Uostamiesčio turguose kol kas – tik atvežtinės braškės

Graikiškų braškių ir lenkiškų aviečių pirkėjams siūlantys turgaus prekeiviai teigė, kad lietuviškų uogų dar teks palaukti. Kainos veikiausiai nedžiugins ir šiemet – prognozuojama, kad lietuviškos braškės bus 3–5 kartus brangesnės už atvežtines.

Naujojo turgaus vaisių ir daržovių paviljone lankytojus pasitinka prekybininkai su gėrybėmis nukrautais prekystaliais.

Žmonėms iškart siūloma paragauti didelių ir gražiai prisirpusių braškių. Jų skonis netgi primena lietuviškas.

Šios uogos – iš Graikijos, todėl kainos labai nesikandžioja.

Už kilogramą Klaipėdos turguje prašoma nuo 2,80 iki 3,5 euro.

Kiek brangesnės lenkiškos avietės, viena dėžutė kainuoja 2,5 euro.

Šilauogių 100 g – vienas euras. Arbūzų iš Maroko kilogramo kaina – 2,5 euro.

Vieni smulkieji verslininkai prognozavo, kad lietuviškos braškės turguje pasirodys gal net gegužės pradžioje ar viduryje. Kiti sakė, kad tik birželį.

"Lietuviškų dar neturime, o jei ir bus, kilogramas kainuos mažiausiai 10–12 eurų. Graikiškos irgi labai skanios", – tikino Naujajame turguje prekiaujanti Laima.

Lietuvos ūkiuose jau užderėjo pirmosios braškės.

Jų augintojai sakė, kad derlius kiek vėlavo, mat pernai pirmosios braškės sunoko mėnesiu anksčiau.

Lietuviškų braškių kilogramas kainuoja 10 eurų, tačiau kol kas jų nėra nei turguose, nei prekybos centruose.

Pernai pirkėjai pirmųjų lietuviškų braškių galėjo paragauti jau gegužės pradžioje.

Tačiau, išgirdus jų kainą, daugeliui atvipdavo žandikaulis – už kilogramą teko pakloti net 20 eurų.

Taigi Lietuvoje užaugintų braškių kilogramo kaina viršijo pensininko visos savaitės maistui skirtą pinigų biudžetą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Auginti lietuviškas dabar neapsimoka. Išvis mūsų ekonomikos traukinys buksuoja. Prisijungdami prie Europos Sąjungos ir entuziastingai inicijuodami vieną po kito Maidanus Ukrainoje mes, lietuviai, atsiplėšėme ekonomikoje nuo Rusijos traukinio ir prisikabinome prie Vokietijos traukinio, nuo kurio Jungtinės Karalystės gyventojai dabar bando atsiplėšti. Kodėl jie tai bando? Lietuvoje apie tai nekalbame, bet Vokietijos ekonomikos traukinys pradeda buksuoti: "Daugelyje sektorių, kuriuose labai ryškiai pasireiškia Vokietijos įmonės, vyksta dideli pokyčiai: elektrifikavimas automobilių pramonėje, mechanikos inžinerijos skaitmeninimas, internetinės technologijos diegiamos bankuose ir draudikuose. Atsiranda nauji, agresyvūs konkurentai. Vienas iš šių faktorių yra lemiamas dalykas, - sako audito įmonės „EY“ generalinis direktorius Mathieu Meyer:

Kęstas

Kęstas portretas
„Kyla klausimas: ar Vokietijos pramonė gali sėkmingai skaitmeninti savo produktus?“. Yra abejonių dėl to, ypač mechanikos inžinieriams ir daugeliui automobilių tiekėjų sunku greitai ir iš esmės persiorientuoti. Be to, Vokietijos padėtis pasaulio ekonomikoje pastebimai blogėja. Taip yra dėl prekybos ginčų, naujų tarifų, „Brexit“, problemų Kinijoje. „Mes turėjome ilgą stipraus augimo laikotarpį, kuris dabar virsta konsolidavimu“, - sakė Meyer." Ką darysim, ponai ir ponios? D. Grybauskaitė važinėjo į Kiniją su lietuviškais sūreliais. Kaip dalyvavęs kinų kasdieniniame gyvenime ir net tradicinėse kinų vestuvėse ir valgęs kinišką jūros agurką, galiu tvirtai pasakyti: neskanūs kinams lietuviški sūreliai. Kas turi daugiau idėjų?Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Akivaidu

Akivaidu portretas
didziausias biznis ir neteisybe Klaipedos turguose, eilę metų tos pačios nutukusios mordos
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių