu šimtu procentų - jie patruliuoja po vieną, yra basi, dėvi suplyšusias uniformas ir sėda į nevažiuojančius automobilius“, - teigia V.Banel.
Naujausi komentarai