Tremtinių skvere burzgia sunkioji technika

I. Kanto ir S. Daukanto gatvių sankirtoje esantis skveras netrukus smarkiai pasikeis – rekonstruojamoje erdvėje jau pluša darbininkai. Per šiuos metus planuojama atnaujinti ir daugiau miesto viešųjų erdvių.

Skverui – 398 tūkst. eurų

Tremtinių skvere – sujudimas, statybininkai ėmė rausti grindinį.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, darbai truks mažiausiai pusę metų.

"Projekte numatyta, kad Tremtinių skveras virs tikra ramybės oaze, skirta rimtam pasisėdėjimui", – sakė I. Šakalienė.

Pašnekovės žodžiais, sutvarkytoje erdvėje atsiras nauji suolai, apšvietimas, želdiniai, o grindinyje bus suformuotas žemėlapis su lietuvių tremties vietomis.

Vykdant darbus teks pašalinti keletą senų medžių, dalį jų – atsodins, suformuos naują gėlyną.

Projekto vertė – beveik 400 tūkst. eurų.

Skveras svarbus tuo, kad jame stovi paminklas "Kančia", skirtas Klaipėdos politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti. Tai – faktiškai vienintelė vieta Klaipėdoje, kur kasmet atiduodama pagarba politiniams kaliniams ir tremtiniams.

Baigs darbus Jono kalnelyje

Šiemet Klaipėdoje startuos ir kitų viešųjų erdvių atnaujinimas.

Pokyčiai numatomi tiek senamiestyje bei centrinėje miesto dalyje, tiek miegamuosiuose mikrorajonuose.

Suplanuoti darbai ketvirtadienį buvo aptarti miesto valdžios atstovų susitikimo metu.

Senamiestyje šiuo metu tvarkoma Jono kalnelio teritorija. Darbus čia planuojama užbaigti per šią vasarą.

"Jono kalnelis taps gerokai patrauklesne erdve nei buvo iki šiol. Čia bus sutvarkyti šlaitai, įrengti nauji takai, apšvietimas, sukurtos patrauklios erdvės susibūrimams, įrengtos tribūnos žiūrovams, vaikų žaidimų aikštelė, veiks fontanas. Tikimės, kad baigus darbus, klaipėdiečiai šią vietą savo laisvalaikiui rinksis gerokai dažniau nei iki šiol", – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iškraustys Futbolo mokyklos auklėtinius

Taip pat planuojama Dangės skvero ir krantinių rekonstrukcija, bus sutvarkytas skveras tarp Puodžių ir Bokštų gatvių, prasidės Ferdinando skvero atnaujinamas.

Rengiami ir kitų erdvių sutvarkymo projektai, jie bus įgyvendinami kiek vėliau – planuojamas Turgaus aikštės su prieigomis sutvarkymas, aikštės prie Santuokų rūmų atnaujinimas bei kiti darbai.

Šiemet prasidės Malūno bei Ąžuolyno giraitės parkų atnaujinimo darbai, bus tvarkoma aikštė prie buvusio "Vaidilos" kino teatro bei palei Taikos prospektą einantis pėsčiųjų-dviračių takas nuo Sausio 15-osios iki Kauno gatvės.

"Dauguma minėtų projektų priklauso tikslinei teritorijai, kuriai tvarkyti yra skiriamos ne tik savivaldybės biudžeto lėšos, bet ir Europos Sąjungos parama. Sutvarkytas erdves papildys atnaujinti socialinės infrastruktūros objektai. Jau vyksta Kauno gatvėje esančio bibliotekos filialo rekonstrukcija, o netrukus prasidės ir šioje teritorijoje esančios Futbolo mokyklos konversija. Sutartį su rangovais tikimasi pasirašyti dar šį mėnesį, objektas netrukus bus perduotas statybininkams, o treniruotes mokyklos vadovams rekomenduota kuo skubiau perkelti į kitas erdves, nes sąlygos nebeatitinka civilizuotam ugdymo procesui keliamų reikalavimų. Perkėlimas jau yra suplanuotas, tad šis procesas turi būti įgyvendinamas neatidėliojant", – įsitikinęs V.Grubliauskas.

Toliau keisis ir pietinė miesto dalis. Šiemet darbai startuos Vingio mikrorajono viešojoje erdvėje, kuri pirmiausia bus tvarkoma nuo I.Simonaitytės gatvės pusės, o ties Žvejų rūmais atsiras visiškai nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas.

Šie projektai bus įgyvendinti per artimiausius kelerius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Inga

Inga portretas
"Vykdant darbus teks pašalinti keletą senų medžių, dalį jų – atsodins, suformuos naują gėlyną." Prašome atsodinti mūsų klimatui būdingos rūšies medžius. Ilgaamžius o ne susnas GMO mutantus šluotas nurašytas... Mieste yra trūkumas pušų, kalnapušių, visžalių dekoratyvinių augalų.

Brigita

Brigita portretas
Kada bus tvarkomi avarinės būklės kiemai?!...

Aleksandras

Aleksandras portretas
Maluno, Azuolyno ir kitus aisku rerikia tvarkyti, bet suniokota lauka prie "Zveju rumu" irgi rektu nepamirsti.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių