Kanklėms įkandamas ir rokas, ir populiarioji muzika

 • Teksto dydis:

"Pirmą kartą išgirdę klausytojai vis netiki, kad kanklės gali taip skambėti", – pasakoja 22-ejų muzikantė, VDU kūrybinių industrijų studentė Erika Danilovaitė. Talentinga mergina yra viena iš nedaugelio Lietuvoje atlikėjų, tradiciniu liaudies instrumentu gebanti pagroti net sudėtingus populiarios šiuolaikinės muzikos hitus – roko, popmuzikos  kūrinius.

Solo karjerą neseniai pradėjusi mergina šypsosi – ji turi labai ambicingų ir kilnių tikslų.

"Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, turinti tokį ypatingą muzikos instrumentą – kankles. Deja, bet norinčių jomis išmokti groti nuolat mažėja. Manau, tai susiję su nuomone, kad kanklėmis galima skambinti tik akademinę ar lietuvių liaudies muziką", – pastebėjo pašnekovė.

Bet, anot jos, populiarioji muzika šiam unikaliam instrumentui taip pat yra įkandama.

"Noriu sukurti šiuolaikinį kanklių įvaizdį", – sako kankles dar pradinėje mokykloje pamėgusi ir neseniai autorinius kūrinius joms pradėjusi rašyti menininkė.

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pirmokę Eriką į kanklininkų būrelį pakvietė jo vadovė. Mergina juokauja, kad tuomet, kviečiama į visokius užsiėmimams, ji tiesiog visada sakydavo "taip".

Šiauliuose gyvenusi pašnekovė vėliau įstojo į muzikos mokyklą, kur, kanklių mokytojos Kristinos Kuprytės dėka pamilo šį lietuvių liaudies meistrų sukurtą ir šimtmečio istoriją skaičiuojantį muzikos instrumentą.

Supratau, kad galiu ne tik būti muzikantė, pergrojanti ir aranžuojanti žinomų pasaulio atlikėjų dainas, bet ir kurti savo autorinę muziką bei nešti Lietuvai ir pasauliui žinią apie kankles.

Studijų metu E.Danilovaitė tapo ir ansamblio "Sunny", koncertavusio ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių, nare. Kanklininkių taip pat laukė sėkmė projekte "Lietuvos talentai".

"Iširus septynerius metus gyvavusiam kanklininkių ansambliui "Sunny", praėjusią, 2020-ųjų, vasarą nusprendžiau tęsti muzikinę veiklą kaip solistė, grodama populiarių dainų perdirbinius įvairiose privačiose šventėse. Birželį už sutaupytus pinigus nusipirkusi naujas, modernias kankles įrašiau pirmąjį kūrinį garso įrašų studijoje ir sukūriau pirmojo perdirbinio vaizdo klipą", – pasakojo muzikantė.

Vėliau lapkritį modernią muziką – gerai žinomo serialo "Game of Thrones" pagrindinę melodiją – ji kanklėms pritaikė šiuolaikinio cirko festivalio pastatyme "Ci-ne-magija".

2020-ųjų pabaigoje E.Danilovaitei teko kurti muzikinę instaliaciją interaktyvioje Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko parodoje-seanse "Kalėdos ant ledo".

Ryčio Šeškaičio nuotr.

"Jausdama didelį entuziazmą dėl to, ką darau, dėl sėkmės ir žmonių, su kuriais susipažinau, supratau, kad galiu ne tik būti muzikantė, pergrojanti ir aranžuojanti žinomų pasaulio atlikėjų dainas, bet ir kurti savo autorinę muziką bei nešti Lietuvai ir pasauliui žinią apie kankles", – sako jauna menininkė.

Dabar jos rankose virpa ne tik koncertinių, bet ir modernių kanklių, sukurtų meistro Zigmo Liutiko, stygos. Jos yra lengvesnės, turi daugiau stygų, suteikiančių platesnes improvizacijos galimybes.

"Noriu parodyti, kad kanklės ir XXI a. yra vertos dėmesio bei pripažinimo šiuolaikinio, moderniojo meno pasaulyje. Galiausiai turime didžiuotis ar bent žinoti, kad kanklių skambesys prilygsta didingai pasaulinį žinomumą pelniusiai arfai. Dabar – globalizacijos epocha, todėl svarbu nepamiršti savo kultūros, tautinių šaknų, tradicijų. Mes esame unikalūs. Ir tik tuo galime būti įdomūs pasauliui", – įsitikinusi E.Danilovaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių