Policija Mažeikių rajone rado apdegusį kūną, aiškinamasi, ar tai – pareigūno žudikas

Policijos departamentas pranešė, kad pareigūno nužudymo vietoje Mažeikių rajone rastas apdegęs kūnas, kuris, įtariama, galėtų būti ir mirtinus šūvius į policininką penktadienį paleidusio įtariamojo Stasio Braso.

Tuo metu Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas tvirtina, kad tai kol kas – nepatvirtinta informacija, aiškinamasi, ar tai žmogaus kūnas.

„Šiuo metu negalime pasakyti, ar tai yra žmogaus, ar tai – gyvūno kūnas. Nes nerandame šuns. Dabar pakeliui vyksta ekspertas, kad galėtumėme nustatyti. Yra žinių, kad jis (įtariamasis – BNS) gali būti pasišalinęs“, – BNS sakė R. Rudminas.

Ugniagesiai anksčiau pranešė, kad trys autocisternos gesina Birbliškės kaime degantį medinį namą.

Anot R. Rudmino, įtariamojo penktadienio popietę ieško apie 150 pareigūnų.

Policijos departamentas informuoja, kad šalia rasto apdegusio galimai žmogaus kūno taip pat rastas ginklas.

Kaip skelbta, Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, ginkluotas vyras penktadienį nušovė į iškvietimą dėl psichologinio smurto artimoje aplinkoje atvykusį 40 metų Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūną bei kinologą Saulių Žymantą bei sužalojo jo partnerę – pareigūnė pristatyta į ligoninę, jos gyvybei pavojus negresia.

R. Rudaminas BNS patvirtino, kad policija dar ketvirtadienį gavo įtariamojo sutuoktinės pranešimą, kad vyras grasina ją nužudyti.

„Gavome jo žmonos pranešimą, kad vyras ruošiasi ar žada ją nužudyti. Buvo vakar dienos pareiškimas – mes neradome jo vakar, neradome ir šiąnakt. Važiavo kitas ekipažas tikrinti ryte, kurį, pagal pirminę informaciją, pasitiko šūviais. Sunku pasakyti, bet tikėtina versija, kad jis jau laukė pareigūnų ir buvo nusprendęs tai padaryti“, – tvirtino komisaras.

Anot jo, nėra duomenų, kad įtariamasis būtų turėjęs psichikos sutrikimų, dar tikslinama, ar jis nėra padaręs kitų nusikaltimų.

Pasak Telšių policijos vadovo, S. Žymantas turėjo ilgametės patirties policijoje, buvo patyręs kinologas, jo partnerė – taip pat patyrusi darbuotoja.

Kaip portalui klaipeda.diena.lt pasakojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Frajerytė, žuvęs pareigūnas policijoje tarnavo 21 metus ir 8 mėnesius, buvo 12 kartų skatintas, o 2018 metų pabaigoje apdovanotas trečiojo laipsnio ženklu „Už ištarnautus metus.

40-metis S.Žymantas ir kartu su juo atvykusi 38-erių policininkė dirbo Mažeikių rajono veiklos skyriaus tyrėju. Be to, pareigūnas buvo ir kinologas.

Užventyje gyvenęs 40 metų S.Žymantas augino du nepilnamečius vaikus.

Žuvęs pareigūnas

Kaip skelbė policija, spėjama, kad 1968 metais gimęs įtariamasis S. Brasas galėjo pasišalinti į šalia esantį mišką, jis gali būti ginkluotas.

Įvedus specialųjį planą, į įvykio vietą išvyko gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Į įvykio vietą išvyko ir vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė bei policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

R. Požėla: pagalbos prašoma ir Latvijos kolegų

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla LRT televizijai sakė, kad šiuo metu laukiama pasieniečių sraigtasparnio su medicinos ekspertais, kurie „bent preliminariai“ galėtų nustatyti, ar sudegęs kūnas yra žmogaus.

Šūvių tikrai buvo ne vienas, nes sužeista pareigūnė, nužudytas ir kolega.

Jis taip pat informavo, kad pagalbos ieškant įtariamojo kreiptasi ir į Latvijos kolegas.

„Kreipėmės ir į kolegas latvius, nes ši vieta yra netoli valstybės sienos su Latvija ir latviai tikrai atsiliepė į mūsų pagalbos prašymą ir savo pusėje taip pat vykdo paieškos priemones“, – teigė generalinis komisaras.

Anot R. Požėlos, šalia kūno rastas kovinis ginklas, kuris „buvo naudojamas pirmojo ir antrojo pasaulinio karo metu“.

Jis taip pat sakė, kad penktadienį į įvykio vietą atvykus pareigūnams, įtariamasis paleido šūvį per duris.

„Šūvių tikrai buvo ne vienas, nes sužeista pareigūnė, nužudytas ir kolega“, – tvirtino policijos vadovas.

Anot jo, iškviesti greitosios pagalbos medikai pareigūnui jau nebegalėjo padėti.

R. Požėla taip pat patvirtino, kad įtariamasis neturėjo leidimo ginklui. NAUJAUSI KOMENTARAI

F

F portretas
Farai tv laidoja rodo kaip jie elgesi su zmonem

X

X portretas
Tikras didvyris jam paminkla reikia pastatyt

T

T portretas
Tokiu kokia dasimt tai gal prades gerpt eilini zmogu
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių