Geriausiems praėjusių metų operos ir baleto solistams dešimtą kartą įteikti tradiciniai apdovanojimai – švyturiai.
Įvertinus praėjusių metų pastatymus ir atliktus vaidmenis, geriausi operos ir baleto solistai buvo renkami penkiose kategorijose, praneša „Panorama“.
Tradiciniai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro apdovanojimai – švyturiai – įteikti jau dešimtą kartą. Šiemet pirmąkart organizuotas atskiras koncertas, anksčiau švyturiai buvo teikiami Naujųjų metų vakarą.
„Šiemet mes norėjome įtraukt į mūsų reitinguojamų ir nominuojamų spektaklių sąrašą paskutinę mūsų premjerą „Žydrasis Dunojus“, todėl mes nukėlėme ir skyrėme specialų renginį Švyturių laureatams, per kurį mes apžvelgsime, kas buvo gražaus per paskutinį dešimtmetį“, – teigia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas.
2011 m. „Švyturiu“ apdovanota Metų operos soliste tapusi Sigutė Stonytė, sukūrusi Dezdemonos vaidmenį Eimunto Nekrošiaus režisuotoje operoje „Otelas“. Metų operos solisto apdovanojimas už Otelo vaidmenį operoje „Otelas“ ir Eleazaro vaidmenį operoje „Žydė“ įteiktas tenorui Vaidui Vyšniauskui.
Metų baleto solistės titulas atiteko primabalerinai Olgai Konošenko už Barboros vaidmenį balete „Barbora Radvilaitė“, Marinos – balete „Graikas Zorba“, Gatvės šokėjos – balete „Don Kichotas“, Franciskos – balete „Žydrasis Dunojus“.
Metų baleto solisto apdovanojimą pelnė Martynas Rimeikis, sukūręs Žygimanto Augusto vaidmenį balete „Barbora Radvilaitė“.
Nominacijoje „Metų debiutas“ triumfavo baleto solistas Kipras Chlebinskas, „Švyturiu“ įvertintas už debiutą Espados vaidmeniu balete „Don Kichotas“.
Laureatams įteiktos tradicinės „Operos Švyturių“ statulėlės ir piniginės premijos. Iškilmingame „Operos Švyturių“ koncerte teatro Didžiojoje scenoje susirinko visi praėjusių metų „Švyturių“ laureatai, geriausi LNOBT operos ir baleto solistai, griežė teatro simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko.
„Švyturio vardas – ne tik mūsų teatro Metų solisto įvertinimas, jis tapo geriausio visoje Lietuvoje operos ar baleto solisto garbės vardu. Taip išaugusi iniciatyva gerokai pranoko prieš dešimtmetį puoselėtus mūsų lūkesčius“, – sakė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.
Reaguojant į teatro scenoje pasirodančius pastatymus ir solistų sukurtus vaidmenis, keitėsi ir „Švyturių“ apdovanojimo tradicijos. 2009 m. pradėti teikti apdovanojimai už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis (šios nominacijos prizą įsteigė LNOBT Paramos fondas), o 2007 m. pasirodžius spektaklio „Mažasis princas“ premjerai buvo įsteigta „Mažosios operos vilties“ nominacija. Šiemet specialioji teatro nominacija buvo „Ryškiausias metų debiutas“.
Naujausi komentarai