Šarvuotosios durys ir saugo, ir puošia namus

 • Teksto dydis:

Dar visai neseniai, išgirdus sakant "šarvuotosios durys", įsivaizduodavome šaltas, gremėzdiškas duris. Tokios – jau praeitis.

Šiandien šarvuotosios durys ne tik garantuoja būsto saugumą, bet ir papuošia: įvairių rūšių, spalvų, skoningai dekoruotos, jos gali tapti išskirtine eksterjero ir interjero detale.

Pagal namą – ir durys

Statybos – viena iš labiausiai ir sparčiausiai kintančių sričių. Naujos technologijos, pažangūs sprendimo būdai, moderni technika ir nuolat kintančios tendencijos skatina interjero bei eksterjero kaitą, pastatų dizainas tampa vis įmantresnis, o lyginant su prieš keliasdešimt statytais namais – beveik neatpažįstamas.

"Lauko durys yra vienas esminių pastato įvaizdį formuojančių elementų. Tai detalė, į kurią pirmiausia atkreipia dėmesį svečiai, bet svarbiausia – kasdien jas varstyti tenka patiems gyventojams. Todėl svarbu, kad pasirinktas gaminys ne tik saugotų namus, bet ir patiktų, atitiktų lūkesčius, derėtų prie pastato konstrukcijų ir stiliaus", – sako "Namų idėjų centro" įmonės "Asmodas" Kauno skyriaus vadovas Saulius Medelis.

Deja, prie vis modernėjančių sprendimų standartinės šarvuotosios durys ne visada tinka. Kliuvinys – durų matmenys, kuriuos koreguoti nėra galimybės, todėl patartina gaminti duris pagal individualų užsakymą.

Profesionalūs meistrai gali pasiūlyti tiksliai prie pastato tinkančių matmenų šarvuotąsias duris – jos padės sukurti vientisą interjerą ir eksterjerą, priderinti patikusius raštus bei ornamentus ir mėgautis šiuolaikišku bei stilingu dizainu.

Investicija į kokybę

Lauko durų dizainas gali būti labai įvairus, todėl, prieš jas įsigyjant, reikėtų tvirtai nuspręsti, kokių ieškote: dekoruotų stiklu ar vitražu, raižytų ar puoštų ornamentais, kokios spalvos.

Būtent spalvą reikėtų rinktis itin atsakingai. Jei pietinėje namo pusėje įstatysite tamsios spalvos duris, tikėtina, kad jos išbluks greičiau nei šviesios.

Būtent spalvą reikėtų rinktis itin atsakingai. Jei pietinėje namo pusėje įstatysite tamsios spalvos duris, tikėtina, kad jos išbluks greičiau nei šviesios. Reikėtų nepamiršti ir tai, kad lauko durys turi derėti ne tik prie išorinės pastato dalies, bet ir viduje (pavyzdžiui, jei pastato eksterjeras yra šviesus, o interjeras – tamsus, reikia rinktis tarpinį lauko durų variantą, kuris drastiškai nesiskirtų nei nuo išorinės, nei nuo vidinės pastato apdailos).

Vis dėlto, nors bendras vaizdas yra labai svarbus, lauko durų išvaizda neturėtų būti pagrindinis jų pasirinkimą lemiantis veiksnys. Svarbesnė yra kokybė. Lauko durys gaminamos iš įvairių medžiagų ar jų mišinių, todėl renkantis reikėtų pasidomėti, kokios naudotos gaminant būtent šią prekę, kokiomis savybėmis jos pasižymi ir pan. Labai svarbus atsparumas žalingam aplinkos poveikiui – vėjui, lietui, kitiems krituliams. Lauko durys neturėtų sugerti drėgmės, dėl jos poveikio prarasti formos ar nublukti nuo saulės spindulių.

Atsižvelgti reikėtų ir į gyvenamosios vietos specifiką. Jei greta pastato vyksta intensyvus eismas, gyvenama arčiau prekybos centrų ar kitų didelius srautus pritraukiančių objektų, derėtų pagalvoti ir apie garso izoliaciją, kad namuose būtų ne tik gražu, tačiau ir ramu.

Labiausiai namų valdų savininkus džiugina tai, kad šiandien siūlomos šarvuotosios durys garantuoja dar ir šilumos izoliaciją. Profesionalai be vargo padengia šarvuotąsias duris natūralios medienos lukštu, todėl jos dar ir malonios liesti, jaukios.

Tik iš patikimų gamintojų

Vis dėlto svarbiausia šarvuotųjų durų funkcija – užtikrinti būsto saugumą. Jos saugo nuo įsilaužimo, vagysčių, padeda išvengti didžiulės žalos, kai įsilaužėliai išsineša dalį turto ir apgadina likusį. Tvirtos ir patikimos durys – tiesiog būtinybė, jei norite nepatirti tokių nuostolių.

Kartais, norėdami sutaupyti, būstų savininkai kreipiasi į individualius gamintojus. Kur nors garaže užsakytos ir pagamintos durys gal ir kainuos pigiau, bet dovanų gausite galvos skausmą: į ką kreiptis, jei gaminys nekokybiškas, kas kompensuos patirtus nuostolius? Pasitaiko atvejų, kai privatininkai apgauna patiklius užsakovus nė neįdėdami į duris šarvo lakšto.

Patikimiausia tokį svarbų pirkinį įsigyti įmonėse, kurios ne tik pasiūlo didžiausią sertifikuotų durų pasirinkimo galimybę, bet ir suteikia garantiją. Be to, pasikonsultavę su specialistais, galite sužinoti visas sparčiai atsirandančias naujoves. Salonuose pristatomi naujos kartos gaminiai, apie kurių pranašumus galbūt iki tol neteko girdėti.

Modernių namų savininkai mielai domisi ne tik durų gamybos techninėmis naujovėmis. Šiandien daug dėmesio skiriama ir spynoms, kurios ne tik saugios, bet ir protingos, lengvai valdomos telefonu ar kompiuteriu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių