Teisme – cigarečių kontrabandos byla: nesumokėtų mokesčių suma – 10 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Europos deleguotasis prokuroras Lietuvoje teismui perdavė cigarečių kontrabandos organizuotoje grupuotėje bylą, kuomet valstybei nesumokėta beveik 10 mln. eurų mokesčių.

Kaip penktadienį informavo Generalinė prokuratūra, prokuroro Gedgaudo Norkūno Vilniaus apygardos teismui perduotoje byloje dėl cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis organizuotoje grupėje – keturi kaltinamieji: du baltarusiai ir du Lietuvos Muitinės pareigūnai R. K. bei R. C. Jie buvo nušalinti nuo pareigų.

Pasak prokuratūros, minėti valstybės tarnautojai taip pat kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, o dėl jų veiksmų didelės turtinės ir neturtinės žalos patyrė Europos Sąjunga ir Lietuva. Bylos duomenimis, dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų ES ir Lietuvai nebuvo sumokėta 9 mln. 773 tūkst. eurų importo mokesčių.

Muitinės kriminalistų atlikto tyrimo duomenimis, kontrabandinės baltarusiškos cigaretės labai dideliais kiekiais į Lietuvą iš Baltarusijos buvo gabenamos 2019 metų pabaigoje krovininiais vilkikais.

Surinkti dokumentai ir tyrimo medžiaga leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamieji veikė organizuotoje grupėje pagal iš anksto parengtą planą, pasiskirstę skirtingomis užduotimis ir vaidmenimis.

Buvo imituojamas krovinio muitinis įforminimas, nurodant neva gabenamos paletės, nepateikiant krovinių muitinės kontrolei.

Baltarusijoje į vilkikų priekabas pakrautos cigaretės buvo įvežamos į Lietuvą per Šalčininkų kelio postą. Buvo imituojamas krovinio muitinis įforminimas, nurodant neva gabenamos paletės, nepateikiant krovinių muitinės kontrolei.

Tyrimo duomenimis, taip į Lietuvą buvo įleisti 4 vilkikai su priekabomis-platformomis, neteisėtai įvežant į Europos Sąjungos teritoriją virš 3 milijonų cigarečių pakelių.

R. K. ir R. C. kaltinami savo neteisėtais veiksmais pašalinę kliūtis ir sudarę sąlygas pervežti kontrabandą, neteisėtai disponuoti akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Pasak prokuroro, kaltinamieji taip diskreditavo ir pažemino valstybės tarnautojo – muitinės pareigūno vardą, sumenkino valstybės institucijos – Lietuvos muitinės – autoritetą, padarė didelės turtinės ir neturtinės žalos Valstybei ir Europos Sąjungai.

Abu muitinės pareigūnai R. K. ir R. C. ikiteisminio tyrimo metu ir dabar yra nušalinti nuo tarnybinių pareigų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Europos deleguotųjų prokurorų biuro prokurorai.

Nuo 2021-ųjų birželio veikianti Europos prokuratūra tiria Europos Sąjungos finansiniams interesams kenkiančius nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu, korupcija, pinigų plovimu, tarpvalstybiniu sukčiavimu PVM srityje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių