Atnaujintas tyrimas dėl ketinimo pasikėsinti į du Klaipėdos pareigūnus

 • Teksto dydis:

Tęsiant Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcinių veikų, prokurorai priėmė sprendimus kreiptis į teismą dėl leidimo taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą vakar sulaikytiems teisėjams Egidijui Laužikui, Viktorui Kažiui, Valdimarui Bavėjanui, Konstantinui Gurinui, Henrichui Jaglinskiui, advokatams Drąsučiui Zagreckui, Giedrei Cimbolienei, Aivarui Surbliui, Mariui Navickui bei dar devyniems kitiems įtariamiesiems.

Šiuo metu (vasario 21 d. 13.30 val. duomenimis) teismas leido suimti du įtariamuosius (vienam mėnesiui ir dviems mėnesiams).

Dėl kitų kardomųjų priemonių dar aštuoniems įtariamiesiems šiuo metu sprendimai nėra priimti, įtariamieji šiuo metu tebėra sulaikyti.

Kaip jau buvo pranešta, vakar šiame ikiteisminiame tyrime buvo sulaikyti 8 skirtingų teismų teisėjai, 5 advokatai bei 13 kitų asmenų.

Sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Pavyzdžiui, vienas iš tiriamų epizodų yra apie įtariamą poveikį asmeniui, kad jis už piniginį atlygį prisiimtų kito asmens kaltę ir atliktų bausmę už neteisėtą disponavimą labai dideliu kokaino kiekiu. Taip pat įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 Eur.

Vakar įvairiose Lietuvos vietose taip pat buvo atliekama apie šimtą kratų ir kitų suplanuotų proceso veiksmų, kurių metų gautą reikšmingų tyrimui duomenų. Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo daugiau nei šimtas STT, policijos pareigūnų, prokurorų.

Šiandien Vyriausiosioji rinkimų komisija patenkino prokuratūros prašymą panaikinti Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo patarėjo Aivaro Kadziausko teisinę neliečiamybę, kurią jie turėjo kaip kandidatai savivaldybių rinkimuose.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja trijų specialiųjų Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei dviejų Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų grupė.

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas taip pat priėmė nutarimą, kuriuo atnaujino pernai vasarą nutrauktą rezonansinį ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, neteisėto informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimo ir rengimosi sunkiai sutrikdyti dviejų Klaipėdoje dirbančių pareigūnų sveikatą. Generalinio prokuroro pavaduotojas savo sprendimą motyvavo tuo, kad atliekant ikiteisminį tyrimą, apie kurį buvo pranešta vakar, taip pat buvo gauti ir reikšmingi duomenys apie nutrauktame ikiteisminiame tyrime tirtas nusikalstamas veikas, kurie nebuvo žinomi ir nebuvo teisės aktų nustatyta tvarka ištirti priimant sprendimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą. Atnaujinus šį ikiteisminį tyrimą, atsinaujino ir buvęs panaikintas įtariamųjų šiame tyrime statusas advokatui Aivarui Surbliui bei dar vienam asmeniui.NAUJAUSI KOMENTARAI

KLP

KLP portretas
Temidės tarnai žaidė trisdešimt metų ir užsižaidė -prisisvaigo, kad jie patys kiečiausi. Pamiršo gyvenimo tiesas - "kažkada atsiras kietesnis, ateis ir duos per ausį". Tikrai gražu žiūrėti į tuos riebaliuku žvilgančius, išpuoselėtus veidukus.... Tik akys išduoda nuostabą : "negi nebe mes esam pasaulio viešpačiai ?!" Net nesvarbu, kaip pasibaigs tyrimas. Šitie maitėdos dar ilgai šokinės iš lovos susapnavę šiandieninį košmarą. Lenkiu galvą prieš garbingus ir sąžiningus pareigūnus. Jie padarė daugiau, nei grybauskaitės, linkevičiai ir landsbergiai...... Berods Manerheimas sakė : nereikia skirti milžiniškų lėšų krašto gynybai - reikia žmonėms sukurti tokį gyvenimą, kad jie norėtų ginti savo kraštą.

Gedas

Gedas portretas
Isvaziuokim visi dirbantieji 20 darbo dienų iš Lietuvos, ir tu išlaikytinių kurių yra įskaitant prezidentė daugiau už dirbančiuosius neliks. Juokas ima kiek dar lauksim. Šūdą mala Lietuvai naudos neneša, kam jie reikalingi. Policine valstybė. Tepu slidės. Nebus čia gyvenimo. Visas tas šūdas demokratija vadintas.

o kiek gavo is kazacho vezusio narkotiku ,teisejas

o kiek gavo is kazacho vezusio narkotiku ,teisejas  portretas
kysio kad paleido sy ir daar narkotikus atidave....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių