Šiaulietis stos prieš teismą: butas buvo paverstas dokumentų klastojimo dirbtuvėmis

 • Teksto dydis:

Prieš teismą artimiausiu metu stos šiaulietis, įtariamas įvairių dokumentų klastojimu.

Kaip ketvirtadienį pranešė Šiaulių apskrities policija, vyras klastojo įvairių mokymo įstaigų bei kitus dokumentus.

62-ejų metų vyras išaiškintas pernai balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tikrino informaciją apie gaminamus netikrus dokumentus ir jo bute atliko kratą.

Pasak policijos, į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 metų vasarą. Šiaulių pareigūnai tuomet sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti asmens tapatybės dokumentai ir prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus.

Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė keletą su dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių – ir minėtas šiaulietis.

„Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti“, – rašoma policijos pranešime.

Už tam tikrą pinigų sumą vyras gamino Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus, Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Vis dėlto, pasak policijos, dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu, juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19 netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų – notarų, Šiaulių darbo biržos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis, neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pasak Šiaulių policijos, ikiteisminis tyrimas dėl šių nusikaltimų yra baigiamas ir netrukus bus perduotas teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių