Už titulą – 10 tūkst. eurų? Pereiti į pagrindinį turinį

Už titulą – 10 tūkst. eurų?

2017-09-02 13:00

Kitus metus Klaipėdoje norima paskelbti Sporto metais. Miesto politikai sutiko, kad idėja gera, bet kai kurie suabejojo tokio siūlymo motyvais ir juos sukritikavo.

Viltys: teigiama, kad Sporto metai klaipėdiečius paskatintų daugiau judėti.
Viltys: teigiama, kad Sporto metai klaipėdiečius paskatintų daugiau judėti. / Vytauto Petriko nuotr.

Paskatino skambus titulas

Ar kitus metus Klaipėdoje dedikuoti sportui bei įpareigoti savivaldybės administracijos direktorių iki spalio 4 d. patvirtinti ir parengti tokių metų minėjimo priemonių planą, pagal kurį būtų numatytos lėšos miesto biudžete, svarstė miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai.

Uostamiesčio savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pilybienė informavo, jog šiemet organizacija „ACES Europe“ pranešė, kad kitąmet Klaipėdai bus suteiktas Europos sporto miesto vardas. Būtent tai ir paskatino siūlyti kitus metus dedikuoti sportui.

Pritarus šiam sprendimui, savivaldybė pasirašytų sutartį su minėta organizacija. Pastarojoje būtų numatyti miesto įsipareigojimai. Nurodoma, kad, pasirašius sutartį, savivaldybė organizacijai skirs 10 tūkst. eurų. Lėšos bus panaudotos jos veiklai vystyti ir viešinti.

Numatytos ir sankcijos, kurios taikomos, jei neįvykdomi sutartyje numatyti įsipareigojimai. Tokiu atveju savivaldybei būtų atseikėta 20 tūkst. eurų bauda.

Įžvelgė norą pasipinigauti

Miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius domėjosi, kokios naudos Klaipėda sulauks, jei taps Europos sporto miestu, kiek juo jau yra tapusiųjų.

A.Pilybienė nurodė, kad Klaipėda – Lietuvoje pirmasis miestas, kuriam suteiktas toks titulas. Atsakyti, kiek dar tokių būta, ji negalėjo, nes organizacija to neatskleidžia.

„Neatskleidžia, nes tai yra paprasčiausias pinigėlių pasirinkimas. Susimoki 10 tūkst. eurų ir tu jau Europos sporto miestas. Pasako, kad visi sportuoja. Tokia yra kaina“, – kritikavo pirmininkas.

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas tvirtino, kad situacija yra truputį kitokia.

„Konkurencija buvo“, – teigė vicemeras.

R.Taraškevičius akcentavo, kad konkurencija vyksta, kai varžomasi dėl Europos sporto sostinės vardo. Šį titulą nori gauti didžiausi Europos miestai.

A.Šulcas nurodė, kad reikėjo atitikti tam tikras sąlygas, jog Klaipėdai būtų suteiktos Europos sporto miesto titulas.

„Taip, reikėjo, kad miestas būtų prie jūros ir turėtų areną“, – kritikavo R.Taraškevičius.

Atvyko vertinti komisija

A.Pilybienė aiškino, kad kriterijų buvo tikrai daug ir sudėtingų. Kad Klaipėdai būtų suteiktas Europos sporto miesto vardas, kreiptasi pernai. Buvo nurodyta, kokius parametrus turi atitikti šio titulo siekiantis miestas, vėliau tai vertino speciali komisija.

Prieš atvykstant pastarajai, buvo sumokėtas kandidatavimo mokestis. Išleistas reikalaujamas leidinys apie miesto sporto infrastruktūrą, investicijas į ją per paskutinius trejus metus, sporto klubų, asociacijų veiklą, kitą su sportu susijusį miesto gyvenimą, surengtas komisijos priėmimas.

Pastaroji nustatė, kad Klaipėdos savivaldybė atitinka reikalavimus.

Tikimasi, kad, Klaipėdoje kitus metus paskelbus Sporto metais, klaipėdiečiams bus parengta ir įgyvendinta sveiko ir sportiško gyvenimo būdo propagavimo programa, klaipėdiečiai skatinami daugiau sportuoti, aktyviai leisti savaitgalį, bus pagerintos talentingų sportininkų paieškos, ugdomas jų meistriškumas, pritaikyti miesto erdves masiniam sportavimui, profesionaliems sportininkams.

Paprašė pateikti sąmatą

Finansų ir ekonomikos komiteto nariams užkliuvo, kad Sporto metų priemonių planą parengtų ir tvirtintų savivaldybės administracijos direktorius. Pasiūlyta, kad dokumentas būtų pristatytas ir tarybai. Numatytas ir ilgesnis plano parengimo laikas – iki lapkričio 1-osios.

„Jūs prašote, kad būtų skirtos lėšos iš miesto biudžeto, nors neaišku nei ko, nei kiek reikės“, – kalbėjo R.Taraškevičius.

Tarybos narys Arūnas Barbšys laikėsi dar griežtesnės pozicijos. Jis siūlė nepritarti, kad uostamiestyje būtų paskelbti Sporto metai, kol nėra aišku, kiek lėšų reikės priemonių planui įgyvendinti.

„Apie kokias lėšas kalbama, nėra paminėta. Kiek reikės pinigų – 10 tūkst., 100 tūkst., milijono ar 10 mln. eurų? Kol nėra aiški sąmata, siūlau nepritarti tokiam teikimui. Kai viskas bus įvertinta, tegul tada ir ateina. Turi būti aiškus lėšų poreikis“, – pabrėžė tarybos narys.

A.Šulcas tikino nemanantis, kad lėšų Sporto metų priemonių planui reikės labai daug. Jis pasisakė už tai, kad būtų priimtas principinis sprendimas dėl Sporto metų mieste paskelbimo, tada būtų parengtas priemonių planas, kurį tvirtintų miesto taryba.

Tam taip pat pritarė dauguma Finansų ir ekonomikos komiteto narių. Galutinį žodį dar tars miesto taryba, kurios posėdis vyks rugsėjo viduryje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų