Ohajo (JAV) universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir priėjo prie išvados, kad pastaraisiais metais dailiosios lyties atstovės, tarp jų ir itin jaunos merginos, dėvi pernelyg seksualius drabužius.
Per anksti pradeda pabrėžti savo seksualumą
Mokslininkų manymu, dėl to pirmiausiai reikėtų kaltinti pačius gamintojus, gaminančius itin atvirus drabužius ne tik suaugusioms moterims, bet ir visai jaunutėms mergaičiukėms.
Tyrėjų pateiktais duomenimis, šiuolaikinėse parduotuvėse galima rasti maždaug 30 procentų asortimento, su taip vadinama erotine potekste.
Vienos šio tyrimo autorių, psichologijos profesorės Sarah Mergen nuomone, šios tendencijos negatyvios pasekmės gali atsispindėti jaunų merginų psichikoje, kurios pernelyg anksti pradeda mąstyti ne tik apie savo seksualinį patrauklumą, bet ir pabrėžia jį per daug anksti. Pirmiausia, suprantama, savo nešiojamais drabužiais.
Pradeda žiūrėti į savo kūną kaip į objektą
Anot profesorės, pabrėžtinai iššaukiančių drabužių gamybą reikėtų suprasti kaip gamintojų norą paversti moterį sekso objektu, tenkinančiu vien vyrų seksualinius poreikius.
Be to, po kiek laiko ir pačios merginos pradeda žiūrėti į savo kūną tik kaip į objektą ir vertinti save pagal ganėtinai žemus standartus.
Psichologijos specialistės manymu, su tuo yra susijęs ir nepilnavertiškumo komplekso vystymasis bei depresija tarp mergaičių, kurių amžius vos dešimt metų.
Naujausi komentarai