Buvęs Kėdainių ligoninės direktorius bus teisiamas dėl kyšininkavimo

  • Teksto dydis:

Buvęs Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas bus teisiamas dėl įtariamo kyšių iš keturių verslininkų ėmimo ir veikimo įmonių interesams, kai joms buvo sudaromos sąlygos laimėti viešuosius pirkimus.

Verslininkai kaltinami davę kyšius, taip siekdami ligoninės direktoriaus palankumo padedant laimėti konkursus ir įsigyjant reikiamą įrangą ligoninei, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Šią bylą prokuroras su kaltinamuoju aktu perdavė Kauno apygardos teismui.

Įtariama, kad 2019-2020 metais Kėdainių ligoninės direktorius, inicijuodamas viešuosius pirkimus, veikė priešingai tarnybos interesams ir, galimai vykdydamas išankstinius susitarimus su suinteresuotomis laimėti keturioms įmonėmis, galėjo priimti iš jų atstovų kyšius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų surinktais duomenimis, S. Skauminas galimai pažadėdavo verslininkams, kad planuojamo organizuoti ir vykdyti viešojo pirkimo dokumentai bus pritaikyti konkretaus tiekėjo produkcijai. Manoma, kad tokiais veiksmais buvo bandoma užkirsti galimybę viešuosiuose pirkimuose dalyvauti ir laimėti kitoms įmonėms.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, tuometiniam Kėdainių ligoninės direktoriui uždarosios akcinės bendrovės pardavimų vadovas A. B. galimai davė 8,5 tūkst. eurų, kitos bendrovės komercijos direktorius ir akcininkas S. S. – daugiau nei 400 eurų, uždarosios akcinės bendrovės direktorė M. S. – ne mažiau kaip 100 eurų, o individualios įmonės savininkė ir vadovė R. T. – ne mažiau kaip 500 eurų.

S. Skauminui pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, o minėti įmonių vadovai kaltinami papirkimu. Šioje byloje dėl papirkimo pareikšti kaltinimai ir keturiems juridiniams asmenims.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą atliko STT Kauno valdybos pareigūnai, jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna.NAUJAUSI KOMENTARAI

jk

jk portretas
Na palyginti su Masiulio dežute tai cia skatikai už kuriuosir baudžia vogt reik milijonais kaip elektrikai ,pavoge 160mln.tai niekai atiduos mirusiems po 15 metų,o už 100eurų reik bausti,šlykšti mūsų valdžiuke

keidanskas

keidanskas portretas
Kodėl kyšio davėjai užslaptinti kaip kokie kagebistai?Būtų įdomu pamatyt tą ne mažiau 100-o jaurų davusią žmotę .Šiaipsau,aha,dėl sportinio interesoDėl tualetinio popieriaus tiekimo ar skudurų grindų plovimui ji ten varžėsi teikdama tokį honorarą?.

Bus daromas nupirktas

Bus daromas nupirktas portretas
Cirkas??jokiu turto konfiskavimu,ar realiu bausmiu,prie sio teismo,tikrai nebus...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių