Rąstiniame name – miesto ritmu pulsuojantis interjeras (architekto patarimai)

Esate iš tų, kurie mano, kad jei jau namas iš rąstų, tai tik kaime? Architektė Jovita Pauplienė ir interjero dizainerė Dalia Jovaišienė įrodė, kad toks požiūris jau atgyvenęs.

Sugyvena priešybės

Pavilnių regioniniame parke, tarp miškais apaugusių kalvų iškilęs naujas rąstinis namas netapo svetimkūniu, nors triukšmingas sostinės centras visai greta. Namas harmoningai įsilieja į kraštovaizdį, tarsi čia visą laiką buvęs. Stebina ir šio būsto interjeras: jame dominuojantis medis puikiai dera su modernia miesto etstetika ir šiuolaikišku šių namų šeimininkų gyvenimo būdu.

Pastatas su mansarda gana masyvus ir dėl nemažo ploto (227 kv. m), ir dėl to, kad pastatytas iš rąstų, o fasadą puošia iš lauko akmenų sumūrytas kaminas. Tačiau parko aplinkoje jis atrodo savas tiek tūriu, tiek medžiagiškumu, juolab kad aplinkui pakankamai daug erdvės.

Pravėrus duris taip pat lieki maloniai nustebintas lengvo, elegantiško, subtilaus interjero, kuriame draugiškai sugyvena priešingybės – išraiškingos tekstūros sienos su rievėmis ir įtrūkimais, lygūs pilkšvų ir baltų pertvarų, baldų paviršiai, griežtos formos, lakoniški šviestuvai.

"Projektuojant interjerą rąstiniame name atsiranda nemažai specifinių techninių iššūkių, prie kurių reikia prisitaikyti. Rąstas, kaip sakoma, vaikšto, todėl į tai būtina atsižvelgti tvirtinant duris, montuojant pertvaras, apkalant langus. Tarp rąstų paliekami tarpai sėdimui, dėl šios priežasties buvo reikalingi platesni durų, langų apvadai. Korpusinius baldus turėjome tvirtinti prie sienų paliekant nedidelį tarpą, pavyzdžiui, kabinant virtuvės spinteles ir kt.", – apie netradicinius sprendimus, kurių prireikė šiame būste, kalba D.Jovaišienė.

Tarsi žvelgtum pro šydą

Dizainerė pasakoja interjerą norėjusi sukurti lengvą, kaip atsvarą vizualiai gana sunkiems rąstams. Todėl daugelis korpusinių baldų suprojektuoti grakštesni, ant plonų kojyčių, taip pat ir minkšti baldai svetainėje.

Spalviškai jai norėjosi pabėgti nuo tradicinės medžio spalvos ir išvengti šios medžiagos dominavimo, tad rąstų sienos buvo tonuotos, švelninant kontrastą ir kitas spalvas priderinant prie vientiso, pastelinio kolorito. Jame vyrauja pilkšva, smėlio, pieno baltumo paletė. "Tarsi būtų užmestas lengvas pilkas šydas", – palygina projekto autorė.

Pasirinktas modernus stilius, atspindintis didmiesčio nuotaiką, – nors namas yra gamtos apsuptyje, tai juk beveik Vilniaus vidurys. Tačiau namai yra vieta, į kurią sugrįžtama po dienos darbų pailsėti, todėl kartu siekta sukurti ramybės, atsipalaidavimo pojūtį.

Aplinka pastelinė, tačiau nenuobodi, žaismingumo suteikia išskirtiniai akcentai, kurių šiame interjere netrūksta. Parinktos natūalios medžiagos, su medžiu derinamas akmuo (akmens masės plytelės, lieto akmens stalviršiai, muilo akmens krosnelė), stiklas, varis.

Įdomios detalės

Jos sutinka ir palydi. Tarkime, medinės grindys, klotos chevron (eglutės) būdu. Taip pabrėžiamas rąsto masyvumas, bet kartu grindys tampa labai išraiškingos ir jam lygiavertės.

Ypatingas ir svečių vonios kambarys pirmame aukšte – čia juodos akmens masės plytelės derinamos su minimalistiniu medžio masyvo baldu, stilingais kabančiais šviestuvėliais, įdomaus dizaino praustuvu sukuriant išskirtinę atmosferą.

Akį traukia ir holo baldai iš dažytos MDF plokštės, ant kurios išfrezuotas D.Jovaišienės sukurtas faktūriškas raštas, primenantis mezginį.

Iš holo patenkama tiesiai į gyvenamąją erdvę, kurioje yra virtuvė, sujungta su valgomuoju ir svetaine. Virtuvės zona minimalistinė, kone asketiška, tamsiai pilkos spintelės be rankenėlių ir baltas lieto akmens stalviršis dvelkia švara.

Greta jos – didelis, apvalus aštuonių vietų stalas su minkšomis patogiomis kėdėmis. Kiek tolėliau atsiveria poilsio zona su dviem sofutėmis, foteliu, staliuku, baldu televizoriui, komodomis. Į erdvę įsilieja ir nedidukė, neišryškinta krosnelė su muilo akmens apdaila. Varpelio formos kabantys šviestuvai – jaukūs ir žaismingi.

Jauku visose patalpose

Iš pirmo aukšto į antrą, kuriame yra miegamieji, darbo, žaidimų kambarys, kylame erdviais, atvirais laiptais su masyviomis medinėmis pakopomis. Turėklas – medis ir stiklas, jame integruotas apšvietimas, todėl laiptai atrodo lengvi, grakštūs. Čia mus pasitinka daugiau spalvų.

Miegamųjų korpusiniai baldai pagaminti iš faneruotų ir dažytų ryškesnių plokščių. Tėvų miegamajam šilumos suteikia rausvos spalvos minkštas krėslas, panašaus atspalvio komodos detalė, subtilaus rašto užuolaidos, variniai šviestuvėliai.

Vaikų miegamąjį pagyvina violetinė veliūru apmušta lova, o žaidimų kambarį – žydras kabantis krėslas. Tėvų pusėje patalpos išdėstytos taip, kad eismas vyktų ratu: iš holo patenkama į miegamąjį, iš jo – į vonią, tada per drabužinę į skalbyklą ir vėl į holą. Tai labai patogu.

Vonios kambaryje šviesūs rąstai draugauja su rupaus pilko akmens plytelėmis ir glotnaus lieto akmens baltais paviršiais – kartojasi pirmo aukšto monochrominė paletė. Krenta į akis, kad šiame name yra daugybė jaukių kampelių, kviečiančių atsipalaiduoti.

Kaip rąstinio namo interjerą paversti moderniu?

• Tonuokite rąstus, suteikdami natūraliam medžiui kokį nors švelnų atspalvį, bet nepaslėpdami jo piešinio.

• Pasirinkite minimalistinius baldus (tiek korpusinius, tiek minkštuosius) ant kojelių – tai suteikia lengvumo ir grakštumo.

• Pasirinkite pastelinį, vientisą viso interjero koloritą, paįvairinkite jį įdomiomis tekstūromis ir faktūromis.

• Panaudokite žaismingų detalių – keletas ryškių spalvų akcentų leis išvengti monotonijos ir nuobodumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių