Po labdaros ir paramos fondo vadovų globos senutė liko be turto

 • Teksto dydis:

Panevėžio apylinkės teismas pripažino negaliojančiais sandorius, kuriais garbaus amžiaus panevėžietė savo turtą perleido vienam labdaros ir paramos fondui bei jo vadovams, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Anot prokuratūros pranešimo, testamentą vieno jų naudai neįgali ir savo veiksmų negalėjusi suprasti moteris surašė netrukus po pažinties su labdaros fondo atstovais, o netekusi nekilnojamojo turto atsidūrė globos namuose.

Prokuratūra ginti viešąjį interesą pradėjo, kai gavo Panevėžio miesto savivaldybės pareiškimą dėl įtarimą sukėlusių sandorių.

2017 metų kovo 30 dieną panevėžietis A. V. kreipėsi į savivaldybę dėl socialinės globos skyrimo 90-metei M. V. K. ir jos apgyvendinimo globos namuose. Vyras pateikė prieš dvejus mėnesius notaro patvirtintą įgaliojimą, kad yra teisėtas minėtos panevėžietės atstovas.

Paaiškėjo, kad 2017 metų vasario 17 dieną ši garbaus amžiaus moteris pasirašė mainų sutartį su panevėžiečiu S. M., pagal ją savo 34 kvadratinių metrų dydžio butą iškeitė į bendrabučio tipo 19 kvadratinių metrų dydžio būstą. Pastarojo rinkos vertė – 3,5 tūkst. eurų, o anksčiau turėto – 14,5 tūkst. eurų. Butų keitimas įvykdytas be piniginės priemokos.

Mažiau nei po dviejų mėnesių, naująjį savo butą senutė padovanojo labdaros ir paramos fondui, kuriam tuo metu vadovavo A. V., o vėliau vadovu tapo butais su ja susikeitęs S. M. Taip pat iš pateiktų dokumentų paaiškėjo, kad 2017 metų sausio pabaigoje pas notarę ne tik surašytas įgaliojimas, bet ir testamentas, juo M. V. K. visą savo turtą po mirties palieka A. V.

Tyrimą atlikęs Panevėžio prokuroras kreipėsi į teismą, ginčydamas panevėžietės sudarytą įgaliojimą, testamentą, mainų, dovanojimo sutartis. Prokuroro nuomone, šių dokumentų surašymo metu moteris sirgo ir nesuprato savo veiksmų reikšmės bei negalėjo jų valdyti.

Prokuroras rėmėsi liudytojų parodymais bei gydytojų ir teismo ekspertų pateiktomis išvadomis apie senutės sveikatos būklę.

Apklausus liudytojus paaiškėjo, kad į minėtą labdaros ir paramos fondą 2017 metų sausio 23 dieną kreipėsi senutės kaimynė. Moteris pranešė, kad vieniša moteris nebepajėgia savimi pasirūpinti – sutrikusi jos atmintis, orientacija, ji nepajėgia pasirūpinti savo higiena, susitvarkyti būsto, sumokėti mokesčių.

Fondo atstovai atvyko ir jau po kelių mėnesių senutė atsidūrė globos namuose, o jos nekilnojamas turtas – labdaros ir paramos fondo bei jo vadovų rankose. Globos namuose M. V. K. gyveno iki pat savo mirties šių metų vasarį.

Iš byloje esančių medicinos dokumentų išrašų matyti, kad šiai panevėžietei nuo 2017 metų kovo 15 dienos nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, todėl moteris sudarant testamentą, surašant įgaliojimą ir atliekant kitus sandorius negalėjo suprasti savo veiksmų reikšmės ir jų valdyti.

Panevėžio apylinkės teismas nusprendė Panevėžio apygardos prokuratūros ieškinį patenkinti. Teismo sprendimu pripažinti negaliojančiais ir panaikinti senutės įgaliojimas A. V. disponuoti jos turtu, testamentas, butų mainų ir dovanojimo sutartis.

Teismas taip pat nusprendė taikyti restituciją – grąžinti moters anksčiau turėtą butą jos nuosavybėn. Kadangi moteris mirė, jos turtą turėtų paveldėti valstybė.

Sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ozys&Ozesnis

Ozys&Ozesnis portretas
Viskas cia teisingai, nu taigi jie ir renka labdara is senuciu

Italas

Italas portretas
Godumas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių