Savaitgalį Klaipėdoje – renginių lavina

Savaitgalį uostamiesčio gyventojams ir svečiams nuobodžiauti nebus kada. Šeštadienį senamiestyje koncertuos Gatvės muzikos dienos atlikėjai, o vakare įspūdingus vaizdus dovanos jubiliejinis Laivų paradas. Be jų, Klaipėdoje vyks ir daugiau smagių renginių.

Uždainuos net "vabalai"

Visoje Lietuvoje šeštadienį skambėsianti Gatvės muzikos diena uostamiestyje įsilies į kitą didelį renginį – jubiliejinį, jau 10-ąjį Laivų paradą.

Gatvės muzikos diena Klaipėdoje vyks aštuntąjį kartą. Anot organizatorių, renginio atlikėjų būrys tik gausėja.

Į gatves muzikuoti išeinantys atlikėjai šiemet į draugiją kviečia ir spalvų virtuozus, tad bet koks bandymas muziką išreikšti spalvų potėpiais – laukiamas ir sveikintinas.

Dailininkas Mindaugas Pupelis kurs muziką drobėje Karlskronos aikštėje, kur suplanuotas ir Gatvės muzikos dienos atidarymo renginys. Čia nuo 12 val. įsikurs Klaipėdos laivų parado vaikų kūrybinės dirbtuvės "Burinuko uostas", o lygiai vidurdienį šventės startą paskelbs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Beje, kartu su muzikuojančiu jaunimu uždainuos ir automobiliai – prieš vidurdienį prie Karlskronos aikštės išsirikiuos ir savo garsinius signalus išbandys margaspalvis iš visos Lietuvos į Klaipėdą suvažiavusių "vabalų" paradas.

Klaipėdos gatvės muzikos dienos žemėlapyje – 20 muzikinių aikštelių. Jos pasklidusios po visą senamiestį, kelios – Herkaus Manto gatvėje.

Didelė ir atlikėjų įvairovė – nuo pradedančiųjų muzikantų iki profesionalų, tądien išeisiančių "gaudyti" naujų klausytojų. Uostamiestyje muzika skambės iki 22 val.

Mažoji Jūros šventė

Tą pačią dieną Kruizinių laivų terminalo krantinėse susirinkusius žmones sveikins didingi keltai, naujas jūrinių vilkikų šokis ir, žinoma, įspūdingi Laivų parado fejerverkai.

Mažąja Jūros švente tituluojamas ir vasaros laivybos sezono pradžią skelbiantis Klaipėdos laivų paradas vyks jau dešimtąjį kartą.

Programoje – daugybė spalvingų renginių.

Ankstų rytą Laivų parado šventės renginius iškilminga vėliavos iškėlimo ceremonija Kruizinių laivų terminale pradės Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Šventišku rūbu pasipuoš laivus pasitinkanti ir išlydinti skulptūra "Vaikystės svajonė".

Suplazdėjus vėliavai, startuos "Gero vėjo" regata, o 12 val. iš piliavietės į dangų pakils spalvingas 80 kv. metrų "Laimės aitvaras".

Tai specialiųjų poreikių vaikų tapybos kūrinys, perkeltas ant audinio ir keliaujantis per Lietuvos miestus kaip tolerancijos ir pagarbos vieno kitam socialinis projektas.

Susitikimas su ekspedicijos dalyviais

Vidurdienį denius lankytojams atvers Klaipėdos valstybinio jūrų uosto specialiosios paskirties laivai "Naras" ir "Lotas".

Atvykusieji į senamiestį iškart pateks į šventės zoną. Čia jau nuo ryto šurmuliuos prekybininkų mugė, upėje rungtyniaus jaunieji kanojininkai ir baidarininkai.

14 val. lankytojus į susitikimą pakvies Karlskronos aikštėje įsikūrę LRT televizijos projekto "Nacionalinė ekspedicija" dalyviai.

Susitikimo metu bus proga iš pačių ekspedicijos dalyvių išgirsti įdomiausius kelionių įspūdžius, sužinoti, kokia kelionė laukia šiais metais. Šalia įsikurs leidyklos "Terra Publica" palapinė, kurioje bus galima įsigyti pagal projektą parengtą knygų seriją.

Susitikime dalyvaus laivo statytojas ir kapitonas Simas Knapkis su sūnumi Uosiu, muzikos grupės "G&G Sindikatas" įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, istorikas, ekspedicijų laivo kapitonas Romaldas Adomavičius, ekspedicijų nariai Monika Dobrovolskytė, Ingrida Meškinytė, Vykintas Laukevičius.

Aikštės krantinėje prišvartuotas ekspedicijos istorinis laivas "Vytautas Didysis" pakvies lankytojus ant denio, o vakare šis laivas ir šaunioji jo įgula taps Laivų parado kolonos vedliais Kuršių mariose.

Jau įprastu laiku Smiltynėje prie "Albatroso" skulptūros vyks tradiciniai "Albatroso" apdovanojimai ir būsimųjų jūrininkų priesaikos jūrai ceremonija.

Visą dieną į nemokamus renginius kvies ir tarptautinės akcijos "Muziejų naktis" dalyviai.

Renginio kulminacija – vėlų vakarą Kuršių mariose rengiamas naktinis, šviečiančiomis dekoracijomis papuoštų laivų paradas, kuriame kasmet dalyvauja kelios dešimtys laivų ir laivelių.

Veiksmą marių akvatorijoje bus galima stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinių ar per didžiulį lauko ekraną terminale.

Tradiciškai bus išrinkti ir apdovanoti stilingiausiai ir išradingiausiai jubiliejiniam laivų paradui papuošti laivai.

Sekmadienis bus sportiškas

Sekmadienio rytą tūkstančiai bėgikų rikiuosis "Vilties bėgimui".

9 val. startuos maratonininkai, taip pat komandinės bėgimo estafetės dalyviai bei pusmaratonio bėgikai.

11 val. – 0,4 km mažųjų "Vilties bėgimas" 1–8 m. vaikams ir jų tėveliams, 13 val. – 0,75 km "Vilties solidarumo bėgimas".

13.30–14.45 val. – "Baltijos kelias – Vilties mieste" akcija, kai rankomis susikibs 5 tūkst. žmonių, apjuosdami "Vilties bėgimo" trasą. Taip bus minimas Baltijos kelio trisdešimtmetis.

14 val. prasidės 10 km Lietuvos bėgimo plentu čempionatas, o 15 val. – Atgimimo ir solidarumo koncertas su pasauline operos žvaigžde Nomeda Kazlaus, Vytautu Grubliausku, Jonu Sakalausku, Edgaru Lubiu, Paulina Skrabyte ir grupe "The Others", Klaipėdos Vydūno gimnazijos choru, Vytauto Didžiojo gimnazijos tautinės muzikos ir šokių ansambliu "Žemaitukas".

15 val. dalyvių lauks 5 km trasa, o 16 val. – 2,9 km "Šeimų bėgimas".NAUJAUSI KOMENTARAI

O galėtų.

O galėtų. portretas
Tokia šventė, gal ir viešasis transportas veža dykai?

Phyllis Moses

Phyllis Moses portretas
„Google“ už kiekviena menesi už darba internete sumokejo nuo 18000 iki 25000 doleriu. Paskutini menesi aš uždirbsiu $ 23618 iš „Google“ ir esu nuolatinis studentas, o aš laisvalaikiu diRbu nuo 2 iki 3 valandu per diena. kiekvienas žmogus gali prisijungti prie šio darbo ir pradeti uždirbti internete, kaip ir aš. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­98.C­­o­­m

Be ekskursijos

Be ekskursijos portretas
Zmones viska mato, zino ir girdi Lietuvoje nebėra sązinės ir zmogiškumo. Lietuva prazudyta.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas
  Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas

  Trečiadienį Klaipėdos rajone lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis vizitą pradėjo Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur jį sutiko meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė,...

  2
 • Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente
  Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente

  Šilutės plente bus tiesiama nauja ištisinė asfalto danga, tvarkomi šaligatviai. Šiuo metu važiuojamoji kelio dalis yra nugremžta statybininkų. ...

 • Klaipėdoje pareigūnai apdovanojo taisyklių nepažeidusius vairuotojus
  Klaipėdoje pareigūnai apdovanojo taisyklių nepažeidusius vairuotojus

  Ketvirtadienį, artėjant mokslo metams, Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnyba kartu su socialiniais partneriais kvietė vairuotojus pasikalbėti apie vaikų saugumą kelyje. ...

 • Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu
  Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu

  Detektyvu virtusioje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos remonto istorijoje padėtas taškas. Miesto valdininkai paliepė statybininkams užbetonuoti požeminius vamzdžius, viduje paliekant žmogui kenksmingą asbestą. Teigiama, kad nesąv...

  1
 • Šokiruoja uostamiesčio vairuotojų įžūlumas
  Šokiruoja uostamiesčio vairuotojų įžūlumas

  Kelių eismo taisyklių pažeidėjai darosi vis akiplėšiškesni. Šią savaitę klaipėdietė užfiksavo vaizdą, kuris papiktino daugelį. Pažeidėjai automobilius palieka ne tik kiemuose, bet ir žaidimams skirtose aikštelėse. ...

  29
 • Į upelį išpylė tualeto turinį: ieškomi liudininkai
  Į upelį išpylė tualeto turinį: ieškomi liudininkai

  Žmonių niekšybėms nėra ribų. Nežinomi asmenys Karklėje tekantį Cypos upelį užteršė fekalijomis ir panaudotomis higienos priemonėmis. Įtariama, kad taip niekšiškai pasielgti galėjo kemperio vairuotojas. ...

  13
 • Po darbų kieme užsiliko duobė
  Po darbų kieme užsiliko duobė

  J.Janonio gatvėje iškasta duobė jau ima virsti vieta, į kurią krenta šiukšlės. Prieš kelias savaites išrausę ją darbininkai aptvėrė ryškia plastikine tvorele ir paliko. Gyventojai suka galvas, kada ir kas čia...

 • Dėl veiklos pajūryje – painiava
  Dėl veiklos pajūryje – painiava

  Klaipėdos pajūryje vyksta ne kiekvienam suvokiami dalykai. Prie jūros, palei taką į Šiaurinį molą, pernai pasistatęs metalinius konteinerius klaipėdietis Germanas Čepas įsitikinęs, kad valdininkai jam kaišioja pagalius į ratus. Tači...

  14
 • Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto
  Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto

  Dėl Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko noro prie uosto turėti laisvąją ekonominę zoną pasigirdo nepasitenkinimo, kodėl jis nori "tempti" taršą iš rajono į Klaipėdą. ...

  14
 • Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės
  Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės

  Lietuvos jūrų muziejuje bus rengiama lietuvišką realybę atitinkanti nauja ekspozicija, pavadinta „Nuo žagrės prie šturvalo“. ...

Daugiau straipsnių