R. Williamsas tapo valgymo per miegus įkaitu

Trečiadienį įspūdingą šou Vilniaus Vingio parke surengęs garsus britų dainininkas Robbie Williamsas (43 m.), išsikapstęs iš priklausomybės nuo antidepresantų liūno, ką tik prabilo apie daugiau nei metus varginantį naktinio valgymo sindromą.

Priepuolių neprisimena

Britų superžvaigždė prisipažino jau kurį laiką sergantis reta lunatizmo forma – vyras negali ištverti naktį neatvėręs šaldytuvo. Teigiama, kad tokia būklė vargina maždaug du procentus populiacijos.

„Jau daugiau nei metus su manimi vyksta keisti dalykai. Aš valgau per miegus! Kadangi viskas įvyksta man būnant nesąmoningam, rytais nieko neprisimenu, todėl ilgą laiką net nežinojau sergąs šiuo sutrikimu“, – paskelbė R. Williamsas. Kartu dainininkas pasiguodė, kad atsidaręs šaldytuvą ieško toli gražu ne kokių salotų, o saldaus maisto.

Kamuojant šiam sindromui nakties metu vieną ar daugiau kartų keliamasi ir valgoma. Persivalgoma neišsibudinus, todėl net neprisimenama, kad buvo toks epizodas.

Nenuostabu, kad šis ligotas potraukis atsiliepė ir jo fizinei formai – garsenybė priaugo papildomo svorio. Dėl šio naktinio įpročio R.Williamsui tenka laikytis griežtos dietos tam, kad būtų atsvertas cukraus kiekis, kurį vyras gauna valgydamas per miegus. Dienos metu jam būtina valgyti išskirtinai sveiką maistą, o tai dainininką labai liūdina. Pavyzdžiui, prieš koncertą atlikėjas suvalgantis vištienos ir salotų porciją.

Tiesa, su antsvorio problemomis dainininkas susiduria ne pirmą kartą. Svorio atsikratyti jam ypač sunku buvo nustojus vartoti antidepresantus. „Jie sugadino mano medžiagų apykaitą. Aš bėgau ir ėjau mylias, tačiau svoris niekur nedingsta...“ – tuomet kalbėjo atlikėjas. Fizinei jo formai susigrąžinti prireikė specialios kūno rengybos programos.

Labdaros fondo globėjas

Kalbėdamas apie praeities demonus – psichikos sutrikimus ir kovą su priklausomybe nuo antidepresantų – R. Williamsas atviravo, kad jam visada trūko pakankamos savivertės ir pasitikėjimo.

„Ši mano gyvenimo varomoji jėga – tiek prakeiksmas, tiek palaiminimas“, – sakė vyras. Be to, jis pridūrė, kad neurozė kartu yra įdomus dalykas. Dainininko manymu, daug geriau būti šiek tiek „sulaužytam“ ir kalbėti apie pažeidžiamumą.

Neatsitiktinai neseniai R. Williamsas tapo pirmuoju labdaros fondo „Music Support“ globėju. Labdaros organizacija rūpinasi nuo alkoholizmo, priklausomybės ir protinių, emocinių ar fizinių sveikatos sutrikimų kenčiančiais muzikos industrijos atstovais. R. Williamsui tokio pobūdžio veikla yra gerai žinoma, nes pernai miręs ilgametis žvaigždės vadybininkas Davidas Enthovenas buvo vienas labiausiai su priklausomybėmis kovojęs muzikos atstovas.

Be to, milijonines minias pavergusio balso savininkas sugebėjo atsisakyti ir dar vieno sveikatą žalojančio įpročio – rūkymo. Anksčiau surūkydavęs po 60 cigarečių per dieną dainininkas galiausiai visai metė rūkyti. Tai buvo jo vestuvinė dovana žmonai Aydai Field, su kuria po trejų metų draugystės susituokė 2010-iais. Po poros metų šeima susilaukė mergaitės, o 2014 m. – sūnaus.

Tarp kita ko

R. Williamso karjera prasidėjo vaikinų grupėje „Take That“ 1990 metais. Po penkerių metų jis paliko grupę ir pradėjo solo karjerą, po to kai su grupe pardavė 25 milijonus įrašų.

Dainininko albumų pardavimai viršija 55 milijonus, singlų pardavimai viršija 17 milijonų, atlikėjas yra pelnęs daugybę apdovanojimų. R. Williamsas pateko į Gineso rekordų knygą, kai per vieną dieną pardavė daugiau nei 1,6 mln. bilietų į savo 2006 metų pasaulinį turą.

2004-aisiais R. Williamsas buvo įtrauktas į Jungtinės Karalystės muzikos šlovės alėją, po to kai buvo išrinktas geriausiu 90-ųjų atlikėju.


Specialisto komentaras

Emocinio valgymo specialistė, psichologė Irina Nikončukienė:

– Naktiniai persivalgymai – tai tarsi miego ir valgymo sutrikimų derinys. Kamuojant šiam sindromui nakties metu vieną ar daugiau kartų keliamasi ir valgoma. Persivalgoma neišsibudinus, todėl net neprisimenama, kad buvo toks epizodas. Tai, kad buvo valgyta, kartais suprantama tik iš tuščių maisto pakuočių ar ištuštėjusio šaldytuvo.

Kitas naktinio persivalgymo variantas: naktį keliamasi ir persivalgoma esant sąmoningos būsenos. Tokiam pacientui atrodo, kad nepavalgius nepavyks užmigti, taip tarsi nusiraminama prieš miegą. Taip pat naktiniai valgymai gali būti ir pastovaus persivalgymo sutrikimo dalis, kai kartojasi persivalgymo epizodai ir dieną, ir naktį.

Persivalgymą sukelia stresas, įtampa, vienišumas ar kiti intensyvūs jausmai. Ryte dažniausiai jaučiamas sunkumas, pilnumas, todėl naktiniai persivalgytojai linkę praleisti pusryčius. Naktiniams persivalgytojams gali būti būdingas antsvoris, nepasitenkinimas kūnu. Naktiniai valgymai dažniausiai stipriai sutrikdo įprastą miego režimą, trūksta miego valandų. Tai didina įvairių sveikatos problemų riziką – antrojo tipo diabeto, padidėjusio kraujospūdžio, antsvorio ir kt.

Pablogėja nuotaika – galima pasiekti depresijos lygį. Taip pat dienos metu gali lydėti bendras nuovargis, sumažėjęs darbingumas, irzlumas, nerimas, sunkumas susikaupti.

Naktinio persivalgymo epizodus dažnai lydi gėdos jausmas, sąžinės priekaištai, todėl žmogui neretai sunku kreiptis pagalbos, arba jis tikisi, kad problema nėra labai rimta ir savaime kažkada išsispręs. Įveikiant ilgai kamuojantį naktinio persivalgymo sindromą keleto psichologo konsultacijų nepakanka. Problema neatsirado per naktį, todėl ir pasveikti reikia laiko: mėnesių, kartais metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių