Vasaros pramogų preliudija

Savaitgalį uostamiestyje praūžė renginių virtinė. Nuo ankstyvo šeštadienio ryto gyventojai buvo pakviesti pasinerti į jubiliejinio Laivų parado pramogų sūkurį. Vakaro kulminacija – dangų nutvieskęs šventinis fejerverkas ir rekordinė laivų kolona. Šis savaitgalis tapo repeticija ir įžanga į vasaros pramogų sezoną.

Mieste – renginių vajus

Visą šeštadienį miestas alsavo šventine dvasia. Nuo ryto iki vakaro įvairūs renginiai vyko Klaipėdos kruizinių laivų terminale ir senamiestyje.

Prieš dešimt metų gimęs jūrinio miesto įvaizdį atspindintis Laivų paradas užaugo iki renginio, į Klaipėdą priviliojusio tūkstančius svečių iš visos šalies ir užsienio.

Šventinę dieną iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija Kruizinių laivų terminale pradėjo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Po jos klaipėdiečiai stebėjo regatos "Gero vėjo" startą, o vėliau iš piliavietės pakilo beveik šimto metrų ilgio Laimės aitvaras, kurį sukūrė specialiųjų poreikių turintys vaikai.

Vidurdienį denius lankytojams atvėrė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto specialiosios paskirties laivai "Naras" ir "Lotas".

Atvykusieji į senamiestį taip pat iš karto patekdavo į šventinį sūkurį.

Šurmuliavo prekybininkų mugė, Dangėje dėl greičiausiųjų vardo varžėsi jaunieji kanojininkai ir baidarininkai, pakilią nuotaiką kurstė visoje Lietuvoje vykusios Gatvės muzikos dienos dalyviai.

Renginio svečiai galėjo stebėti regatų plaukimą, dalyvauti šeimoms skirtose šventėse, išbandyti savo taiklumą karių organizuojamose rungtyse ir dalyvauti dešimtyse kitų įspūdingų renginių.

Iki pat vėlaus vakaro miestas alsavo jūrine dvasia.

"Vabalai" okupavo miestą

Pirmoje dienos pusėje šventinė nuotaika užliejo ir Atgimimo aikštę, kur pramogavo šeimos, vaikai ir suaugusieji, skambėjo nuotaikingos muzikos garsai.

Klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesį prikaustė į gatves išriedėję spalvingi "vabalai".

Lietuvos VW Vabalų klubo automobilininkų paradą stebėti ir variklių griausmą išgirsti žmonės galėjo Herkaus Manto, Tiltų, Turgaus gatvėse bei Karlskronos aikštėje.

Didžiausią įspūdį automobilių paradas paliko mažiesiems klaipėdiečiams.

"Labai gražūs spalvingi automobiliai. Tokių matyti iki šiol dar neteko. Užaugęs norėčiau tokį vairuoti", – įspūdžiais dalijosi penkiametis Rokas.

Ne ką mažiau paradas žavėjo ir suaugusiuosius.

"Drauge su vaikais atvykome pamatyti reginio. Gaila, kad šiek tiek pavėlavome, tačiau spėjome išvysti apie dešimt automobilių. Labai smagi pramoga visai šeimai", – kalbėjo klaipėdietė Jolita.

"Vabalų" parade važiavo ir dailiosios lyties atstovės.

"Su dukra dalyvaujame antrus metus iš eilės. Labai smagus renginys, patraukiantis visus šių automobilių mėgėjus", – tikino parado dalyvė.

Nuo ankstaus ryto spalvingų automobilių gerbėjai būriavosi ir Karlskronos aikštėje, kur taip pat buvo galima išvysti daugybę spalvingų "vabalų".

"Esame "vabalų" ir antikvarinių automobilių gerbėjai, patys turime įsigiję 1993 m. VW markės automobilį. Atėjome pasižiūrėti, kaip atrodo šių automobilių pirmtakai. Galbūt po kelerių metų ir patys važiuosime parade", – juokėsi šventės dalyviai klaipėdiečiai Sandra ir Albertas.

Vaikų ir suaugusiųjų akis džiugino ir dar viena pramoga – muilo burbulų fiesta.

Išbandė dūmų konteinerį

Pakiliai nusiteikusių žmonių dėmesį kaustė ne tik regatos, muzikiniai pasirodymai, bet ir galimybė iš arčiau pamatyti uosto tarnybų laivus.

Žmonės galėjo apžiūrėti naujausią policijos katerį "Vytis", Aplinkos apsaugos mokslinių tyrimų laivą "Vėjūnas" bei Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės laivą.

Visą popietę veikė dangaus laivų – aitvarų kūrybinės dirbtuvės, Laivininkų mokyklos auklėtiniai mokė jūrinių mazgų rišimo gudrybių, o animatoriai mažuosius džiugino piešiniais ant veidų.

Itin daug dėmesio susilaukė Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės tarnybinių šunų pasirodymai.

Šventės lankytojai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti ginklus, pabendrauti su kariškiais.

Prie Biržos tilto šventės dalyviai išvydo ir ugniagesių gelbėtojų surengtą pasirodymą. Ugniagesiai pasakojo, kaip gaisro metu vyksta gelbėjimo darbai, ragino pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų aprangą.

Drąsiausieji galėjo išbandyti vadinamąjį dūmų konteinerį ir pamatyti, kaip gaisro metu atrodo dūmų užtvindytos patalpos. Parodomoji programa vyko sveikatai nekenksmingų dūmų pripildytame konteineryje.

Ugniagesiai šventės svečius taip pat sveikino upės vandens užsklanda.

Mugėje kainos nesikandžiojo

Savaitgalį klaipėdiečiai ir miesto svečiai neaplenkė ir mugės, kurioje buvo galima rasti užkandžių, suvenyrų, šventinės, jūrinės atributikos. Kai kurie šventės svečiai džiūgavo, jog kainos nesikandžiojo.NAUJAUSI KOMENTARAI

aiškiaregis

aiškiaregis portretas
nieko naujo nei sausumoje, nei mariose eile metų tas pats liberalių valtininkų paradas

Jo

Jo portretas
Valtininku sezono atidaryma pavadini grandioziniu Laivu paradu. Juk svarbu finansavimas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl nekvalifikuoto darbo – konkursai
  Dėl nekvalifikuoto darbo – konkursai

  Į mokytojo padėjėjo vietą pretenduoja pusšimtis bedarbių, o į įmonės administratoriaus – antra tiek, tvirtina Užimtumo tarnybos specialistai. Esą daugumai darbo neturinčių vyresnio amžiaus žmonių tokios darbo vietos – itin gei...

 • Pasityčiojimas: neįleido į autobusą, nes vilkėjo darbo drabužiais
  Pasityčiojimas: neįleido į autobusą, nes vilkėjo darbo drabužiais

  Ankstų trečiadienio rytą į darbą skubėjęs klaipėdietis tikino patyręs viešą pažeminimą, kai vairuotojas atsisakė jį įleisti į mikroautobusą. Esą remiantis keleivių vežimo taisyklėmis, asmenys, dėvintys specialią darbo aprangą, vi...

  9
 • Rudeniui ir žiemai – akį traukiančios permainos
  Rudeniui ir žiemai – akį traukiančios permainos

  Šis ruduo skirtas keistis ir išlaisvinti fantaziją. Plaukų stilistai šiemet atsigręžia į praėjusio amžiaus pabaigą ir kviečia maištauti, rinktis griežtai neapibrėžtas plaukų kirpimų linijas, nebijoti ryškių spa...

 • Regione įsisiautėjo vilkai
  Regione įsisiautėjo vilkai

  Klaipėdos rajono Agluonėnų ir Priekulės apylinkėse įsikūrusių sodybų gyventojai su nerimu laukia kiekvienos nakties. Dreižių kaime vilkai papjovė veršelį. Tačiau ūkininkus itin nustebino tai, jog žvėrys prieš tai išvertė ...

  5
 • Kelia nerimą Baltarusijos įtaka Klaipėdos uoste
  Kelia nerimą Baltarusijos įtaka Klaipėdos uoste

  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį aptars Vyriausybės sprendimus dėl magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos rangovo konkurso laimėtojo bei leidimo Igorio Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomai bendro...

  8
 • Į Baltijos jūrą išplaukė pirmieji ruoniukai
  Į Baltijos jūrą išplaukė pirmieji ruoniukai

  Traktoriaus priekaboje keliauja keturi šiemetiniai ruoniai rastinukai, o per tris dienas net 11 jų iškeliaus į laisvę, praneša LNK žinių tarnyba. ...

  2
 • Kultūros centre „Žvejų rūmai“ vyks atsinaujinimo diena
  Kultūros centre „Žvejų rūmai“ vyks atsinaujinimo diena

  Rudenėjant ir tamsai vis daugiau užimant mūsų laiko, Klaipėdos katalikų bendruomenė kviečia pasisemti šviesos, užkirsti kelią vienišumui ir liūdesiui. ...

  9
 • Klaipėdos krepšinio megėjų lyga kviečia registruotis į turnyrą
  Klaipėdos krepšinio megėjų lyga kviečia registruotis į turnyrą

  Klaipėdos krepšinio mėgėjų lyga siekdama skatinti bendruomeniškumą kviečia komandas registruotis į nemokamą savaitgaliais vyksiantį Baltijos Bendruomenės taurės turnyrą. ...

 • Šiemet gerokai padidėjo sergamumas erkių platinamomis ligomis
  Šiemet gerokai padidėjo sergamumas erkių platinamomis ligomis

  Šiemet gerokai padidėjo sergamumas erkių platinamomis ligomis. Specialistai primena, kad erkių sezonas dar nesibaigė, ir pataria nepamiršti budrumo, ypač grybautojus ir sodininkus. ...

  2
 • Melnragės pajūryje darbavosi gintarų gaudytojai
  Melnragės pajūryje darbavosi gintarų gaudytojai

  Vėjuotą savaitgalį Melnragės pajūryje tarp bangų darbavosi gintarų gaudytojai. Krante knibždėjo ir daugybė gintarų rinkėjų, kurie išmestame dumble ieškojo vadinamojo jūros aukso gabaliukų. ...

Daugiau straipsnių