Interjero tendencijos – kaip jas sekti saugiai?

Įsirengiant būstą dažnam mūsų norisi atsižvelgti į naujausias tendencijas. Kita vertus, sekti interjero madas – ne visada gera idėja. Juk jos greitai keičiasi, o namai kuriami ilgam. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį, o kur geriau laikytis klasikos? Kokių didžiausių klaidų daro naujakuriai?

Saugi mada

Interjero dizainerės Klaudijos Bliuvaitės teigimu, interjero madų vaikytis tikrai nereikėtų. Kitaip tektų kone kasmet atlikti kapitalinį remontą. Tačiau galima atsižvelgti į tam tikras tendencijas.

Dizainerė pastebi, kad šiuo metu interjeruose labiau linkstama link apvalesnių formų. Pavyzdžiui, populiarėja 2000-ųjų interjero stilių menančios arkos. Apvalėja ir baldų formos, stiklinės pertvaros.

"Kalbant apie medžiagas, šiuo metu madingos balinto medžio, taip pat riešuto spalvos. Šie sprendimai atsikartoja daugelyje interjerų, – sako pašnekovė. – Virtuvėje populiarios įvairios raštuotos baldinės plokštės. Pavyzdžiui, betono, metalo imitacijos, medžio raštai. Pastebiu, kad naujakuriai į namų interjerą žvelgia vis praktiškiau. Virtuvėje svarbu, kad ant paviršių nesimatytų kiekvienos dėmelės ar piršto atspaudo. Juk gaminant maistą nuolat kas nors užtykšta, išsitepa. Todėl vietoj anksčiau populiarių baltų, blizgaus paviršiaus medžiagų šiandien dažniau išsirenkamos margesnės. Tarkime, drožlių plokštė, imituojanti metalo vaizdą. Tai įdomus, nestandartinis sprendimas, kuris kartu labai praktiškas. Juk ant tokios plokštės, priešingai nei ant vienspalvės, kiekviena dėmelė akies nerėš. Tad nereikės vargti diena iš dienos blizginant virtuvę."

Interjero dizainerė siūlo namams rinktis ilgalaikius sprendimus, kurie po kelerių metų nepradės erzinti. Pasak jos, dažniausiai žmonės suklysta išsirinkę pernelyg ryškias būsto spalvas. Tad K.Bliuvaitė pataria laikytis klasikos – rinktis pilkus, rusvus, žemės atspalvius. Venkite rėkiančių spalvų, nes jos greitai atsibosta.

Didelė klaida yra ir skubėti ir skubinti procesus – dėl to padaroma gausybė klaidų.

"Šiuo metu interjero tendencijų olimpe karaliauja ryškiai žalios ir mėlynos spalvos. Tačiau būstui aš primygtinai siūlau nuosaikesnes paletės spalvas. Jei labai norite ryškesnių akcentų, rinkitės tokias detales, kurias būtų lengviau pakeisti ar paslėpti, – pataria pašnekovė. – Pavyzdžiui, ryški sofa yra lengviau pakeičiama nei mėlynas ar žalias virtuvės baldų komplektas. Verčiau ryškiomis spalvomis nedažyti ir sienų – vėliau reikės be galo daug lėšų ir darbo, kad pakeistumėte šį sprendimą. Ryškesnių atspalvių gali būti būsto kėdės, svetainės sofos pagalvėlės, užuolaidos. Taip mada bus sekama saugiai, be nemalonių padarinių."

 

Paletė: kad ir kur kryptų mados, dizainerė namams siūlo rinktis neutralias, žemės spalvas. Tai nemari klasika, kuri nepradės po poros metų erzinti.

Namams – ilgalaikiai sprendimai

Anot K.Bliuvaitės, šiuo metu būstuose labai populiarios eglutės rašto grindys. Tačiau tokių savo namuose dizainerė siūlo geriau nesirinkti.

"Atsigręžę keletą dešimtmečių, pamatysime, kad anuomet ši tendencija buvo itin madinga. Ji vėl išpopuliarėjo prieš kokius trejus ketverius metus. Dabar yra tiek daug tokių grindų pasiūlos ir paklausos, kad atrodo, kur pasisuksi, ten išvysi eglutės raštą. Jis jau pradeda erzinti, todėl spėju, kad per keletą ateinančių metų visai išsikvėps. Dėl šios priežasties siūlyčiau savo namams paieškoti įdomesnių sprendimų, – ragina specialistė. – Kaip pasenusią tendenciją įvardyčiau ir vieno komplekto baldus. Šią klaidą daro žmonės, kuriems tingisi daugiau pavažinėti po parduotuves. Atvažiavę į vieną saloną, jie išsirenka tos pačios kolekcijos sofą, indaują, televizoriaus staliuką. Taip namai paverčiami negyvu katalogu. Juose nematyti būsto šeimininko asmenybės, charakterio. Be to, toks pasirinkimas nesuteikia ir grožio."

Pašnekovė pastebi, kad naujakuriai padaro išties nemažai klaidų, kurias vėliau būna sudėtinga ištaisyti. Pirmoji klaida, kuri veda prie visų kitų, yra aiškios interjero linijos neturėjimas. "Todėl visada patariu iš pradžių instagrame ar pintereste paieškoti interjero pavyzdžių. Taip galima susidaryti įspūdį, kas žmogui patinka ir nepatinka. Žinoma, tai neturėtų būti vieno vakaro darbas. Inspiracijų ieškoti reikėtų pradėti jau tada, kai nusprendžiate pirkti namą ar butą. Kai žmogus turi bendrą viziją, kaip atrodys jo namai, nebūna skubotų sprendimų juos įrengiant, – aiškina K.Bliuvaitė. – Didelė klaida yra skubėti ir skubinti procesus. Žinoma, visi nori kuo greičiau įsikelti į būsimus namus ir pamatyti rezultatą. Tačiau dėl to padaroma gausybė kitų klaidų. Juk skubant nepaieškoma protingesnių, praktiškesnių sprendimų. Tad vėliau daug ką reikia perdaryti, taisyti, o tai kainuoja darbo, lėšų ir laiko."

Interjero dizainerė pabrėžia, kad ypač nereikėtų skubėti planuoti elektros instaliacijos ir apšvietimo. Kiekvieną sprendimą būtina kelis kartus apsvarstyti ir atrasti tinkamiausią variantą. Mat neretai būna taip, kad naujakurys pasikviečia elektriką ir sako: įrenk šakutės lizdą čia ir čia. Savaime suprantama, kad iš to nieko gero nebus. Vėliau paaiškėja, kad šakučių lizdus uždengia baldai arba neatsidaro spintelės, nes joms trukdo šviestuvas. Dažnas atvejis, kad suprojektuojama nepakankamai šakučių lizdų, tad namuose pilna besiraizgančių ilgintuvų.

Žvilgsnis: "Interjero madomis aklai sekti nereikia, bet į tendencijas atsižvelgti verta", – sako interjero dizainerė K.Bliuvaitė.

SOS! Mažas būstas

Pasak K.Bliuvaitės, labai svarbu apgalvotai sudaryti ir baldų planą. Neįvertinti baldų dydžio – viena dažniausių klaidų. "Žmonės inspiracijų dažnai ieško socialiniuose tinkluose. Kaip ir minėjau, skatinu tai daryti. Tačiau būtina įvertinti, kad nuotraukoje matytas kambarys gali būti kur kas erdvesnis, o jūsų bute tas pats baldas bus per didelis. Pavyzdžiui, neretai įsigyjama kampinė sofa, kuri užgožia viską aplink, ir tada butas atrodo per mažas – pastebi dizainerė. – Tokiu atveju geriau būtų rinktis ne kampinę, bet mažesnę tiesią sofą, o šalia pastatyti pufą. Dažnai prisižaidžiama ir su korpusiniais baldais, nes jais užstatomos visos sienos ir erdvė automatiškai užsispaudžia."

Mažų būstų savininkai dažnai namus optiškai praplėsti bando veidrodžiais. Tačiau pašnekovė nepataria to daryti. Pasak jos, veidrodis vis dėlto yra blizgus, šviesą gaudantis paviršius, tad ant jo matyti pirštų atspaudai ir nugulusios dulkės. Jei veidrodžių būste labai daug, tai gali sudaryti nešvarios erdvės įspūdį. Tokį patį neigiamą efektą turės ir prieangyje įrengta spinta stiklinėmis durimis – po dviejų savaičių ji jau atrodys nekaip, nes bus nučiupinėta. O juk kiekvieną dieną visų veidrodžių ir spintų po kelis kartus valyti nebus laiko.

Norint optiškai padidinti būstą K.Bliuvaitė pataria geriau rinktis šviesias spalvas ir pasirinkti lengvos konstrukcijos baldus.

"Grindys gali būti ir tamsesnės, apstatytos šviesiais baldais. Taip bus išlaikyta pusiausvyra. Erdvę geriausiai didina lengvesnės konstrukcijos baldai, tarkime, sofa ar kėdės ant kojelių, ne toks masyvus valgomojo stalas. Medinius baldus galima pakeisti ir peršviečiamais. Geriau nestatykite visiškai tamsios spalvos medžio komodų ar staliukų – juos keiskite metaliniais, stikliniais. Vietoj pastatomų šviestuvų siūlyčiau rinktis sieninius arba lubų – taip puikiai sutaupysite grindų vietos", – vardijo ji.

Kita vertus, būtent medis namams suteikia jaukumo. Mažame būste medinius baldus pakeitus metaliniais, jaukumas gali pradingti. Tokiu atveju pašnekovė pataria rinktis smulkias medžio detales. Tarkime, juo dekoruoti tam tikras sienų dalis. Puikus sprendimas – medinės žaliuzės. "Jos dabar itin populiarios, be to, suteikia kur kas daugiau jaukumo nei ritininės užuolaidos. Jos anksčiau buvo labai madingos, tačiau jau tapo atgyvena, – sako dizainerė. – Jei jūsų būstas mažas ir labai norite medinių baldų, geriau rinktis balinto ąžuolo, uosio spalvų. Rekomenduoju mažoje patalpoje nestatyti tamsaus riešuto atspalvių baldų."

Interjero akcentų svarba

K.Bliuvaitės teigimu, pagyvinti interjerą ir atskleisti būsto gyventojo asmenybę geriausia namų dekoro elementais. Tačiau svarbu neskubėti ir viską kruopščiai apgalvoti. Šiuo atveju mažiau yra daugiau. Be to, interjero akcentai turėtų atspindėti jūsų asmeninius pomėgius, nereikėtų aklai kopijuoti to, kas šiuo metu madinga.

"Namus puošti reikia apgalvotai. Nesvarbu, kaip garsūs nuomonės formuotojai dailina savo būstą. Visada pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į asmeninius pomėgius. Statulėlėmis, kurios jums neturi jokios ypatingos reikšmės, namų apkrauti tikrai nereikėtų. Visai kas kita, jei dekoro elementą parsivežėte iš įsimintinos kelionės ir jis jums labai brangus. Idealiu atveju interjero detalė turėtų atlikti kokią nors funkciją. Šiuo metu labai populiaru svetaines puošti plokštelių grotuvais. Tai išties puiki idėja, jei žmogus patefono dažnai klausosi, yra melomanas. Tačiau jeigu tokia detalė kambarį tik užgriozdina ir nenaudojama pagal paskirtį,  geriau rinktis augalą", – sako pašnekovė.

Jauku: jaukumą namuose galima kurti naudojant medį, pavyzdžiui, juo dekoruoti sienas.

Jos teigimu, augalai yra išties nuostabi, jaukumo suteikianti interjero detalė. Žinoma, juos taip pat reikėtų rinktis atsakingai, atsižvelgiant į savo interjero stilių ir galimybę pasirūpinti žaliuoju namų gyventoju. Jei namų interjeras bohemiškas, puikiai atrodys net ir augalų džiunglės. Tačiau minimalistiniame interjere tiks ne visi augalai. Nežinant, ką pasirinkti, patartina įsigyti stambialapių augalų, kurie gražiai atrodo kone visuose namuose. Be to, augalai į namus įneš šiuo metu populiarios sodriai žalios spalvos. Tai išties geresnė idėja, nei ryškiai dažyti sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Virtuvė ir svetainė kartu. Variantas mažame būste taupant vietą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Kalėdinėms kompozicijoms – gamtos dovanos
  Kalėdinėms kompozicijoms – gamtos dovanos

  Floristikos profesijos mokytoja ekspertė Jolanta Malijonienė jau daugiau nei 20 metų dirba Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje. Artėjančios žiemos šventės floristikos ir augalų komponavimo technologijų lektorei – be galo intensy...

 • Kalėdinė puošyba: sušildykime rankomis ir širdimi
  Kalėdinė puošyba: sušildykime rankomis ir širdimi

  Šias Kalėdas daugelis vadina vilties Kalėdomis. Tikima ir tikimasi, kad tai, kas blogiausia, – jau praeityje. Didžiausia vertybe tapo džiaugsmas būti drauge su tais, kuriuos mylime ir branginame, ir tai atspindi interjero dekoravimo tendencij...

 • Idėjos kūrybiškam advento kalendoriui
  Idėjos kūrybiškam advento kalendoriui

  Kalėdų laukimas, ypač vaikams, dažnai neatsiejamas nuo kas rytą pradžiuginančios dovanėlės. Tačiau advento kalendorius ne tik padeda skaičiuoti dienas iki gražiausių metų švenčių, bet turi ir gilesnę prasmę – šiuo laikotar...

 • Skoningai pasipuoškite namus: interjero stilistė pristato kalėdinio dekoro tendencijas
  Skoningai pasipuoškite namus: interjero stilistė pristato kalėdinio dekoro tendencijas

  Anksčiau pajusti šventinę nuotaiką ir namuose sukurti jaukią atmosferą padeda kalėdinės dekoracijos. Namų ir eglutės puošimas, šventinio stalo dekoro planavimas palengvina švenčių laukimą. ...

  1
 • Gyvūnas naujame būste: ką verta žinoti?
  Gyvūnas naujame būste: ką verta žinoti?

  Rinkdamiesi naujus būstus naujakuriai dažnai nuogąstauja, kad augintinis gali gerokai apniokoti ką tik įrengtų namų interjerą. Tačiau gyvūnų treniravimo specialistai sako, kad, tinkamai elgiantis su keturkoju, tokių problemų galima išvengti...

 • Kaip išvengti chaoso namuose arba tvarkingų namų taisyklės
  Kaip išvengti chaoso namuose arba tvarkingų namų taisyklės

  Maloniau leisti laiką namuose, kurie yra švarūs ir tvarkingi. Sakoma, kad tai veikia net mūsų emocinę būseną bei nuotaiką. Todėl kuriant namų viziją ir planuojant interjero sprendimus, itin svarbu numatyti kiekvienam daiktui savo vietą &ndas...

  1
 • Oranžinėje vazoje – įvairios grožybės
  Oranžinėje vazoje – įvairios grožybės

  Ruduo – moliūgų metas. Iš jų galima pagaminti ne tik daugybę įvairiausių patiekalų, bet ir originalių puošmenų namams. Galbūt tiems, kurie norėtų savo namuose sukurti oranžinį jaukumą, pravers patarimai, kaip pasidaryti vaz...

 • Kaip savarankiškai atnaujinti namų sienas – specialistai dalijasi svarbiausiais patarimais
  Kaip savarankiškai atnaujinti namų sienas – specialistai dalijasi svarbiausiais patarimais

  Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru. ...

  1
 • Vėlinės pateikia kapų puošimo galvosūkį: dizainerių idėjos
  Vėlinės pateikia kapų puošimo galvosūkį: dizainerių idėjos

  Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienoms, daugelis jau tvarko kapus, ieško žvakelių, augalų ar kitų puošybos elementų. Floristai ragina nepaversti kapinių gėlių darželiais ir šviečiančiomis girliandomis – pagerbti iš...

 • Gyvenimo kaime pranašumai – ramybė ir harmonija
  Gyvenimo kaime pranašumai – ramybė ir harmonija

  Ieva Anelauskaitė-Motiejauskė – keturių vaikų mama, pedagogė, daržininkė, lėlių kūrėja, rašytoja. Prieš šešerius metus grįžusi iš emigracijos, ji su šeima nusprendė įsikurti kaime ir pasinėrė į ...

  3
Daugiau straipsnių