Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, į kapines automobiliu bus įleidžiami tik neįgalieji ir tik iki 11 val.

Kapinėse – žvakių kalnai

"Tokia tvarka galios ir spalio 31-ąją. Iš ryto bus leidžiama įvažiuoti neįgaliųjų transportui. Po pietų kapinių takelius paliekame tik pėstiesiems. Takai yra siauri, visi norintieji nesutelpa. Iki lapkričio 1-osios takų pakraščiai lieka išvažinėti ir numindžioti lyg po ralio", – aiškino Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros skyriaus vedėja Zina Stankienė.

Dauguma miestiečių pagrindinius kapaviečių tvarkymo darbus pradėjo gerokai anksčiau, kol pajūrį lepino šiluma. Todėl kapinių prieigose nuspręsta atliekas išvežti dažniau.

"Nuo praėjusios savaitės komunalininkų automobiliai jau dažniau užsuka, nes padaugėjo atliekų. Beje, problemų dėl gyventojų paliekamų šiukšlių nebūtų, žmonės rūšiuoja jas, tačiau bėda ta, kad ne visos atliekos tinkamos perdirbti ir ne visas jas superka antrinių žaliavų įmonės. Pavyzdžiui, sudėtingiau su kapų žvakėmis. Kai kurios žvakės yra grūdinto stiklo dėkluose, o jo nesuperka. Žvakės būna užterštos vašku. Plastiko dėkluose esančių žvakių taip pat niekas nenori priimti, nes nėra aiški jų plastiko kilmė", – aiškino Z.Stankienė.

Išstumdo konteinerius

Kapinių prižiūrėtojai žvakėms vis dėlto pastatė papildomą konteinerį.

"Žmonės yra išradingi. Kad nereikėtų nešti šiukšlių ar lapų, žmonės nusistumia atliekų konteinerius, kur jiems patogiau. Prikrauna ir palieka. Ne visi, bet kai kurie taip padaro. Tenka po to stumdyti atgal. Lapus susigrėbia į krūvelę, o tada atsistūmę konteinerį sumeta", – stebėjosi Z.Stankienė.

Gyventojai nerimauja, ar lapkričio 1-ąją atskubėjusieji į kapines viešuoju transportu ras vandens gėlėms palaistyti.

"Pakabinome skelbimą, jog vandens tiekimas priklausys nuo orų. Jei nebus šalnų, vandens tikrai bus. Pagal prognozes, panašu, jog šalnos nenusimato", – patikino Z.Stankienė.

Prašo planuoti lankymą

Kapinių prižiūrėtojai viliasi, jog gyventojų srautai per šias Vėlines pasiskirstys protingai.

"Laidotuvės vyks tik spalio 31-ąją, trečiadienį. Ketvirtadienį, lapkričio 1-ąją, eismas jau bus ribojamas, todėl raginame gyventojus būti atidžius ir nebesiveržti į kapines automobiliais. Lankytojų srautai yra labai dideli, kapinėse palaidota 53 tūkst. gyventojų. Tačiau viliamės, jog dalis žmonių į kapines susiruoš galbūt šeštadienį ir sekmadienį. Tuomet spūsčių jau neturėtų būti", – tikino Z.Stankienė.

Beje, po lapkričio 2-osios į kapines bus įmanoma įvažiuoti ir automobiliu, o vakarais kapinių prieigos bus apšviestos iki vėlumos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bėda

Bėda portretas
Kapinės tampa tinginių - alkašų poilsio vieta. Ateinu prie kapo, apima siaubas, prie suoliuko nuorūkų krūvos, vienkartinės stiklinės, kapas išraustas ir apderktas didžiulio šuns. Eina per provoslavų kapus, susirenka paliktas vaišes ir uliavoja, o kad negautų per kuprą dar ir šunį su savim vedžiojasi. Ir tai vyksta visai netoli vartų. Žmonės piktinasi ant benamių kačių, ant benamių šunų, kuriuos patys išdavė, o ką daryt su besmegeniais dvikojais, kuriems jokie įstatymai negalioja....

Greta

Greta portretas
Zinoma, kad reikia pastatyti biotualeta pirmoje kapiniu automobiliu aikstelejet.y. vaziuojant nuo Klaipedos.

Atsibodo

Atsibodo portretas
Kapinėse ne tik raliu, bet ir keiksmų triadom, radijo visu garsu leidimu, pasižymi paminklų statytojai, sudrasko kranus, apteršia keliukus, baisu pro juos praeiti. "Visagaliai" eurų kalikai, jiems visur žalia šviesa, lekia per vartus net nepristoję. Pirmi vartai užrakinti spyna, "visagaliai" žino kodus, o tas kuris kodo nežino iškelia vartus iš vyrių, žodžiu, didžiulė betvarkė, nepagarba mirusiems, ir eiliniam žmogeliui, kuris turi saugotis, kad nesutraiškytų! Kadangi kapinių administracija šią betvarkę toleruoja, galimai gauna atkatą, kitaip įvestų tvarką. Reiks visagalius pafilmuot ir kreiptis i savivaldybę, ar visi jie dirba su patentais?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių