Šventinis Velykų savaitgalis bus kitoks: kokių veiksmų imsis Klaipėdos pareigūnai?

 • Teksto dydis:

Šiemet Velykos bus ypatingos ne tik dėl visuotinės baimės užsikrėsti virusu. Ko gero, nuo pokario Lietuva nebus mačiusi viešumoje tiek uniformuotų žmonių ir blokuojamų kelių.

Bus specialūs ženklai

Ribojimas vykti į kitus miestus bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos.

Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas atviravo, kad pareigūnai jau ėmė daryti namų darbus.

Tai reiškia, kad smulkūs komisariatų teritorijų žemėlapiai marginami taškais, kuriuose savaitgalį turės stovėti policijos ekipažai.

Kad vairuotojai matytų iš tolo, kad kelio toliau nėra ar beveik nėra, bus statomi ženklai "Stop! Policija!" Nepaisyti tokio ženklo reiškia užsidirbti nemenką baudą.

Alfonsas Motuzas / Redakcijos archyvo nuotr.

"Ypač dėmesys bus kreipiamas į perpildytas transporto priemones, mašinas, kuriomis važiuos rizikos grupei priskiriami vyresni nei 60 metų asmenys. Pareigūnai pagal sąrašus tikrins, ar važiuojantys asmenys nėra įpareigoti laikytis saviizoliacijos. Jeigu žmonės nenurodys konkretaus kelionės tikslo, bus reikalaujama grįžti atgal. Kol kas instrukcijų, kaip tai daryti nėra, visais atvejais vadovausimės bendromis karantino meto nuostatomis", – tikino A.Motuzas.

Susiduriame su nestandartine situacija, kai turime vykdyti rekomendacijas, o ne teisės aktus.

Reikalaus grįžti

Pateisinama kelionės priežastimi gali būti laikoma kelionė nusipirkti vaistų, neatidėliotinai būtinas vykimas į ligoninę.

Jeigu važiuojantieji nesugebės konkrečiai paaiškinti, kur išsiruošė, ar policininkai įsitikins, kad važiuojama be didelio reikalo, turės teisę pareikalauti važiuoti namo.

Policininkai pripažįsta, kad jie turės apeliuoti į žmonių sąmoningumą, o jų nurodymai tiesioginės teisinės galios gali ir neturėti.

"Kokių nors kategoriškų dalykų, už kuriuos policija imsis represinių priemonių, nebus. Tiesiog reikalausime laikytis karantino taisyklių ir taikysime įstatymo nuostatas. Nebus paprasta patikrinti, ar kiekvienas žmogus sako tiesą apie savo kelionės tikslą, bet kiekvienu atveju bus sprendžiama atskirai. Tikimės sulaukti konkretesnių nurodymų, kaip elgtis nepaklusnumo atvejais. Jeigu žmogus apgaus policininkus ir nuvažiuos pas savo senyvo amžiaus giminaičius, tai bus jo sąžinės reikalas, kažin ar tokie žmonės supranta, kad juos galima prilyginti savo mamų žudikams", – kalbėjo policijos komisariato vadovas.

Pasitelks talkininkus

Per šventes dirbsiantiems policininkams bus mokama daugiau nei už darbą paprastą dieną, į gatves išeis daug iki šiol iš namų dirbusių pareigūnų.

Savaitgalį tokioms priemonėms prireiks didžiulių policijos pajėgų.

Patruliavimui pamėgtose poilsio vietose ketinama pasitelkti į pagalbą karo policiją, pasieniečius, šaulius ir net ugniagesius.

Pareigūnai ketina organizuoti patikrą taip, kad vairuojantieji be vargo galėtų apsisukti ir grįžti iš kur atvykę, nesudarydami kamšačių.

"Susiduriame su nestandartine situacija, kai turime vykdyti rekomendacijas, o ne teisės aktus. Mums tai – tikras iššūkis. Labai tikimės, kad didžioji dalis žmonių atsisakys nereikalingų kelionių. Noriu patikinti, kad policininkai dirbs ir savo tiesioginį darbą, reaguos į pranešimus apie nusikaltimus ir nusižengimus įstatymui", – patikino A.Motuzas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Zmones , cia valstieciu rinkimine akcija,menturos mentalitetas dar ne tokiu atrakciju prigalvos.

VOX POPULI

VOX POPULI portretas
"Tik nevykit į kapines - zombiais apsikrėsit!"

As

As portretas
Nežinau, bandysiu aš su mašina važiuoti ryte pažvejoti. Jei paklaus, kur važiuoju - taip ir pasakysiu, kad žvejot. Manau, blogiausiu atveju apsuks atgal. Nes žvejoju vienas ir prie upės tikrai didesni nei 2m tarp žmonių. Prie Danės nesinori žvejoti, nes ji mieste ir ten daug praeinančių žmonių. Ten tikrai daugiau šansų pasigauti. Dauguma su galva galvoja, ypač vietiniai gyventojai. O svečiai ir parvykėliai, bei asocialūs asmenys yra didžiausia rizika. Būkite sveiki
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių