Interjero sumanymai, kurie daro pasaulį švaresnį ir įdomesnį

Baldai it karameliniai ledinukai. Spintos klostėse. Krėslai, kurie automobilininkui sukelia nostalgiją. Siūlome interjero idėjų, kurios  padarys pasaulį ir įdomesnį, ir švaresnį.

Baldai it karameliniai ledinukai

Spalvotas plastikas – tikras atradimas tvaraus dizaino kūrėjams. Pačios populiariausios šios neirios medžiagos atliekos – buteliai nuo įvairių gėrimų, jų kiekvieną dieną pilni šiukšlių konteineriai. Amerikiečių dizainerė Kim Markel pasiryžo sumažinti šių kenksmingų atliekų kiekį: ji visus metus kūrė technologiją, kuri dabar leidžia išlydyti ne tik plonus butelius, bet ir kitus buityje naudojamus įvairios paskirties plastikinius daiktus, iš gautos ir su epoksidine derva sumaišytos masės gaminti detales, kurias suklijavus specialiais klijais, gimsta unikalūs baldai, vazos, žvakidės. Kėdės, stalai ir staleliai, veidrodžių rėmai – lengvi, patogūs, patikimi, stebina spalvomis ir labai primena karamelinius ledinukus.

Spintos klostėse

Prieš kelis dešimtmečius iš audinių sukurti baldai būtų laikomi egzotišku sumanymu, bet šiandien, kai pasaulis dūsta nuo tekstilės atliekų, ši mintis itin patraukli. Vokietijoje gyvenanti baldų ir interjero detalių dizainerė Meike Harde sugalvojo tekstile apvilkti įvairių spintų, komodų, spintelių, pufų, šviestuvų karkasus, o iš porolono juostų daryti minkštas taburetes, suolelius, krėslus. Tiek kūryboje naudojami išskirtinai medvilniniai audiniai, tiek porolonas išmoningai lankstomi, klostuojami, susiuvami, surišami – tai suteikia baldų paviršiams išskirtinę faktūrą, minkštas formas, jų spalvų paletė – tik skonio ir stiliaus reikalas. Baldų užvalkalus paprasta ir patogu prižiūrėti: dulkes galima nusiurbti dulkių siurbliu, užvalkalą nuimti ir išskalbti arba pakeisti jį kitu.

Automobilininko nostalgija

Menininkui ir baldų dizaineriui iš Italijos Enrico Marone Cinzano išmonės netrūksta – jis geba nustebinti originaliomis tvaraus dizaino idėjomis iš skirtingų medžiagų. Vienas įspūdingiausių ir daugiausia sentimentų vyriškai giminei keliančių sumanymų – krėslai iš automobilių detalių. Prieš atiduodamas savo seną automobilį "Alfa Romeo 166" utilizuoti, jis išėmė kai kurias detales ir iš jų sukonstravo stilingus supamus krėslus. Jie ne tik atrodo įspūdingai – tai labai funkcionalūs baldai: juose patogu ilsėtis ir dirbti, mat galima nustatyti norimą atlošo padėtį, jie turi atlenkiamą stalelį, patogias kišenes knygoms, žurnalams ir net šviestuvą, kurio šviesos srautą galima pakreipti norima kryptimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių