Šiemet įkalinimo įstaigose konfiskuota daugiau nei 1,6 tūkst. telefonų

 • Teksto dydis:

Šiemet per patikrinimus Lietuvos įkalinimo įstaigoje metu rasta daugiau nei 200 duriančių, pjaunančių daiktų, 75 litrai alkoholio, apie 600 gramų narkotinių medžiagų, daugiau nei 1,6 tūkst. mobiliojo ryšio telefonų.

Kalėjimų departamento pareigūnai, siekdami užkardyti neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims, Lietuvos įkalinimo įstaigose kasmet atlieka per 40 tūkstančių patikrinimų, kratų. Šalyje veikia 11 įkalinimo įstaigų.

Trečiadienį Pravieniškių pataisos namų-atvirojoje kolonijoje surengta bendroji krata, jos metu daugiau nei 100 Kalėjimų departamento pareigūnų tikrino nuteistųjų gyvenamąsias, bendro naudojimo ir kitas patalpas, asmeninius daiktus, narkotikų paieškai buvo pasitelktas tarnybinis šuo. Patikrinta beveik 200 nuteistųjų, skelbia Kalėjimų departamentas.

Kratos metu nuteistųjų gyvenamųjų patalpų grindyse, pasivaikščiojimo kiemeliuose rastos slėptuvės. Jose buvo paslėptos adatos, skirtos tatuiruotėms daryti, ryšių priemonės, alkoholio raugo talpos, švirkštai, užpildyti galbūt narkotinėmis medžiagomis. Pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Departamentas teigia, kad įkalinimo įstaigose aktyviai vykdomos prevencinės veiklos, daugėja kratų.

Penktadienį buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Į Pravieniškių pataisos namų-atvirąją koloniją grįžęs nuteistasis, kuriam suteikta teisė vykti be sargybos (palydos) už pataisos įstaigos ribų, kišenėje atsinešė žiebtuvėlius.

Paaiškėjo, kad jų uždegimo mechanizmas buvo išardytas, o viduje aptiktas neaiškios kilmės skystis, įtariama, kad narkotinė ar psichotropinė medžiaga.

Tą pačią dieną Kybartų pataisos namų pareigūnai, patikrinę nuteistajam perduotus daiktus ir juos peršvietę rentgeno aparatu, dvigubame puodo dugne rado mobiliojo ryšio telefonus ir, kaip įtariama, narkotines medžiagas.

Šeštadienį Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos kriminalinės žvalgybos pareigūnai, patikrinę į įstaigą įeinančius pareigūnus ir darbuotojus, sveikatos priežiūros tarnybos bendrosios praktikos slaugytojos rankinėje rado ir paėmė 2 mobiliojo ryšio telefonus be SIM kortelių.

Moteris patraukta administracinėn atsakomybėn už neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose, sulaikytųjų sulaikymo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtas daiktų ir reikmenų gavimą iš šių asmenų skiriama bauda nuo 500 iki 1300 eurų.

Dėl įvykio Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijoje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis akcentuoja, kad ypatingas dėmesys dabar ir ateityje bus skiriamas kovai su asmenimis, bandančiais neteisėtai įnešti daiktus ar reikmenis nuteistiesiems.NAUJAUSI KOMENTARAI

BRONIUS TAMALIUNAS.

BRONIUS TAMALIUNAS. portretas
KALEJIMUS PRIZIURINTYS ASMENYS IR APRUPINA VISU SITUO GERU KALINCIUOSIUS. TAI TIEK PAGAUTA ,O KIEK NEPAGAUTA? ISEITU KAD KASDIEN PER TVORA PERMETAMA PO PENKIS TELEFONUS? KAIP DEGTINE ,BACKOM RIDENA.... VISI KAS YEINA Y TERITORIJE KALINIU NE TVARKOS PRIZIURETOJEI BET DRAUGELEI, ---TOKIE PATYS NUSIKALTELEI , TIK NEPAGAUTI IR NENUTEISTI. ---KAIP BLUSA ,NEGALI BE SUNELIO ISGYVENTI, TAIP IR TIE , YEINANTYS Y TERITORIJE. MANOT SUVALDYTI NEGALIMA ?GALIMA, BET NENORIMA. PAJEMOS SUMAZES...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių