Porelės meilė atsirūgo niekuo dėtiems kaimynams Pereiti į pagrindinį turinį

Porelės meilė atsirūgo niekuo dėtiems kaimynams

2014-01-08 03:00

Buvusių mylimųjų konfliktas uostamiesčio daugiabučio namo laiptinėje atnešė nuostolių ne tik vyro į namus neįsileidusiai moteriai, bet ir jos kaimynams. 

Buvusių mylimųjų konfliktas daugiabučio namo laiptinėje atnešė nuostolių ne tik vyro į namus neįsileidusiai moteriai, bet ir jos kaimynams. Žmonės piktinasi, kad už sudaužytą langą teks piniginę pakratyti ne kaltininkui, o niekuo dėtiems laiptinės gyventojams.

Po vidurnakčio pažiro stiklai

Tilžės gatvės 18 namo gyventojai, sulaukę mokesčių lapelių už lapkritį, nustebo, kad iš jų reikalaujama sumokėti už laiptinės lango stiklinimą.

Daugelis iškart suprato, apie kokį langą kalba, mat lapkričio 26-ąją po vidurnakčio laiptinėje kilusį triukšmą girdėjo beveik visi.

Smalsesnės laiptinės gyventojos suprato, kad laiptinėje tąnakt triukšmavo jų kaimynės draugas.

Butą trečiajame aukšte nuomojanti moteris palaikė artimus ryšius su kažkokiu vyru. Tą vakarą šis bandė prisibelsti į savo damos širdį, tačiau moteris jo neįsileido į vidų.

Vyriškis bandė ją kalbinti pro uždaras duris, beldė, skambino, o kai suprato, kad niekas jo neįsileis, labai supyko.

Tą pyktį kaimynai girdėjo – žmogus šūkavo, daužėsi, galiausiai kažkas trinktelėjo ir pažiro stiklai. Tačiau nė vienas gyventojas tąnakt į laiptinę neišėjo.

Vėliau kaimynai suprato, kad išdužo laiptų aikštelės tarp trečiojo ir antrojo aukštų vieno lango stiklas. Šukės išsibarstė ant įėjimo duris dengiančio stogelio ir kieme ant žemės.

Subraižė draugės duris

Kažkas iškvietė policiją. Atskubėjo patruliai ir įvykio vietoje sulaikė įtūžusį vyrą.

Chuliganas buvo išgabentas jį į policijos komisariatą.

Vėliau 1-ojo policijos komisariato pareigūnai kalbino moterį, į kurios duris buvo beldžiamasi, bei sulaikytąjį vyrą.

Moteris teigė girdėjusi dūžtančio stiklo garsą ir supratusi, kad langą išdaužė jos pažįstamas.

Apklausiamas vyras pripažino, kad subraižė draugės duris. Kitos išeities jis ir neturėjo, nes pareigūnai atėmė iš jo žirklutes, kuriomis jis niokojo durų apdailą.

Istorija apie vyro ir moters konfliktą apaugo paskalomis. Vieni kalbėjo, jog apie merginos duris braižėsi jos atstumtas mylimasis. Kiti – kad jūreivio žmona neįsileido savo buvusio meilužio.

Kokie santykiai sieja moterį ir laiptinėje triukšmavusį vyrą, niekas tiksliai nežino, nes nedaugelis yra matęs čia butą nuomojančią merginą.

Pinigų pareikalavo iš gyventojų

Gal po poros savaičių išdaužtas langas buvo pakeistas kitu.

Tiesa, gyventojai pastebėjo, kad darbas buvo atliktas bet kaip – stiklas pritvirtintas prie rėmo viena juostele, todėl vienos gyventojos sūnus ėmėsi taisyti padėtį ir pabaigė darbą tinkamai.

Sulaukę mokesčių lapelių už lapkritį laiptinės gyventojai nustebo pamatę, kad kiekvieno buto gyventojams teks sumokėti po aštuonis litus už išdaužto lango stiklinimą.

Daugelis iškart suskaičiavo, jog iš 15 butų surinkta 120 litų. Tokia suma už nedidelio lango stiklo įdėjimą kai kuriems gyventojams pasirodė pernelyg didelė, tad keli kaimynai šių pinigų nemokėjo.

"Visa ši situacija lyg ir nėra kokia nors ypatinga, bet piktina neteisybė. Akivaizdu, kad kaltininkas žinomas, kodėl mokėti turime mes, o ne jis? Juk policija jį sulaikė įvykio vietoje", – piktinosi namo gyventojas Algis.

Mylimasis kratėsi kaltės

Incidentą tyrusių pareigūnų teigimu, neginčijamai nustatyti, kas išdaužė langą, nepavyko.

Policiją iškvietusi moteris teigė, kad tai padarė laiptinėje triukšmavęs jos buvęs draugas. Įvykio metu ji girdėjusi ne tik šio vyro balsą bei trankymąsi, bet ir dūžtant stiklą, todėl nusprendusi, kad būtent jis sudaužė langą.

Tačiau savomis akimis ji to nemačiusi.

Policijoje nebuvo gauta pretenzijų dėl išdaužto lango. O laiptinėje sulaikytas vyras neprisipažino, kad tai jo darbas. Jis tvirtino, kad atėjęs rado jį jau išdaužtą.

Kitų laiptinės gyventojų pareigūnai neklausinėjo.

Pareigūnai teigė, kad nesiimtų tirti, kas sudaužė stiklą, net jei dabar kas nors parašytų pareiškimą. Pareiškėjui būtų patarta iškart kreiptis į teismą, esą ten ir būtų ieškoma kaltininko.

Apie policiją nieko nežinojo

Namo administratorius Sigitas Remėza tikino, jog jam nėra žinoma apie tai, kad laiptinės langą išdaužęs asmuo yra nustatytas. Jis prisiminė sulaukęs namo gyventojos skambučio.

Moteris be jokių detalių pasakė apie tai, kad naktį laiptinėje buvo triukšmas ir yra išdaužtas langas, bei paprašė įstatyti naują. Apie iškviestą policiją ir sulaikytą kaltininką ji neužsiminė.

Per savaitę, kol stiklas buvo nupirktas ir išpjautas, skambino dar viena moteris, bet nei viena, nei kita nesutiko rašyti pareiškimo administratoriaus vardu.

Esą tik gerokai vėliau, kai viskas buvo sutvarkyta, S.Remėzai paskambino kažkuris namo gyventojas ir papasakojo apie policijos sulaikytą kaltininką.

"Jeigu žmonės būtų man iškart pasakę, kad buvo kviečiama policija, kad pareigūnai sulaikė žmogų, būčiau nedelsdamas ėjęs į 1-ąjį policijos komisariatą ir rašęs pareiškimą. Jame būčiau prašęs išreikalauti žalos atlyginimą. Tada būčiau gavęs iš jų oficialų atsakymą. Bet kadangi man situacija tapo žinoma, kai viskas jau buvo sutvarkyta, toks kreipimasis nebeturėjo jokios prasmės", – tikino S.Remėza.

Nenorėjo rašyti pareiškimo

Administratorius vardijo, kad stiklas kainavo 38 litus, visa likusi suma sumokėta už jo atvežimą ir darbą, todėl kiekvienam butui teko atseikėti po aštuonis litus.

Namo gyventojai yra apsisprendę nekaupti eksploatacinių lėšų ir yra išreiškę valią, kad atsitikus kokiam nors incidentui, dėl kurio kiltų nenumatytos išlaidos, jas apmokėti turėtų tos laiptinės gyventojai.

Tokios išlaidos atsiranda užsikimšus kanalizacijai, kviečiant vandentiekio avarinę tarnybą, bet dažniausiai, kai sulaužomas ar kitaip sugadinamas bendras turtas. Taip pat elgiamasi ir sumanius remontuoti laiptinę.

S.Remėza pasakojo, kad tik trys laiptinės gyventojai nesumokėjo už langą. Jiems administratorius ketina skaičiuoti delspinigius 0,03 proc. nuo visos sumos už kiekvieną pradelstą dieną. Tai esanti veiksminga drausminanti priemonė priversti vykdyti savo pačių sprendimus.

"Keista, kad žmonės nesutinka mokėti menkos sumos, o pareiškimo nenorėjo rašyti net tas, kuris labiausiai piktinosi. Jeigu žmogus geranoriškai ateina kalbėti, delspinigių nereikalaujame", – tikino administratorius.

Patarė bylinėtis patiems

"Aš jau esu turėjęs panašią situaciją. Viename bendrijos, kuriai vadovauju, name Rumpiškės gatvėje pas kažką atėjo keli vaikinai, o šeimininkai jiems durų neatidarė. Tada girti chuliganai iš pykčio išdaužė langus trijuose aukštuose. Iškviesti policininkai sugavo kaltininkus. Aš iškart nuvažiavau į policiją, parašiau pareiškimą, nurodžiau, kokią žalą patyrė bendrija. Praėjo gal pusantro ar du mėnesiai, ir aš gavau iš policijos raštą, kuriame buvo pranešta, kad tyrėjai baudžiamosios bylos nekelia, nes nurodyta suma yra per maža. Esą pati bendrija gali kreiptis į teismą ir bandyti prisiteisti nuostolius", – pasakojo S.Remėza.

Patarimas bylinėtis reiškia, kad tektų papildomai išleisti pinigų.

Kadangi namas turėjo eksploatacinių lėšų, jas ir panaudojo langams stiklinti.

Kai analogiška situacija atsitiko Tilžės 18-ajame name, S.Remėza jau žinojo, kuo viskas gali pasibaigti, ir nusprendė sąskaitą už darbus išdalyti laiptinės gyventojams.

Administratorius stebėjosi žmonių pozicija – pareiškimo, kuriuo remdamasis jis galėtų prašyti policijos nustatyti kaltininką, nė vienas nenori rašyti.

Bet tuo pat metu būdami bailūs ir atsargūs, kaimynai piktinasi, kai reikia mokėti už atliktus darbus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų